Nevolnosti z přejídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 06:49
Nevolnosti z přejídání

Ahoj, chtěla bych se zeptat na objektivní názor, jde o to, že vzdy jsem málo jedla a teď jsem začala chodit k odborníci, která mě řekla nějaký denní příjem, co snist apod. Jenže i když se takhle snažím už 5 měsíců, mam problém to vše sníst, jsem menší tělesné konstituce. Takže místo větších porci jim vícekrát, ale až 8× denně. Například odpoledni svačinu mám nějaký chléb se šunkou, zeleninu. K tomu si dám za hodinu jablko pro chuť. A za další půl hodinku jogurt, protože jsem třeba nestihla dopolední svačinu. Někdy tomu i ořechy. Podobně je to dopoledne, kdy najednou fakt nesnim 100g proteinové kaše a ovoce, tak si to delim, a pak celé dopoledne opět jim. Tak 2×tydne se mi stává, že pak trpím nevolnostmi, nadýmáním, přitom veškerá vyšetření byla ok a byl stanoven dráždivý trácnik. I tak se obávám a mám úzkosti že zánětu. Je tedy možné, že jsou nevolnosti z častého ujidani různých jídel na místo jedné normální svačiny? Děkuji.

Reakce:
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 1 inzerát 28.04.19 07:03

To máš z toho, že se řídíš odbornicí. Kdybych do sebe toho tlačila tolik, kolik je „zdravé“, bude mi blbě taky. Jim třikrát denně a jsem s tím naprosto spokojená.

cecetka
Echt Kelišová 8370 příspěvků 28.04.19 07:09

Myslim, ze neni dobre jist porad. Mezi jidly by mela byt pauza, aby zaludek mohl dodane jidlo rozlozit a dale zpracovat a poslat dal. Pokud nejsi schopna snist stanovenou porci, pak bych snedla jen tolik, kolik muzu. Nedojidala bych to pozdeji.
Opravdu ti muze byt spatne z toho, ze jis porad.

Lajka09
Kelišová 5052 příspěvků 28.04.19 07:34

Tak toto bude otázka spíš na tu odbornici. Evidentně ti tento jídelníček nesedí. Pokud není schopna jej upravit tak, aby ti nebylo špatně, tak je asi někde chyba :think:

lachtanice86
Echt Kelišová 8067 příspěvků 28.04.19 07:34

Jíst jako ty bude mi zle taky. Jim maximálně 3×denne a je mi ok

Alušáček
Závislačka 3722 příspěvků 28.04.19 07:58

Kdybych jedla 8×dene taky mi bude blbě.. Jez podle své potřeby a uvidíš jestli se ta nevolnost zlepší.

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 28.04.19 08:47

Neřídila bych se nikým jiným, než sama sebou, Jez zdravě, ale tak, aby ti to vyhovovalo. Já jím třikrát denně větší porci a je to to jediné, co se mi osvědčilo. Jednak se cítím dobře a také jsem díky tomu hodně zhubla.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 28.04.19 09:19

Určitě není dobré „pořád jíst“ - žaludek nemá kdy to zpracovat a ty mu tam zas pošleš něco dalšího a tak furt dokola…
teď jsem se zajímala o Metabolic balance a tam je dokonce 5hodin mezi jídly!! a lidi tím hodně hubnou, právě proto, že žaludek nezatěžují zas dalším jídlem…
takže max. 5× denně a mezi tím nic.. leda vodu, čaj… i ovoce a zelenina je jídlo, které potřebuje ke strávení žaludeční šťávy apod.
Já bych to určitě „nedojídala“ na 8× denně…

Valeera
Stálice 78 příspěvků 28.04.19 09:21

Jestli jsi jedla hodně málo, tak máš zpomalený metabolismus a určitě bych se nesnažila najednou jíst „normální“ množství jídla, ale zvyšovat to postupně, určitě ne tak, aby ti z toho bylo špatně. I když píšeš, že už je to 5 měsíců… Každopádně tohle určitě řešit s odborníky a ne na emiminu :) Určitě bych se nevracela k tomu, jak jsi jedla předtím, jestli to bylo opravdu málo. Spousta lidí je z výživového hlediska podvyživených, i když třeba mají vyšší hmotnost, než by měli mít…

Elessa
Kecalka 224 příspěvků 3 inzeráty 28.04.19 11:58

Tak casto bych jist nemohla, take by mi bylo spatne. Zaludek potrebuje nejaky cas, aby jidlo zpracoval. Detem by se take melo davat dalsi jidlo az za 3 hodiny, aby jim stihlo vytravit. Pani odbornice by vam mela jidelnicek upravit tak, aby vam sedel, kdyz to neudela, zmenila bych poradce, pokud citite, ze se bez nej neobejdete.

Murka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 28.04.19 15:29

Není dobře jíst tak často. Mezi jídly by měla být mezera, aby žaludek zpracoval dodanou dávku jídla a poslal ji dál. Mám vyzkoušeno, že jíst bys měla až když pocítíš lehký hlad (hlad vychází ze žaludku a je potřeba ho odlišit od chuti na něco). Zkus pár dnů jíst podle svého hladu a uvidíš, jak často to bude. Každý člověk je jiný, má jiné potřeby a hlavně potřeba jídla se mění, například podle ročního období, zdravotního stavu atd. U mě se střídá období, kdy jím dvakrát denně s obdobím kdy jím třikrát denně. Řídím se právě tím pocitem hladu.

Valeera
Stálice 78 příspěvků 28.04.19 19:19

@Murka Jenže spousta lidí právě nemá metabolismus v pořádku a hlad nepociťuje… A nemusí jít jen o staré lidi, u kterých je to asi nejčastější. Pokud byl původně problém nedostatek jídla, tak nemyslím, že pomůže řídit se podle pocitu hladu… Nebo teda pomůže to od nevolnosti, ale nevyřeší původní problém :)

yarenka777
Kecalka 240 příspěvků 29.04.19 12:39
@cecetka píše:
Myslim, ze neni dobre jist porad. Mezi jidly by mela byt pauza, aby zaludek mohl dodane jidlo rozlozit a dale zpracovat a poslat dal. Pokud nejsi schopna snist stanovenou porci, pak bych snedla jen tolik, kolik muzu. Nedojidala bych to pozdeji.
Opravdu ti muze byt spatne z toho, ze jis porad.

Přesně tak. Přečetla jsem knihu od J. B.Vollmera Zdravá střeva - zdravý život, vyd. Grada. Tam je přímo varování neustálé konzumace potravy během dne. Doporučuje max. 2 - 3 jídla za den. Já bych změnila potrav. poradkyni a nebo lépe bych se držela signálů těla. K čemu do sebe cpát na silu jídlo, když si tělo o nic neříká. Jen proto, že to nějaká poradkyně doporučila?!

Valeera
Stálice 78 příspěvků 29.04.19 15:17

@yarenka777 Protoze to proste je u dost lidi problem, ze si telo o ziviny nerika, i kdyz je potrebuje. Clovek muze zit hodne dlouho s nedostatkem nejakych zivin a problemy se rozhodne neprovuji hned. Ale jidelnicek, ktery dela takove problemy, jake jsou popisovany, neni dobre sestaveny, a spravna poradkyne by ho mela urcite umet upravit podle individualnich potreb. (Nejsem vyzivova poradkyne, ale pohybuju se v oblasti analyzy potravin a vyzivy.)

Váš příspěvek
Reklama