Nevyjde mi 2letý rodičák-asi o 2000,-kč- co s tím?

3143
1.3.09 14:35

Nevyjde mi 2letý rodičák-asi o 2000,-kč- co s tím?

Ahoj holky, zrovna jsem se dozvěděla, že mi nevyjde 2letý rodičák, což je pro mě katastrofa, protože se asi půjdu pást(hypotéka). :D Nevyjde mi to v ročním průměru cca o 2400, což je měsíčně 200,– na výplatní pásce.
Ráda bych se zeptala, pokud si teď najdu práci ještě ke svému zaměstnání- stačí mi cca 1000 kč měsíčně. Počítá se to k tomu průměru? To by mi pomohlo.Nebo se to počítá jen z HPP.Napadlo mě, že bych poprosila kamarádku účetní, aby mě „zaměstnala“ (zaplatila bych jí samozdřejmě soc, a výdaje). Jen se jí nechci ptát dřívě, než v tom budu mít jasno. Pak by mi plat na 2letý rodičák stačil.
A ještě jeden dotaz- miminko budu mít v červnu na mateřskou odcházím cca 1.5. 09 Takže v práci budu do konce dubna. Ten příjem se bere 12 měsíců zpětně od dubna???
Moc děkuji za rady, ale vůbec se v tomto neorientuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
1.3.09 14:54

A nemůže si na sebe přepsat rodičák manžel? Volbu může provést on a pak přepsat rodičák na tebe - není v tom žádný problém.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.3.09 15:20

A nešlo by se domluvit se zaměstnavatelem? Že bys dostala třeba jednorázovou odměnu, to by ho finančně nepoložilo a pro něj by bylo taky třeba výhodnější kdyby ses mu vrátila po 2 letech a ne po třech.

Magrátka

• Nahlásit
  • Citovat
3143
1.3.09 17:12

No na manžela, vůbec ten, má oficiálně min. plat.
Pracuju jako učitelka, takže s tím navýšením to asi taky nepůjde. :( :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
1.3.09 17:13

No na manžela, vůbec ten, má oficiálně min. plat.
Pracuju jako učitelka, takže s tím navýšením to asi taky nepůjde. :( :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
1.3.09 17:26

Můžu se zeptat,zda je někde k nahlédnutí konkrétní výše výdělku, která se počítá pro udělení takového a takového rodičáku?
docela by mě to totiž napříště zajímalo (pokud to do té doby zase někdo nezmění)
Dík!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.3.09 18:26

Hm, tak jako státní zaměstnanec to máš blbý, tam se asi fakt nebude šance domluvit, dovolená taky proplatit nejde. A s tím vedlejšákem si nejsem jistá, ale když jsem nastupovala na první mateřskou já, tak to snad bylo tak, že se z každého pracovního poměru brala PPM zvlášť a šlo to i tak, že se vlastně dalo dostat víc než byla maximální PPM, ale od té doby se PPM měnila, takže netuším jak to teď je.

Pitrísek - Musí být PPM alespoň 380 Kč na kalendářní den. Ale musíš si ještě zpočítat tu PPM, jak jsem psala výš, tak se to měnilo.

http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp
http://www.mpsv.cz/cs/7#vdnp

Tak jsem to nakonec zkusila spočítat a vychází mi to něco pod 543 Kč na kalendářní den.

Magrátka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.3.09 18:32

Dokonce je tam kalkulačka na PPM.

http://www.mpsv.cz/cs/5744

Magrátka

• Nahlásit
  • Citovat
3143
1.3.09 19:59

no nějak se mi to neodeslalo, tak znovu. :(
Na té kalkulačce mi vychází ten regulovaný denní základ cca 500 na den, a měsíčně cca 10500, ale pokud chci dvouletý rodičák musí být prý měsíčné PPM minimálně 11 400,– tak tedy nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
1.3.09 20:18

dík!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
1.3.09 20:36

To mi nepřipadá taková hrůza, tak si zvol 3-letý, v konečném souhrnu dostaneš od státu víc peněz, než při 2-letém. A pracovat můžeš jít klidně po 2 letech a rodičák pobírat dál. Dítě stejně asi do státní školky od 2 let nedáš, takže nárok na rodičák bys neměla ztratit.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
1.3.09 21:36

Zubr, ono těch 10500 je na půl roku, potom by to bylo jen 7600,– a to fakt nedám. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.3.09 21:37

Neporadím, ale jsi přesně ten případ, kterému úředníci chtěli ten dvouletý rodičák nedopřát. Hlavně tedy z důvodů nedostatečných příjmů tvých a manželových, pokud by jsi dvouletý rodičák dostala a do práce se nevrátila (jde to ztuha, jesle, babičky, nemoci, únava, co si budeme povídat), spadneš do sociální sítě, pokud budeš mít tříletý, tak se to o rok oddálí a těch šancí na zaměstnání s o rok starším dítětem je přece jen víc. Přepis na manžela má samozřejmě i tu logiku, že ten manžel rodinu po skončení rodičáku zabezpečí.

Je mi Tě líto, ale překvapuješ mě, že Ti jako učitelce ten dvouletý rodičák nevyjde. Jsem taky státní zaměstnanec a byla jsem o víc než o stovku výš, dost mě to překvapilo, protože to bylo navíc z období, kdy jsem se moc v práci nepřetrhla a tak to s těma odměnama nebylo až tak valný a taky na ně obecně nebyly peníze. Asi si začnu své práce víc vážit.

• Nahlásit
  • Citovat
9867
1.3.09 23:02
k.a.c.k.a. píše:
no nějak se mi to neodeslalo, tak znovu. :(
Na té kalkulačce mi vychází ten regulovaný denní základ cca 500 na den, a měsíčně cca 10500, ale pokud chci dvouletý rodičák musí být prý měsíčné PPM minimálně 11 400,– tak tedy nevím.

Ty, houby si to pamatuju, ale nepočítá se PPM na kalendářní (nikoli na pracovní) dny? Mám ti dojem, že to tak bylo. V tom případě bys měla kolem 15000 a splňovala bys podmínky dvouletého rodičáku hravě.

Anonymní, pokud K.a.c.k.a plánuje v dohlednu druhé dítě, je volba dvouletého rodičáku více než logická - vem si třeba můj případ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fyzikarka
2.3.09 07:38

Ahoj,taky jsem učitelka a na 2letý rodičák jsme dosáhla v naprosté pohodě. Učím na základní škole,jsem v tabulce do 6 odučených let.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama