Nevyčerpaná dovolená po PPM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pacinka
Zasloužilá kecalka 612 příspěvků 02.02.17 19:01
Nevyčerpaná dovolená po PPM

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kolegyně skončila PPM 30.3.2014 a nepožádala o čerpání dovolené hned po mateřské, za rok 2014 jí vznikl nárok na 20dní, ale protože jí nečerpala a byla na rodičáku, tak se jí za rok 2014 zkrátila na 12,5dne.
Chtěla jsem se zeptat, za rok 2015 a část roku 2016 se tato dovolená dál krátí? Nastoupila už do práce a těch 12,5dne se jí přičetlo k nároku za zbytek roku 2016.
Předem děkuji za radu, na školení paní říkala, že přijde o všechnu (tj. celých 12,5dne, ale setkala jsem se s tímto názorem poprvé)

Reakce:
Gumidci
Závislačka 4337 příspěvků 02.02.17 19:27

@Pacinka po dobu RD nevzniká nárok na dovolenou

Lendeš
Kelišová 5879 příspěvků 02.02.17 20:10

@Pacinka Dovolená za rok 2014 už se v dalších letech dále nekrátí, takže ji zbývá vyčerpat těch 12,5 dne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >