Nevydrží sedět u jídla, jak naučit jíst samotného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rody86
Povídálka 22 příspěvků 22.11.17 19:41
Nevydrží sedět u jídla, jak naučit jíst samotného?

Ahoj holky, mám doma 15 měsíčního raubíře, kterej je neskutečně divokej a nevydrží ani minutu v klidu. U jídla aby se najedl, musím stále zabavovat, hračky, tv atd. Vím, že je to blbé, ale on radši bude hlady, prostě nemá čas a vzteká se, že musí sedět :(
Vůbec nevím jak na něj, ještě má teda čas, ale chtěla bych pomalu začít učit jíst samotného, ale nejeví o to zájem. Lžička ho nebaví, max občas vezme něco do ruky ale to si tak 2× kousne a konec. Jak jste učili děti, které nevydrží u jídla držet lžičky a obsluhovat se samotné? Myslíte, že se třeba u toho jídla ještě zklidní, už vážně nevím jak na něj, radši bude v židli stát a vymýšlet blbosti nebo někde lítat.

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 22.11.17 19:46

Zaleži jestli je to jedlik, tak tam je sance na zlepseni, pokud nejedlik, tak tam nepomuze nic.

Rody86
Povídálka 22 příspěvků 22.11.17 19:49

Jedlík jen za pochodu křupky atd, jinak jíst nepotřebuje :( máš to z vlastní zkušenosti?

Alčák1
Závislačka 2747 příspěvků 22.11.17 19:50

Mám dva syny, první byl hodné dítě, žádný problém. Ten druhý je vysloveně malej čertík. Nikdy jsem nedávala knížky, hračky… a už vůbec jsem neběhala ani neběhám za dítětem se lžičkou po pokoji,,aby se najedlo" jakmile začne vřeštět a natahovat se - vezmu, postavím na zem a nic nebude. Taky skoro,,nic nejedl" pak rychle pochopil, že jinde než v sedátku u stolu nic nedostane / max. přesnídávku v podobě ovoce do ruky mimo sedačku/. Trvalo to asi týden. Pak se naučil, že ham dostane v sedačce u stolu a bylo. Když mu bylo 18 měsíců, krmila jsem ho a jemu jsem dávala do ručičky lžičku / jídlo bylo sice všude ale dnes je mu 21 měsíců a krásně papá sám / až na polívky :lol: / chce to vytrvalost a hlavně pevné nervy, nepolevit.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 22.11.17 19:57
@Rody86 píše:
Jedlík jen za pochodu křupky atd, jinak jíst nepotřebuje :( máš to z vlastní zkušenosti?

Jo, mam doma dva nejedliky, klidne nemusi jist tyden a vubec jim to nevadi, neznaji pocit hladu. Starsi syn se trosku zlepsil ve skolce, kde ji s davem, doma pak uz neji. Mladsi dcerka jeste do skolky nechodi, tak ji obcas presvedcim na oblibene jidlo. Ma celkem dve oblibena, tak to stridam. Jinak maji radi ovoce a zeleninu a u toho sedet nemusi.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22889 příspěvků 22.11.17 20:00

Já jsem razila a razím heslo, že u jídla se má sedět v klidu a věnovat se jídlu, nebudeš sedět? Nebudeš jíst. On je hlad přesvědčil…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >