Nevyplacení nemocenské ze sociálky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
denkat
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 23.07.19 20:28
Nevyplacení nemocenské ze sociálky

Zdravím všechny, od 1.5. jsem na nemocenské a dosud mi sociálka nevyplatila ani korunu. Volala jsem tedy na OSSZ a bylo mi řečeno, že jim zaměstnavatel neodevzdal IV. část těch papírů, co odevzdáváte zaměstnavateli. Tak jsem si tedy u zaměstnavatele ověřovala zda vše odevzdal a ten mi potvrdil, že ano a také mi sdělil, že kdyby sociálce opravdu něco chybělo tak se ozvou v první řadě zaměstnavateli. Prý je běžná praxe to, že když nestíhají posílat nemocenskou a nemocný se zajímá tak si něco vymyslí a tím to pro ně hasne…nevím, co je na tom pravdy, ale taky nevidím jediný důvod proč by mi lhal zaměstnavatel. Prosím poradil by někdo, jak bych teda měla v této situaci postupovat abych se alespoň do konce července vůbec něčeho dočkala? Děkuji moc

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 23.07.19 20:30

@denkat Nevím, jestli se dá vystavit nějaký duplikát nebo tak. A příště si papíry na OSSZ posílat nebo nosit sama a zaměstnavateli dát kopie.

zdencaaa
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 23.07.19 20:38

No mě se stalo to že mi nepřišli peníze za květen v cervnu a když sem na konci června volala tak jim na sociálku nic nedorazilo účetní to založila a nic neposlala… :(

denkat
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 23.07.19 20:41
@P4ja píše:
@denkat Nevím, jestli se dá vystavit nějaký duplikát nebo tak. A příště si papíry na OSSZ posílat nebo nosit sama a zaměstnavateli dát kopie.

Tak já jsem na nemocenské poprvé v životě takže jsem se řídila tím, co řekl doktor a ten řekl „tohle a tohle odevzdáte zaměstnavateli“ tak jsem to udělala…pokud někdy příště budu na neschopence tak asi bude fakt lepší vše si odevzdat sama :roll:

denkat
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 23.07.19 20:44

@zdencaaa já jsem právě mluvila přímo s účetní a ta se dušovala, že vše poslala tak zase nevím proč by mi lhala…a i kdyby kecala tak já volala už minulý týden takže teoreticky by to třeba poslala po mém zavolání a teď už bych měla mít peníze ze socky na účtě :think:

1mila2
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 23.07.19 20:48

@denkat zavolala bych tam znovu a kdyby zas rekli ze od zamestnavatele nic nemaji, tak bych se ptala co mam teda udelat.
Chapu, ze nemas duvod zamestnavateli neverit, ale ja treba nevidim duvod, neverit OSSZ :think:
A tak nejak si myslim, ze socka neresi, ze jim neco chybi. Proste pockaji, az jim to nekdo doruci. Ono se to ma a socku posilat neprodlene, ale nejaka ucetni to dela treba az na konci mesice, ikdyz ji to doneses treba druheho :think: ja jim papir na penize treba posilala jednou za 2 mesice a nikdo se po nem neshanel (myslim tim, ze socka neresila, ze jim chybi papir na penize za nejaky mesic, proste pockali, az dorazi).

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12222 příspěvků 23.07.19 21:00

A papíry na peníze jsi odevzdavala?

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16257 příspěvků 23.07.19 21:06
@denkat píše:
@zdencaaa já jsem právě mluvila přímo s účetní a ta se dušovala, že vše poslala tak zase nevím proč by mi lhala…a i kdyby kecala tak já volala už minulý týden takže teoreticky by to třeba poslala po mém zavolání a teď už bych měla mít peníze ze socky na účtě :think:

nemusíš je mít na účtě mají nějakou dobu na vyřízení

ivašot.
Echt Kelišová 8650 příspěvků 23.07.19 21:07
@denkat píše:
@zdencaaa já jsem právě mluvila přímo s účetní a ta se dušovala, že vše poslala tak zase nevím proč by mi lhala…a i kdyby kecala tak já volala už minulý týden takže teoreticky by to třeba poslala po mém zavolání a teď už bych měla mít peníze ze socky na účtě :think:

Já bych i věřila té účetní. Sedím v kanceláři s mzdovkou a ze správy soc. zabezpečení volají snad kaźdý měsíc, že jim něco chybí a přitom naše účetní ma potvrzené, že jim to elektronicky podala. Většinou se to ale prostě nedostane v rámci PSSZ k té konkrétní osobě.

lachtanice86
Echt Kelišová 8992 příspěvků 23.07.19 21:15

Tak zavolej účetní ať ti řekne kdy to posílala a zda doporučeně? A číslo zásilky. S tím bych se obrátila na ossz. A na výplatu má ossz 30dnu od doručení všech dokladů

denkat
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 23.07.19 21:38
@lachtanice86 píše:
Tak zavolej účetní ať ti řekne kdy to posílala a zda doporučeně? A číslo zásilky. S tím bych se obrátila na ossz. A na výplatu má ossz 30dnu od doručení všech dokladů

S účetní jsem mluvila a ta mi potvrdila, že vše posílala 4.6. takže 30 dní již dávno uplynulo a nic :roll: zkusím si tedy ještě vyžádat nějaký podací lístek nebo tak něco abych měla důkaz v ruce, že vše poslala

denkat
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 23.07.19 21:39
@ivašot. píše:
Já bych i věřila té účetní. Sedím v kanceláři s mzdovkou a ze správy soc. zabezpečení volají snad kaźdý měsíc, že jim něco chybí a přitom naše účetní ma potvrzené, že jim to elektronicky podala. Většinou se to ale prostě nedostane v rámci PSSZ k té konkrétní osobě.

No právě a účetní mi potvrdila, že jí nikdo ze sociálky nekontaktoval :nevim:

denkat
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 23.07.19 21:40
@Kriss Tina píše:
A papíry na peníze jsi odevzdavala?

Ano odevzdala

lachtanice86
Echt Kelišová 8992 příspěvků 23.07.19 21:50

@denkat jakmile budeš mít něco v ruce můžeš na ně zatlačit, ale takhle…

Váš příspěvek
Reklama