Nevybraná dovolená 2018 a neschopenka do porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baruanny
Povídálka 33 příspěvků 08.01.19 13:27
nevybraná dovolená 2018 a neschopenka do porodu
Ahoj všem, ráda bych se zeptala na vybrání dovolené, jsem od října 2018 na neschopence a budu až do porodu, červen 2019 ;) mám na poslední výplatnici 9,5 dne dovolené. Nevíte zda se to musí nějak vybrat, nebo to proplatěj? díky moc
Reakce:
Kikulele
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 08.01.19 13:29

Ahoj me to proplatili, jelikoz jsem byla na neschopence až do nastupu na materskou a mela smlouvu na dobu urcitou, ktera koncila mesic pred nastupem na materskou. Edit: nevim jak je to kdyz más smlouvu na neurcito.

Příspěvek upraven 08.01.19 v 13:30

Klarinet90
Povídálka 12 příspěvků 08.01.19 13:29

Me moje účetní říkala že jsi mám zažádat o řádné proplacení dovolená mezi mateřskou a rodicakem .

Náměsíčná
Závislačka 4186 příspěvků 08.01.19 13:31

Žádala jsem o proplacení dovolené. Zavolej účetní.

Lendeš
Kelišová 5734 příspěvků 08.01.19 13:32

@baruanny Můžeš si to vybrat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou spolu s tou dovolenou, na kterou vznikne nárok za dobu MD. Proplácí se nevyčerpaná dovolená jen při konci pracovního poměru.

Kriss Tina
Kelišová 6990 příspěvků 08.01.19 13:35

A máš nárok na mateřskou? Já to mám stejně, rodim koncem května, zbyl mi asi týden dovolené z loňska, takže si nechám ukončit neschopenku dřív, vyberu si dovolenou a pak rovnou nastoupím na mateřskou. Taky se dá vybrat po mateřské mezi MD a RD, to dělala teď kolegyně a tuším že si ji můžeš nechat i proplatit během rodičáku kdyby to zaměstnavatel schválil.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 08.01.19 14:10

@baruanny nejvíc se ti vyplatí zažádat si o čerpání dovolené po skončení MD, pokud máš smlouvu na neurčito, tak za letošek budeš mít nárok na plný počet dní+ty, co zbyly z loňska ;)

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 08.01.19 14:15

Dovolenou lze proplatit jen při skončení pracovního poměru, běžně se vybírá mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >