Nevyplacení vratné kauce po opuštění bytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pajka89
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 2 inzeráty 17.09.18 11:52
Nevyplaceni vratne kauce po opusteni bytu

Ahoj holky. Uz pred trictvrte rokem jsme opustili najemni byt, ve kterem jsme slozili kauci, ktera nam mela byt po odchodu vracena. Mame to i ve smlouve. Uz jsme skoro rok pryc a kauci jsme z majitelky bytu doted nevymlatili. A zrovna tak vyuctovani za sluzby taky ne. Neustale se na neco vymlouva, jednou ma rozbitej pocitac, pak je na dovoleny, pak je nemocna, nebo nebere telefon, doma se necha zapirat apod, uz toho mame dost :cert: Dela si z nas akorat pr.del. (Jeste podotykam, ze jsme odchazeli s cistym stitem, vsechny najmy zaplacený, v byte jsme se chovali vzdycky slusne) Jedni nasi znami, co ve stejnem dome kdysi taky bydleli, to z ni taky nikdy nedostali. Ty to ale nechali asi po roce plavat… Sice nejde o velkou castku a spis o princip, ale prece ji to nemuze prochazet :cert: Co ted? Kam se mame obratit? Na nejakou obcansko pravni poradnu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Daina87
Kecalka 340 příspěvků 17.09.18 11:57

majitelka si bohuzel muze vzdy najit duvod, prockauci nevyplatit. Taky jsem bydlela v najemnim byte. Kauci slozila ve vysi 10 000,– energie jsem si hradila sama a po opusteni mi bylo receno, ze kauce mi vraci 390,– protoze pry … musela vycsitit celou podlahu ( byl to byt 1+kk) a ty cistici prostredky neco stoji :D to me dost pobavilo, v byte jsem surovala dva dni… i jsem malovala … vsechno zakryla … vycistila, aby nerekla ani slovo… po tehle konzultaci jsem ji na to rekla, ze to za ty prachy rovnou mohla podlahu poridit novou a nemusela kupovat zadny prostredky … bylo mi jasny, ze se bude vymlouvat, ale takhle blbe?? nechala jsem to plavat… holt pouceni to bylo pouceni pro priste…

Premek_Orac
Závislačka 4415 příspěvků 17.09.18 11:58

@Pajka89 Ahoj,
poslal bych žádost dopisem s doručenkou - jak na vyúčtování, tak na vrácení kauce se lhůtou např. 10 dní. Pokud by zůstalo bez reakce, došel bych za nějakým právníkem, aby podobnou výzvu poslal ve vašem zastoupení s tím, že pokud nebude uhrazeno, má právo ve vašem zastoupení podniknout další kroky.
Máte z předání bytu majitelce protokol o předání, kde je patrné, že kromě běžného opotřebení nebyly žádné škody?

Kuhnice
Kecalka 297 příspěvků 17.09.18 12:24

Taky jsme to museli dolovat z majitelky. Zabralo az to kdy jsem jí napsala že mám v ruce potvrzení o zaplacení vratné kauce (od realiťáka, co to tenkrát přebíral) a fotky bytu při nastěhování a odstěhování a jdu na policii.

potvurka89
Závislačka 3005 příspěvků 17.09.18 12:41

@Pajka89 ahoj pokud máte napsané v nájemní smlouvě do kdy má peníze vrátit a nevrátila tak jí zavolat a říct že měla dost času a že to předáte k soudu . Byt si přebrala v pořádku . Stalo se nám to samé manžel pak zavolal pronajímateli a pak ty peníze vrátili , neradi jsou někde potahováni.

elinka90
Závislačka 2543 příspěvků 17.09.18 12:54

Napsala bych jí doporučený dopis s datumem do kdy peníze má vrátit a pokud tak neučiní zašla bych za právníkem a spor bych dala k soudu.
Plno lidí se bojí jít právníkovi, protože se domnívá, že tam nechá u něj hodně peněz, ale dostali jsme se do situace, kdy jsme také potřebovali radu právníka, dostal plnou moc, napsal za nás dopis a platila jsem za něj 1500kč. A to je v našem městě celkem vyhlášený.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 2 inzeráty 17.09.18 12:55

To uz jsme ji vyhrouzovali pravnikem kolikrat, ale zadna zmena.. @potvurka89

potvurka89
Závislačka 3005 příspěvků 17.09.18 12:58

@Pajka89 tak asi opravdu zajít za právníkem ať vám pomůže

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 17.09.18 13:06
@Pajka89 píše:
To uz jsme ji vyhrouzovali pravnikem kolikrat, ale zadna zmena.. @potvurka89

tak jím nevyhrožujte, ale konejte :)
Možná by stačilo dát návrh k soudu, že chcete platební rozkaz. Nejsem právník, takže přesně nevím, ale stačilo k soudu podat návrh na platební rozkaz, faktury, o kterých jsme tvrdili, že jsou neproplacené a platební rozkaz byl vydán. U vás by se tedy zřejmě jednalo o doklad o zaplacené kauci a ukončení nájemní smlouvy (předávací protokol nebo prostě doklad o tom, že byt už neužíváte a tím pádem máte dle nájemní smlouvy nárok na vrácení kauce).
Většina malých vyčůránků se lekne a zaplatí (ve vašem případě vrátí) a je klid. Když platební rozkaz napadne, tak se bude dokládat, jestli je to oprávněné (ve vašem případě nejspíš bude muset majitelka doložit, z jakých důvodů peníze ještě neuhradila - a to určitě není rozbitý počítač nebo nemocný pes).

Na netu jsem našla pár vzorů na Návrh pro vydání platebního rozkazu. Tak pohledejte googlem ;)

Hoa Mai
Kelišová 5801 příspěvků 21 inzerátů 17.09.18 13:10
@Daina87 píše:
majitelka si bohuzel muze vzdy najit duvod, prockauci nevyplatit. Taky jsem bydlela v najemnim byte. Kauci slozila ve vysi 10 000,– energie jsem si hradila sama a po opusteni mi bylo receno, ze kauce mi vraci 390,– protoze pry … musela vycsitit celou podlahu ( byl to byt 1+kk) a ty cistici prostredky neco stoji :D to me dost pobavilo, v byte jsem surovala dva dni… i jsem malovala … vsechno zakryla … vycistila, aby nerekla ani slovo… po tehle konzultaci jsem ji na to rekla, ze to za ty prachy rovnou mohla podlahu poridit novou a nemusela kupovat zadny prostredky … bylo mi jasny, ze se bude vymlouvat, ale takhle blbe?? nechala jsem to plavat… holt pouceni to bylo pouceni pro priste…

A jaké poučení pro příště jsi si z toho vzala?

kilčo
Kecalka 174 příspěvků 17.09.18 13:14

Pro příště - nechat si potvrdit od majitele bytu předávací protokol,kde krom stavu bytu,který po vás přebírá jsou uvedeny i konečné stavy energií - takže opsat na počítadle elektřinu,vodu+plyn­.Toto taky nechat uvést do každé nájemní smlouvy bez pardonu,i když to bude rk či majitel okecávat-jdee o vás a o vaše peníze,tak si musíte stát za svým.

Jak tady radí někteří,určitě to nenechat plavat a poslat dopo dopis s dodejkou-kde požadujete navrácení vr.kauce+vyúčtování záloh za energie do určitého data.A napsat,že neučiní-li tak do toho a toho termínu,bude ji váš advokát posílat předžalobní výzvu.
Pokud znáte lidi,ktrým před vámi také nevrátila vr.kauci,spojit se i s nimi a dát tam i jejich jméno.
Krom hrozby Předžalobní výzvou také zmiňte FÚ,na který se obrátíte,zda řádně ona plní své povinnosti.

V případě,že se na to vše majitel bytu vykašle,opravdu se obratte na advokáta,nestojí to žádné jmění,jste v právu a v konečném důsledku bude majitel platit celý soudní spor+náklady na vašeho advokáta. + určitě ten finančák,pod ktrý majitel spadá,na udání oni opravdu kontaktují hříšníky a drtí je potom+dostanou pokuty.

lampicka11
Závislačka 3432 příspěvků 5 inzerátů 17.09.18 13:14
@Premek_Orac píše:
@Pajka89 Ahoj,
poslal bych žádost dopisem s doručenkou - jak na vyúčtování, tak na vrácení kauce se lhůtou např. 10 dní. Pokud by zůstalo bez reakce, došel bych za nějakým právníkem, aby podobnou výzvu poslal ve vašem zastoupení s tím, že pokud nebude uhrazeno, má právo ve vašem zastoupení podniknout další kroky.
Máte z předání bytu majitelce protokol o předání, kde je patrné, že kromě běžného opotřebení nebyly žádné škody?

Souhlas. Udělala bych to stejně. Na bububu reaguji. Nám kauci vrátil po 3mes

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 13:35

@Pajka89 Ano, zajdi si do občanské poradny, poradí Ti s předžalobní výzvou i platebním rozkazem a taky s tím, jakou pokutu lze vyžadovat za včas nedodané vyúčtování.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 2 inzeráty 17.09.18 13:37

Dekuju vsem tipy ;) To s tim udanim na FU by me vubec napadlo..

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 13:39

Jinak obecně - předžalobní výzvu se často vyplatí poslat obyčejně, je tam (téměř) jistota, že se to dostane k adresátovi (nemá možnost se vyhnout převzetí) a žalobce odpovídá za její odeslání, ne doručení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >