Nevychovaný spratek rozvedených rodičů

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 10:06
Nevychovaný spratek rozvedených rodičů

Chtěla bych se vás zeptat na nestranný názor, protože mně už rupají nervy. Jde o přítelovu dceru 12, pokaždé ale fakt pokaždé, když je u nás, se něco semele. Naše společná dcera dostala k narozeninám značkovou mikinu, která najednou zmizela. Nakonec se našla rozstřihaná na malinké kousíčky v batohu u nevlastní dcery. Minulý týden jsme jeli do aquaparku, až na místě v převlékárně jsem zjistila, že mně i malé zmizeli plavky z batohu.. Zmizeli mi z peněženky 3 tisíce, prý, že to udělala malá 4lettá, která peníze na nic nepotřebuje.. A to je pořád nějaký takový naschvál.. Jdeme na zmrzlinu a velké spadne kopeček náááhodou na bílou sukni malé, otočím se, malá spadne z chodníku a prý lže, že ji velká shodila… Teď jsme byly na výletě na Macoše a v punkevních jeskyních a při tom, jak sem viděla, jak se velká na malou nad propastí kouká, jsem ji radši celou dobu držela za ruku, už z velké dostávám strach. Prostě mám dost, každá její návštěva u nás je peklo. od náhodou rozbitého mého drahého parfému po zranění malé, které je každý víkend, spadne ze schodů jen tehdy, kdy je u nás velká ségra atd.. Mám dost, už ji u nás nechci, chlapovi jsem řekla, ať si s ní jedzí jinam. A ty peníze prostě chci zpátky, není to malá částka a budu si na tom trvat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 51 Další »
Reakce:
KimL
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 26.04.19 10:10

Je nešťastná, žárlí a ještě s ní cloumají hormony. To se přenese v hněv a ten hněv cílí na malou. Ona to cítí, že ji nemáš ráda, že je tam vetřelec a neumí to úplně zpracovat, takže tohle bych spíš brala jako volání o pomoc. Řešit se to samozřejmě musí, ale ne trestáním, ale větší integrací jejího otce.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14224 příspěvků 26.04.19 10:12

Chudák holka. Z rozvedené rodiny, otec si pořídil další děti, ona v pubertě a do toho macecha. Řeší to špatně, ale musí se cítit pod psa. Co na to její otec? Nemůže s ni trávit více času, věnovat se jí samostatně, aby viděla, ze je pro nej taky důležitá?

wendy
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 26.04.19 10:16

Krásný příklad toho, proč se v tolika pohádkách objevuje postava zlé macechy…

andelka83
Generální žvanilka 20798 příspěvků 26.04.19 10:16

Asi bych podpořila variantu ať velká tráví víc času sama s tátou. A ať s ní hodně mluví, zajímá se o ni.
Taky máme velkou a malé a toto se neděje ani náhodou.

Ou
Kelišová 7322 příspěvků 26.04.19 10:16

Je to složité a těžké a chápu že si naštvaná. Jenže…

Pokud ji nesnášíš, tak ona to ví a dost se nediv, že tě provokuje. Ty jsi dospělá, ty máš umět hledat vhodné řešení a komunikační strategie, jak se domluvit na pravidelch a soužití - především se svým partnerem a posléze i s ní.

Ona je dospívající holka, které se rozpadl svět a její táta si vzal macechu, která ji nesnáší a není schopná si k ní najít cestu a ani neumí se dohodnout s jejím tátou na vhodném postupu. To že to využívá ve svůj prospěch je vcelku logické.

Na tobě je, aby si zvládla svoje emoce, na tobě a tvém partnerovi je, abyste se naučili konstruktivně řešit podobné situace. Jedině tak jií pomůžete nelehkým dospíváním projít. Čím víc budeš přilévat do ohně emocí, tím víc tě bude vytáčet. A ona je mladá, plná energie a vztekající a rebelující puberťačka je výrazně přijatelnější role, než vytočená megera-macecha.

To co potřebuješ je udělat si pořádek ve svých emocích a hledat nějakou konstruktivní verzi vztahu k ní. S tím pak potřebuješ najít shodu s jejím otcem o pravidlech a způsobu komunikace s nevlastní dcerou. A pak budeš muset hledat cestu, jak se s ní spojit na nějaké přijatelné verzi - ty jsi dospělá a měla bys být zdralá, ty jsi zodpovědná za podobu toho, jak vy dvě fungujete - nemůžeš to chtít po malé, zmatené, nešťastné holece zaplavené první, nejsilnější várkou pubertálních hormonů.

Pokud si fakt nevíš rady, zajděte s partnerem k rodinnému terapeutovi a nechte si s tou komunikací pomoci, s hledáním nějaké cesty, jak vztahy ve vaší rodině srovnat tak, abyste se tam všichni cítili dobře.

Jana206
Nadpozemská drbna 27328 příspěvků 26.04.19 10:19

A jaké postavení máš Ty? Jak se k ní chová otec? Jeji matka o tom ví? Zase tolik bych „holcicku“ neomlouvala. Rozvedeno je dnes každé druhé manželství.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52444 příspěvků 26.04.19 10:21
@Anonymní píše:
Chtěla bych se vás zeptat na nestranný názor, protože mně už rupají nervy. Jde o přítelovu dceru 12, pokaždé ale fakt pokaždé, když je u nás, se něco semele. Naše společná dcera dostala k narozeninám značkovou mikinu, která najednou zmizela. Nakonec se našla rozstřihaná na malinké kousíčky v batohu u nevlastní dcery. Minulý týden jsme jeli do aquaparku, až na místě v převlékárně jsem zjistila, že mně i malé zmizeli plavky z batohu.. Zmizeli mi z peněženky 3 tisíce, prý, že to udělala malá 4lettá, která peníze na nic nepotřebuje.. A to je pořád nějaký takový naschvál.. Jdeme na zmrzlinu a velké spadne kopeček náááhodou na bílou sukni malé, otočím se, malá spadne z chodníku a prý lže, že ji velká shodila… Teď jsme byly na výletě na Macoše a v punkevních jeskyních a při tom, jak sem viděla, jak se velká na malou nad propastí kouká, jsem ji radši celou dobu držela za ruku, už z velké dostávám strach. Prostě mám dost, každá její návštěva u nás je peklo. od náhodou rozbitého mého drahého parfému po zranění malé, které je každý víkend, spadne ze schodů jen tehdy, kdy je u nás velká ségra atd.. Mám dost, už ji u nás nechci, chlapovi jsem řekla, ať si s ní jedzí jinam. A ty peníze prostě chci zpátky, není to malá částka a budu si na tom trvat.

Hele, na jednu strnu tě chápu, není to snadné. Ale už jen ten název… Ono jí takle vychovává i přítel, její otec. Ten jeta klíčová osoba, která selhává a měl by to řešit, vyvozovat důsledky a zajistit, aby se to neopakovalo.

Ou
Kelišová 7322 příspěvků 26.04.19 10:23
@Jana206 píše:
A jaké postavení máš Ty? Jak se k ní chová otec? Jeji matka o tom ví? Zase tolik bych „holcicku“ neomlouvala. Rozvedeno je dnes každé druhé manželství.

No tím že přidá energii do svého současného přístupu a vzteku, tak tím ničeho nedosáhne, leda se vyčerpá a ještě víc zhroší konflikty s partnerem. Pokud chce, aby se nevlatní dcera začala chovat jinak, potřebuje změnit přístup.

Samozřejmě že krádež musí být potrestána a prachy vrácené - o tom není pochyb.

Ale pokud dospělí nezačnou hledat konstruktivní cesty, jak fungovat, tak prostě nenastanou a celé se to bude jen zhoršovat. Dva unavení dospělí, co se starají o mimino nemají šanci převztekat třináctiletou holku.

A když se zakladatelka důkladně zamyslí, tak zjistí, že nechce aby její současný muž přerušil kontakty při troše přirozených komplikací se svou minulou rodinou. Protože co pak bude dělat, když se i její rodna najednou stane minulá. A to je něco co se prostě nedá vyloučit, že…

Ou
Kelišová 7322 příspěvků 26.04.19 10:25

Konstruktivní řešení samozřejmě není ignorovat/omlouvat pokusy puberťáka získat negativní pozronost, když už tu poztiivní nemá. To vede jen k tomu, že příště překročí ještě silnější tabu, než je krádež, aby si ho konečně někdo všiml.

Příspěvek upraven 26.04.19 v 10:25

Uživatel je onlinePetula306
Kecalka 292 příspěvků 26.04.19 10:25

Možná volá o pomoc, ale hodně toho co popisuje už je přes čáru. Naši se taky rozvedli, táta si našel „macechu“, ale takové chování by mi neprošlo. Na druhou stranu jsem byla v celku ráda, že se rodiče rozvedli, snažili se to nějakou dobu držet kvůli mě a ségře, výsledkem ale bylo neustále dusno a hádky. A taky myslím, že každý má právo na novou lásku s spokojený život, takže nejsem zastáncem zůstávání spolu kvůli dětem. Dcerka by to mohla zkusit pochopit. A snad ji neočkuje její máma, jak to někdy bývá.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1247 příspěvků 26.04.19 10:26

Chudák holka…

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 26.04.19 10:28

Zkus se do ní vcítit. Aspoň malinko. Ona je pravděpodobně nešťastná, rozpadl se jí svět, viní z toho tebe a tvoji dceru, ona nedohlídne že se rodiče třeba rozvedli kvůli něčemu úplně jinému, zvlášť jestli s ní o tom nikdo nemluvil.
Když se začneš vytáčet, nesnášet ji, tak roztočíš nekonečnou spirálu. Zkus z toho vystoupit dokud je čas, objektivně a bez emocí tu situaci zhodnotit, zkusit si představit jak by ses v její kůži cítila ty a co bys od koho potřebovala. Vyhledejte mediátora nebo něco, hledejte s přítelem komunikační strategie jak to zvládnout, jak s malou komunikovat aby to začalo fungovat. Samozřejmě že to nebude hned. Ale tím že se zabejčíš a nazveš ji frackem a zakážeš jí k vám jezdit, toho taky moc nevyřešíš.

Jana206
Nadpozemská drbna 27328 příspěvků 26.04.19 10:30

@Ou Ty prachy tezko vrátí. Trinactileta je nikde na brigade mimo rodinny rozpocet nevydělá. Pokud je zakladatelce dá otec, porad to budou prachy z rodinneho rozpočtu. A její matka za, ni v dobe, kdy si ji převezme otec, neprebira zodpovědnost. Není spravedlivé to po ní chtít.

Souhlasím, ze to destruktivní chování si žádá odbornou pomoc. Na pozadí celeho toho mohou být vzájemné vztahy na vsech frontach. Kdybych byla matka té holky, resila bych to a nechtela bych, aby toto delala. Ted je otazkou, jestli ji matka jeste neockuje proti nové rodině.

Zakladatelka by jako nova partnerka otce mela mít právo dítě, kdyz je u nich, primerenymi prostredky usmernit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 10:30

Chlap se jí snaží koupit, má vše, na co si ukáže. Na Vánoce dostala novej mobil za 10 tisíc, já bych si mohla o takovým mobilu jen nechat zdát a rozbila ho za 3 měsíce. Samozřejmě dostala novej, kterej teď taky rozbila. A on jí chce koupit další, po tady tomhle všem, co vyvádí. Já makám od nevidím do nevidím a mám chvíli jen o víkendu, které mám orravdu pěkně oslazené teda… :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 51 Další »
Váš příspěvek
Reklama