(Ne)výhody sourozenců stejného/rozdílného pohlaví

15.4.21 10:50

(Ne)vyhody sourozenců stejného/rozdílného pohlaví

Ahoj holky. Dávám anonymně, protože se tak trochu stydím, že řeším takovou prkotinu! 😣

Doma máme 2 ročního Filípka. Je hodnej, nevzteká se a rád se tulí. Když jsme mu rekli, ze k nemu přibude sestřička, nebo bráška, tak byl šílené nadšený. Pořád je. Jen od začátku si přeje sestřičku. Když přišla návštěva, tak si víc rozuměl s holkama. S klukama mu to hraní moc nejde a to ani z rodiny. Jsem nejmladší z 3 sourozenců, takže mam dva bratry. Ti mají oba dva dva syny. Je pravda, že se perou jak koně, ale sestřičku nikdy nechtěli.

Vrtá mi v hlavě, co bude když se narodí kluk. Od začátku mu říkám, že se to může stát, že to neovlivníme. Na to vždycky řekne „Vy jste s taťkou šikovní. Tak to bude určitě holčička.“

Takže jaké jsou (ne)výhody párečků, nebo dvou kluků?

P. S. omlouvam se za případne chyby, ale nejsem češka a psaní je pro mě někdy ještě náročný. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1110
15.4.21 10:56

Jejda vždyť je to úplně jedno, co má to dítě mezi nohama. 8o Holka klidně může být takový čert, že je divoká za tři kluky. Bude lézt na stromy a hrát si autama. Stejně tak kluk může být klidný, tvořivý. Nebo různě, o tom to přece vůbec není. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2903
15.4.21 11:00

Nechas si rict pohlavi nenarozeneho ditete? Byt tebou, tak bych to vedet chtela. To abys mohla pripadne dopredu pripravit syna na prichod „nezadouciho“ brasky. Pokud by se tak nestalo, muze po prichodu z porodnice sourozence odmitat a treba mu i ublizovat. Ale taky nemusi, to mozna ani ty dopredu neodhadnes :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 11:01
@prejeta_zaba píše:
Jejda vždyť je to úplně jedno, co má to dítě mezi nohama. 8o Holka klidně může být takový čert, že je divoká za tři kluky. Bude lézt na stromy a hrát si autama. Stejně tak kluk může být klidný, tvořivý. Nebo různě, o tom to přece vůbec není. :nevim:

Vím vím. Jen se trošku bojim, aby nebyl zklamaný, když to bude klučina. Tak mu říkám nějaký výhody… Ale moc na ně neslyší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 11:03
@luci.no píše:
Nechas si rict pohlavi nenarozeneho ditete? Byt tebou, tak bych to vedet chtela. To abys mohla pripadne dopredu pripravit syna na prichod „nezadouciho“ brasky. Pokud by se tak nestalo, muze po prichodu z porodnice sourozence odmitat a treba mu i ublizovat. Ale taky nemusi, to mozna ani ty dopredu neodhadnes :nevim:

V bříšku se neotočil/a, takže to nešlo poznat. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2903
15.4.21 11:03
@Anonymní píše:
Vím vím. Jen se trošku bojim, aby nebyl zklamaný, když to bude klučina. Tak mu říkám nějaký výhody… Ale moc na ně neslyší.

Nechala bych to nejaky cas byt a nemluvila bych o tom. Pokud tedy nemas tesne pred porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 11:05
@luci.no píše:
Nechala bych to nejaky cas byt a nemluvila bych o tom. Pokud tedy nemas tesne pred porodem.

Nemám. Díky bohu.

• Citovat
  • Nahlásit
11005
15.4.21 11:07

Neřešila bych to, jen když se zeptá. Stejně bude po porodu všechno jinak - teď je to úplně abstraktní tvor, pak už to bude konkrétní miminko.
Navíc nemá smysl mluvit o tom, jak si spolu budou hrát, když zezačátku bude mimčo jen jíst, řvát a spát. Ať není rozčarovanej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2903
15.4.21 11:11

My jsme se deti nikdy neptali, co by si praly, aby se narodilo. Prave proto, aby nebyly zklamane. Proste jen holy fakt, ze budeme mit miminko a ze i pro nas rodice bude prekvapeni, zda to bude holka nebo kluk (pohlavi jsme dopredu vedet nechteli). Deti to vzaly v pohode a nemely problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
15.4.21 11:13

Tak mojí starší dceři bylo 2,5 roku, když se jí narodila ségra. Ona si moc neuměla představit, že se narodí malé miminko, myslím, že si spíš představovala, že se jí narodí kámoš, kterej bude podobnej jako ona. Navíc když se přišla podívat na ségru do porodnice, stoupla si k postýlce a říká: To je Linda?…my že jo…popošla k cizímu miminu a prej: Todle je taky Linda?…ukázala na další cizí a: Tamto je taky Linda? :mrgreen: já bych t nijak víc neřešila, narodí se sourozenec, stejně bude pořád ležet :nevim: a než s ním začne být zábava, tak si starší zvykne, že je to třeba kluk :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21077
15.4.21 11:33

Já bych rekla ze výhoda je spis stejne pohlaví. Zaprve po sobě můžou lecos dědit a zadruhé budou mít podobnější zájmy. Já mám 2 syny a vyhrajou si spolu s autama atak, asi by je tolik nebavilo si hrát se segrou s panenkama (jasne muze byt kluk co ho baví panenky a holka co má rada auta, ale s tím bych moc nepocitala). Ale ono je to jinak jedno, synovi byly 4 roky když se narodil mladší a už v porodnici se ptal, kdy si pudou hrát :mrgreen: pohlaví mu v tu chvíli bylo celkem jedno a byl zklamaný ze bude čekat nějaký rok, než mladší bude schopny nějaké menší hry :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16374
15.4.21 11:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Dávám anonymně, protože se tak trochu stydím, že řeším takovou prkotinu! 😣
Doma máme 2 ročního Filípka. Je hodnej, nevzteká se a rád se tulí. Když jsme mu rekli, ze k nemu přibude sestřička, nebo bráška, tak byl šílené nadšený. Pořád je. Jen od začátku si přeje sestřičku. Když přišla návštěva, tak si víc rozuměl s holkama. S klukama mu to hraní moc nejde a to ani z rodiny. Jsem nejmladší z 3 sourozenců, takže mam dva bratry. Ti mají oba dva dva syny. Je pravda, že se perou jak koně, ale sestřičku nikdy nechtěli.
Vrtá mi v hlavě, co bude když se narodí kluk. Od začátku mu říkám, že se to může stát, že to neovlivníme. Na to vždycky řekne „Vy jste s taťkou šikovní. Tak to bude určitě holčička.“
Takže jaké jsou (ne)výhody párečků, nebo dvou kluků?

Není mi jasné, jak tato otázka souvisí s problémem, že dvouleté dítě říká, že chce sestřičku a ne brášku.

Jako že bys mu vyjmenovala výhody toho, když jsou sourozenci stejného pohlaví (= mají víc hraček stejného druhu, mohou po sobě dědit nebo si i půjčovat oblečení, apod.) a ono je pochopilo? Ve dvou letech? 8o

V tomhle věku je pro něj sourozenec úplně nepředstavitelná věc a nemá vůbec smysl s ním sáhodlouze rozebírat jeho pohlaví nebo mu vysvětlovat nějaké „výhody“. Příprava ze strany rodičů by měla být co nejméně komplikovaná a založená na jasných a co nejsrozumitelnějších faktech. „Narodí se miminko - bude naše a budeme se o něj společně starat. Budeme ho vozit v kočárku, bude pít mlíčko, budeme ho přebalovat, dávat dudlíka a další věci. Jestli to bude chlapeček nebo holčička, to nevíme, to bude překvapení.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
15.4.21 11:38

Syn má dva roky a tři měsíce a dcera dva měsíce, kluk jí zatím moc neřeší, bo jen leží a spí, případně pobrečí… občas si jí zkontroluje, donese do postele dinosaura nebo piškot, ale jinak jí moc neřeší… zřejmě ještě pro něho není rovnocenný parťák :-) ale jinak má rád holky i kluky a vyhraje si v podstatě se všema dětma jeho věku, nedělá rozdíly, tak doufám, že za nějaký čas budou v pohodě spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10620
15.4.21 11:42

Já mám páreček s rozdílem 20 měsíců. Dcera si hraje nejraději s bráchovo auty a on jí bere kočárek s panenkou. Jinak jsou báječná dvojka a úžasní parťáci už od té doby, co se dcera začala trochu pohybovat po bytě. Jediná nevýhoda je, že musím dceři oblečení pořizovat kompletně nové. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 11:47

Jak dlouho takhle tvrdí, že chce sestřičku? Já mám dva kluky a ti také nejdřív že chtějí ségru. Když jsem jim vysvětlovala, že to nejde ovlivnit a že to může být kluk, tak se vždycky strašně vztekli, že kluka nee a že kluka nebudou mít rádi a nic mu nepůjčí a že mi s ním nepomůžou a nebudou vozit kočárek a že si pak budeme muset stejně pořídit ještě tu holčičku. :roll: Teď jsem ve 3. měsíci a není to tak dlouho, co zase otočili, že chtějí bráchu a nic jiného :lol: Nakonec stejně počítám s tím, že budou otrávený jak z holky, tak kluka :mrgreen: takže na tohle vůbec nereaguji a nechávám je být, ať se klidně zlobí, protože v tomhle jim fakt vyhovět nemůžu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat