Reklama

Nevýhody montessori školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mummysoni
Nováček 1 příspěvek 03.03.18 21:51
Nevýhody montessori školky?

Docela vážně uvažujeme nad tím dát dítě do montessori školky. Zjišťuji si kolem co se dá a tak by mě zajímalo, co se vám (vy, co máte dítě v montessori školce) na montessori školce nelíbí? Jsou nějaké nevýhody? Něco s čím nejste spokojené? Narazila jsem na tenhle názor na internetu a zajímalo by mě co si o tom myslíte:

„Co musím ještě dodat s osobní zkušenosti je, že dceři jsou 3 a půl roku a ještě skoro nemluví. V Montessori je to ale tak, že děti spolu spíš nemluví. Každý si hraje sám, druhého rušit nesmí. A v tom nyní narážíme, protože dcera už potřebuje kolektiv dětí, ve kterém spolu děti celé dopoledne komunikují, musí se domluvit. Takže logopedka i psycholožka nám doporučuje určitě do normální školky, aby se naučila sociální komunikaci mezi dětmi a byla nucena se rozmluvit.“

Budu ráda za jakoukoliv reakci :) Děkuji a přeji pěkný večer :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

medunka23
Kelišová 6760 příspěvků 03.03.18 22:10

V montessori spolu děti nemluví?? To slyším prvně, odborník nejsem, ale montessori je trošku o něčem jiném :nevim:, právě v montessori by se jí mohlo alespoň zezacatku dařit a ucitelky by na ní mohly mít víc času než ve státní :nevim:

Kaspinka
Extra třída :D 11820 příspěvků 03.03.18 22:14

Syn chodil do MS školky a že by spolu nesměli mluvit slyším poprvé. Naopak se spíš učili sociální interakci, je to jedna z oblastí. Za mě žádné mínus.

Kaspinka
Extra třída :D 11820 příspěvků 03.03.18 22:15
@medunka23 píše:
V montessori spolu děti nemluví?? To slyším prvně, odborník nejsem, ale montessori je trošku o něčem jiném :nevim:, právě v montessori by se jí mohlo alespoň zezacatku dařit a ucitelky by na ní mohly mít víc času než ve státní :nevim:

Asi je otázka jestli je MS školka certifikovaná nebo si na ni jen hrají :nevim:

Ancek
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 03.03.18 22:15
@mummysoni píše:
Docela vážně uvažujeme nad tím dát dítě do montessori školky. Zjišťuji si kolem co se dá a tak by mě zajímalo, co se vám (vy, co máte dítě v montessori školce) na montessori školce nelíbí? Jsou nějaké nevýhody? Něco s čím nejste spokojené? Narazila jsem na tenhle názor na internetu a zajímalo by mě co si o tom myslíte:

„Co musím ještě dodat s osobní zkušenosti je, že dceři jsou 3 a půl roku a ještě skoro nemluví. V Montessori je to ale tak, že děti spolu spíš nemluví. Každý si hraje sám, druhého rušit nesmí. A v tom nyní narážíme, protože dcera už potřebuje kolektiv dětí, ve kterém spolu děti celé dopoledne komunikují, musí se domluvit. Takže logopedka i psycholožka nám doporučuje určitě do normální školky, aby se naučila sociální komunikaci mezi dětmi a byla nucena se rozmluvit.“

Budu ráda za jakoukoliv reakci :) Děkuji a přeji pěkný večer :)

I v montessori školce spolu děti mohou normálně mluvit a mluví. Jen při práci s pomůckou mají právo pracovat bez rušení, mohou ale dělat ve skupinkách.

Pam12
Echt Kelišová 8365 příspěvků 03.03.18 22:19
@mummysoni píše:

montessori klade důraz na individualitu dítěte a přijde mi že tam ty děti rostou jak dříví v lese. Sama jsem měla syna v soukromé skolce, druhý tam půjde taky, ale ty principy montessori fakt nedávám. není to pro každé dítě. když si sousedky chlapeček oblékl na vycházku boty obráceně, učitelky ho v tom klidně nechali jit, ikdyž chodí špatně… argument, musí si na to přijít sám. Na hřišti, kam chodíme jsme montessori školky běžně potkáváme. ty děti se mydlí hlava nehlava, jsou drzé, odmlouvají a učitelky jen mlčky přihlížejí.

blobfish
Závislačka 4466 příspěvků 03.03.18 22:20

@mummysoni Nemyslím si, že děti spolu v Montessori školkách nemluví. Nemusí spolu mluvit, když nechtějí, ale jaká je pravděpodobnost, že zrovna v té vaší školce se sejde třída solitérů? Děti spolu nemusejí mluvit ani v té státní školce, když na to přijde. Dítěti, které ve třech letech nemluví, bych obecně doporučovala školku s malým počtem dětí ve třídě, bude mít na všechno víc času a učitelky bývají trpělivější.

Agrion
Závislačka 2763 příspěvků 03.03.18 22:24

Nase MS skolka ma jedinou „nevyhodu“ jinak je naprosto uzasna. Nechavaji decka na zahrade opravdu na volno prozkoumavat prirodu a okoli… a jelikoz syn miluje bahno, tak se v nem opravdu doslova a do pismene vali… kombineza neni za co uchopit aby ses od ni nezmazala a pred pranim ji musim odmacet :lol: Jinak fakt nic :palec:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 03.03.18 22:27

Nevýhodou by mohlo být, že ne vždy se nabízí návaznost tohoto směru nebo stylu v základní škole. Jak tady čtu diskuze o školství, někdy je to celkem bída v tom, jak najít vhodnou základní školu a hlavně v tom, jak na ni své dítě umístit, když není spádové. Může se stát, že v dobré víře umístíte své dítě do školky, která bude v tvém dítěti budovat individualitu, ale ono pak nebude schopné se přizpůsobit požadavkům školy, která je k těmto trendům ne vždy nakloněna - alespoň tak, jak si představují rodiče.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 03.03.18 22:34
@Pam12 píše:
montessori klade důraz na individualitu dítěte a přijde mi že tam ty děti rostou jak dříví v lese. Sama jsem měla syna v soukromé skolce, druhý tam půjde taky, ale ty principy montessori fakt nedávám. není to pro každé dítě. když si sousedky chlapeček oblékl na vycházku boty obráceně, učitelky ho v tom klidně nechali jit, ikdyž chodí špatně… argument, musí si na to přijít sám. Na hřišti, kam chodíme jsme montessori školky běžně potkáváme. ty děti se mydlí hlava nehlava, jsou drzé, odmlouvají a učitelky jen mlčky přihlížejí.

Vzdyt dite je přece osobnost, ne? Uz v brise, ještě nez se narodi ;) A potlačovat, nedejboze trestat jeho „individualitu“ by mel byt trestny cin. Za me montessori fakt ne :nevim: Ja mam radeji, kdyz maji deti mantinely, jsou slusne, vychovane a poslusne, ne, ze si delaji co chteji, protoze se jim zrovna chce to delat. :nevim:

Russet
Extra třída :D 10362 příspěvků 03.03.18 22:38
@mummysoni píše:

Chtěla bych ten mlčící kolektiv capartů vidět 8o

murry
Závislačka 2804 příspěvků 03.03.18 22:58
@Pam12 píše:

ucutelky mlcky prihlizi jak se deti mydli hlava nehlava? 8o

Pam12
Echt Kelišová 8365 příspěvků 03.03.18 23:01
@murry píše:
ucutelky mlcky prihlizi jak se deti mydli hlava nehlava? 8o

ano, bohužel. měla jsem tam s učitelkama i dost výrazný konflikt a bylo mi řečeno, že děti si to mezi sebou musí vyřešit samy 8o

Kaspinka
Extra třída :D 11820 příspěvků 03.03.18 23:02
@Pam12 píše:

Všude je to o lidech a jak MS pedagogiku uchopí. U nás měli 4 pravidla a nikdy se nestalo, že by někde bezcílně lítali.

jenny.fields
Generální žvanilka 24594 příspěvků 03.03.18 23:20

Bude to velmi o lidech a o duchu školky. Moje děti navštěvují/nav­štěvovaly státní montessori školku, starší už je na klasické zš, mladší kroutí 3. rok ze 4 ve školce. Nevidím žádnou nevýhodu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama