Nevydržím v žádné práci

Attila8
21.2.16 11:31

nevydržím v žádné práci

Ahoj lidi mám problém sama se sebou a to je že dlouhodobě nevydržím v žádné práci. asi po půl roce mě to tam začne štvát a hledám něco jiného… není to o tom, že bych byla líná, naopak, dělám přesčasy, práce mě baví jak manuální tak třeba s logickým myšlením atd… jenže pak začne prudit nadřízený a jde to do kytek, nejsem typ co mlčí a nechá si kakat na hlavu. začala jsem před půl rokem pracovat v jedné firmě jako dělník, napřed nám slíbili že budou jen dvě směny, ranní a odpolední, nakonec ale byli tři, přežila jsem to ale teď dolezl arogant z kanclu s tím že budeme dělat odpolední a noční! měla jsem chuť na něj začít křičet a poslat ho někam! kvůli podobným věcem, kdy se z pracujícího stane otrok bez možnosti volby a nároku na svůj osobní život střídám práci co rok, někdy během roku vystřídám i dvě práce! můj okruh kam se mohu upíchnout se zmenšuje :( jsem ale bystrá, pracovitá, mám dobré nápady, občas pomůžu i zlepšit nebo zrychlit výrobu jenže můj nápad mi většinou vezme třeba i sám mistr a nikdy se mi nepodařilo postoupit na lepší místo i když kolegové mi fandí, jen asi neumím patřičně lézt do zadnice, co mám dělat? jsem z toho už nešťastná!

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6537
21.2.16 11:39

Pokud opravdu pracuješ a baví tě to, a měníš práci kvůli tomu, že nadřízený prudí, tak jediná možnost je, abys byla sama svým pánem, a osamostatnila se a podnikala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
21.2.16 11:39

Nenapadlo tě začít raději dělat něco sama na sebe než být pořád nespokojená v práci? Když jsi šikovná a pracovitá tak bys třeba něco vymyslela jak se uživit, mohlo by tě to bavit, a když tě naštve šéf tak si stoupneš před zrcadlo a pořádně mu vynadáš:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
21.2.16 11:40

@renda81 byla jsi rychlejší:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
21.2.16 11:43

Jsem ze stejného města… za co tě chválím a obdivuju, že jsi vždy najdeš tady v tom zapadákově i 2 místa za rok!!! asi jsi mladá, výrazná, průbojná.
Já pracuji už 14 rok u jedné soukr. firmy, také ve výrobě a naopak si to místo hýčkám, jelikož mám osobitého a tolerantního nadřízeného, se kterým si vždy vyjdu vstříc. A to je základ!!!
Asi vím, kde pracuješ, jelikož si takto stěžovalo více žen v mém okolí. Já osobně bych s dítětem neobstála..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
21.2.16 11:43

Podnikat?
Ty jsi tu nedávno psala, že nejsi schopná (nezvládáš být vzhůru) pracovat v noci a chtěla jsi na to razítko od lékaře, že?
Pokud si to pamatuju blbě, omlouvám se.
A co chceš slyšet?
Buď budeš pořád střídat zaměstnavatele nebo se postav na vlastní nohy.

Docela by mě zajímalo, jak vždycky ten nadřízený pak začne prudit… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
21.2.16 11:45

Přesně tak, pokud nedokážeš snést buzeraci a nároky shora, tak buď svým pánem a dělej si věci po svém. Pokud máš nápad, prostředky pro jeho realizaci… tak není na co čekat. A na vlastní kůži zažiješ, jestli je lepší dělat pod někým od do, nebo se o vše strarat a vyřizovat sama. Hodně štěstí. Nápad s hospodářskými produkty z jedné z předešlých diskuzí asi nevyšel co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
21.2.16 11:54

@Attila8 nadřízené nezměníš, ale můžeš změnit sama sebe…v čem přesně spočívá prudění od šéfa? dík, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
21.2.16 11:57

Občas si říkám co bych dal za osmihodinovou pracovní dobu a ještě by mi někdo řekl co mám dělat a potom by mě za to pochválil :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
21.2.16 12:12

@Attila8 no, možná by ses měla zamyslet a třeba si i napsat, co vlastně od té práce očekáváš a co ti tam vadí… pokud ti vadí stejné věci (jako že ti někdo nařizuje práci, máš nad sebou šéfa a musíš dělat i to, co tě nebaví a nelíbí se ti), asi by ses měla zamyslet, jestli náhodou není chyba i na tvé straně… a pak s tím začít nějak pracovat… pokud to nezvládneš sama, tak třeba si najít i psychologa a začít to řešit… a pokud jen zatím děláš jinou práci, než bys vlastně chtěla, tak prostě budeš muset buď vydržet a nebo si doplnit vzdělání, vystudovat něco jiného, abys mohla dělat takovou práci, která by tě bavila, naplnila a zároveň aby ses mohla vypracovat na dostatečně vysokou pozici, aby tě neměl kdo prudit… ale to je spíš otázka dlouhodobého plánu… jo, všechno má své plusy i mínusy… jen je dobré nemít přehnaná očekávání… :think:
Jinak můžeš být OSVČ, budeš si svým šéfem, budeš kmitat, ale zase tě kromě úřadů a legislativy nebude nikdo buzerovat a honit… když se ti nebude chtít, nebudeš dělat, když se ti chtít bude, tak třeba budeš makat jako šroubek až do rána… nikdo tě kromě sebe samé nebude prudit, teda pominu-li potenciální zákazníky či klienty, domluvené zakázky a podobně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11922
21.2.16 12:30

@Attila8 : no je prudeni a prudeni. Ta zmena smen, co popisujes, je dost zasadni a nedivim se, ze te rozcilila, nicmene to asi nebude pokazde o necem takovem, pokud menis praci kazdy pulrok az rok. Ono kazda prace ma nejake mouchy, kazdy sef taky, chtelo by to nejspis se naucit trochu ovladat a zvazit, kdy je situace opravdu tak vazna, ze je nutne odejit. Nemuzes cekat, ze vzdy bude vsechno tak, jak ty povazujes za idealni. A ze se nedostanes na lepsi misto je nejspis proto, ze nikde dlouho nevydrzis, po pul roce te povysi malokde. Holt se nekdy musis prizpusobit :nevim: Nebo pracovat ma sebe, jenze se ti muze stat, ze se budes prizpusobovat jeste vic - se sefem se nekdy diskutovat da, s klientem to bude horsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
21.2.16 13:00

Tak svoji první práci jsem opustila po mnoha letech a to proto že jsem začala dálkově studovat, než jsem se n školu hlásila, mluvila jsem o svém záměru i přímo s ředitelem, nikomu to nevadilo, po roce školy kdy zjistili že mi to asi jde mi začali házet klacky pod nohy tak že i když mistr měl rozpis konzultaci na pololetí tak vždy den školy mě nechtěl pustit z práce, dával mi víc úkolů, jiní šli třeba už dom a já musela zůstat i chování mistra ke mě se změnilo, nechápala jsem to a jednoho dne jsem řekla že s mým studiem souhlasili a že je škola pro mě prioritou a dostala jsem výpověď pro nadbytečnost, pak jsem si našla další práci kde byla neskutečná šikana na moji osobu o tom jsem zde taky psala, dělala jsem v řeznictví a bylo to peklo, to ale zavřeli a hned jsem právě nastpupila na moji dosavadní práci, bývalý mistr ušel i když nedokázal pro nás nic vybojovat. do školy mě pouští ale zase nám nesmyslně šaškují se směnama, je pátek a nikdo nevíme jak půjdeme do práce v pondělí.! dělali jsme určitou kvalitu, teď je to každému jedno jak je to kvalitní. když něco dělám beru za to zodpovědnost, kvalita mi řekne to je ještě dobrý dej to dál, druhý den mě čeká vedoucí výroby jestli jsem na hlavu že tohle pustím dál… nadřízení si protiřečí, nedokáží se sjednotit a vždy to pak vyžere dělník. a ano jak někdo zmiňoval výše mám problém s noční, že ve dne nespim takže když mám noční musím mít prášky na spaní. a co se týče podnikání, pracuji na tom není to ze dne na den ale i tak bych ráda někde pracovala.

• Citovat
  • Upravit
Attila8
21.2.16 13:08

Jsem typ člověka co si i s pásové výroby udělá zábavu a nevadí mi to, jsem taková že v práci dělám víc než je norma a i kvalitně ale jakmile do mě někdo začne šťárat, řešit mě, nebo mi ubírat mé osobní volno je konec, já bych byla spokojená dostat úkol a nechat mě být, dokážu všechno dotáhnout do konce, poradit si a klidně sama zůstat dýl abych práci dodělala ale nesmí na mě nikdo tlačit a skrz dělnickou profesi mi přijde přístup nadřízeného katastrofální, přitom ale bez dělníka by nebyla fabrika.

• Citovat
  • Upravit
58489
21.2.16 14:18
@Attila8 píše:
Jsem typ člověka co si i s pásové výroby udělá zábavu a nevadí mi to, jsem taková že v práci dělám víc než je norma a i kvalitně ale jakmile do mě někdo začne šťárat, řešit mě, nebo mi ubírat mé osobní volno je konec, já bych byla spokojená dostat úkol a nechat mě být, dokážu všechno dotáhnout do konce, poradit si a klidně sama zůstat dýl abych práci dodělala ale nesmí na mě nikdo tlačit a skrz dělnickou profesi mi přijde přístup nadřízeného katastrofální, přitom ale bez dělníka by nebyla fabrika.
ˇbuď jdi tam, kde budeš sama nebo fakt osvč.. víc možností není.. :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.16 18:20
@Attila8 píše:

no buď to chce mít kvalifikaci na vyšší pozici, nebo se smířit s tím že se po tobě bude stále někdo vozit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama