Nevyřešená minulost, zvladly jste to?

Anonymní
16.12.19 14:21

Nevyřešená minulost, zvladly jste to?

Ahoj, hezké odpoledne. :)

Zajímalo by mě, jestli jste některá šla do vztahu s člověkem, co neměl vyřešenou minulost. Jak se to projevovalo? Případně, zvládly jste to? Překonali společně a bylo dobře? Případně vy samy jste někdy neměly dořešené a přesto to mělo dobrý konec? Prosím, příběhy sem, potřebuju povzbudit. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.12.19 14:28

Co si představujete pod pojmem „nevyřešená minulost“? Chodila jsem s chlapem, co měl na sobě x exekucí a insolvenci. Tajil to přede mnou, dokud jsem si ho nevygooglila a našla ve veřejném rejstříku. Vždy když musel jít k soudu, tak si vymyslel, že musí být v práci atd. I když na tom byl finančně hodně špatně, neustále si kupoval zbytečnosti (robotický vysavač, nové auto) a zval mě na večeře a do kina. Přivydělávál si kradením součástek v práci a prodáváním je přes internet. Když jsem ho konfrontovala, že o jeho situaci vím a proč mi to neřekl - už jsme spolu skoro plánovali bydlení - byl hodně naštvaný a do měsíce jsme se rozešli.

• Citovat
  • Nahlásit
2888
16.12.19 14:29

A co je v tvem pripade nevyresena minulost? To se pak tezko radi a povzbuzuje, kdyz nejsi konkretni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:32

Já šla do vztahu po předchozím, leč krátkém, ale velmi intenzivním vztahu a přiznávám, že mi ze začátku bývalý ještě hodně chyběl. Partner byl po dlouhodobém vztahu a zpětně uznal, že to taky ještě nebylo za ním. Bývalka se mu navíc pletla do života a jednou jsme se takhle potkali ve třech… Zachoval se tedy líp, než bych byla schopna v podobné situaci já. No zvládli jsme to a teď je to nejlepší manžel a taťka vůbec :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:49

Jedná se mi o bývalou partnerku. Nemyslím si, že by ji partner chtěl zpět, ale vím, že ho hodně změnila a hodně mu ublížila (proto je dost uzavřený a opatrný, co se týče citů). Občas o ní doma něco řekne, ale spíš tak v kontextu a v 90% je to negativní. Jsme spolu rok, ze začátku vztah nechtěl, když jsem se odpoutala, najednou chtěl. Nevím, jsou dny, kdy to na mě tak padne. Vím, že si nějak nepíšou, ano občas si něco napsali, jednou i pokecali, protože jí něco vezl do práce, ale jinak spolu v kontaktu nejsou. Nevím, když jsme spolu o tom mluvili, prý to vyřešené má, ale vím, že ho hodně ovlivnilo to, jak ho podváděla a posílala své fotky a ještě lhala… To on se rozešel s ní.

• Citovat
  • Nahlásit
18433
16.12.19 14:54
@Anonymní píše:
Ahoj, hezké odpoledne. :)Zajímalo by mě, jestli jste některá šla do vztahu s člověkem, co neměl vyřešenou minulost. Jak se to projevovalo? Případně, zvládly jste to? Překonali společně a bylo dobře? Případně vy samy jste někdy neměly dořešené a přesto to mělo dobrý konec? Prosím, příběhy sem, potřebuju povzbudit. :,(

Mám zkušenost a nedopadlo to. Jestli s ní někdy něco měl už se nikdy nedozvím, stále věřím, že ne, ale bylo to peklo… Zůstali kamarády :roll: já mám k tomu jedno :důvěřuj ale prověřuj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:56
@Anonymní píše:
Jedná se mi o bývalou partnerku. Nemyslím si, že by ji partner chtěl zpět, ale vím, že ho hodně změnila a hodně mu ublížila (proto je dost uzavřený a opatrný, co se týče citů). Občas o ní doma něco řekne, ale spíš tak v kontextu a v 90% je to negativní. Jsme spolu rok, ze začátku vztah nechtěl, když jsem se odpoutala, najednou chtěl. Nevím, jsou dny, kdy to na mě tak padne. Vím, že si nějak nepíšou, ano občas si něco napsali, jednou i pokecali, protože jí něco vezl do práce, ale jinak spolu v kontaktu nejsou. Nevím, když jsme spolu o tom mluvili, prý to vyřešené má, ale vím, že ho hodně ovlivnilo to, jak ho podváděla a posílala své fotky a ještě lhala… To on se rozešel s ní.

Pokud jste spolu už rok a bývalá ho podváděla a lhala a pokud o ní mluví, tak jedině ve špatném slova smyslu, tak co řešíte? Minulost s ní má už rok uzavřenou - je s vámi a jen blázen by vracel k někomu, kdo mu lhal a podváděl. Jen nechápu, co bývalce vezl do práce? Já třeba vůbec nevím, co teď dělají moji bývalý, kde pracujou nebo s kým vůbec teď chodí, kde bydlí. Pokud se o ni nadále zajímá - vezl jí něco do práce - tak bych ho asi přímo konfrontovala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:57

Za sebe jako chlapa můžu říct že jsem to vzdal. Důvod byl že každých 14dní byly dohady ohledně dítěte, také problémy ohledně výživného atd. Zpočátku jsem se snažil pomáhat, uklidňovat, nakonec jsem to vzdal a vypařil se. Ženu s dítětem už nikdy více, vždycky je nějaký problém který nelze ovlivnit pokud člověk není tak drzý a necpe se do cizích záležitostí, což není můj případ, bohužel.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:58

Ať je u vás situace jakákoli, záleží hlavně na tom, jestli to člověk chce řešit, a trochu taky na tom, jestli má podporu, pokud ji potřebuje. Ne na tom, jestli to zvládli ostatní, protože vy nejste ostatní, vy jste vy. Nám se s manželem objevili kostlivci ve skříni po letech, bylo to v době, kdy jsem byla poprvé těhotná. Náznaky byly už dřív, ale ani jeden jsme to nechtěli vidět přes růžové brýle. Manžel si v sobě nesl šrámy z ne úplně ideálního dětství, které nám začaly nepěkně zasahovat do vztahu a běžného života, a já jsem si z toho díky psychické poruše, o které jsem měla za to, že je pod kontrolou, začala vyvozovat závěry, se kterými jsem se nebyla schopná smířit. Když to narostlo do obrovských rozměrů, protože jsme řešili zásadní věci jako dítě a bydlení, nejdřív jsem to dopředu vzdávala, protože jsem neměla pocit, že s tím muž chce něco udělat, že chci věci změnit jen já a že mě ve všem nechal samotnou a on na to háže bobek. Trvalo dlouho, než se něco začalo hýbat, několikrát jsem si balila věci a chtěla odcházet. Dodneška to není tak, jak bych si představovala, ale život prostě není dokonalý, záleží jen na vás, jak se s tím srovnáte. Přeji hodně štěstí, aby to dopadlo dobře. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
16.12.19 14:59
@Anonymní píše:

Znám dva případy, v obou případech chlap neměl vyřešenou bývalou ženu. V jednom případě to nevyšlo, nedokázal se z toho vyhrabat. Ve druhém ho nová žena změnila a jsou spolu doteď. Moje rada by asi byla, buď pozorná a dej na vnitřní pocit. Když mi kamarádka, které to neklaplo, o tom chlapovi vyprávěla, bylo tam strašně moc náznaku, že ten chlap je totálně ztracený.

• Citovat
  • Nahlásit
18433
16.12.19 15:00

Jinak k doplnění. Chlapa obecně ufnukanka, co ho bývalá podváděla a tu a tam to zmíní, bych pi asi moc vážit nedokázala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 16:10

Tak ja bych uplně neřekla, že je ufňukánek, když mi to vyprávěl, dost suše to jen konstatoval. Jen se prostě dost uzavřel a hodně obrnil vůči citům. Umí jim holt poručit a nebo se tak zatraceně dobře tváří. Já sama nemám fajn minulost, přiznám, že i nevěra byla, takže v tomhle on je o to víc opatrný. I jeho blízká rodina říká, že je dost opatrný a hodně se bojí, ač by to takto nikdy neřekl. I vztahu se mnou se dost bál, to mi i jednou přiznal, ale v hodně slabé chvilce.

• Citovat
  • Nahlásit
1238
16.12.19 21:31
@Anonymní píše:

Identický případ, jen v tom bylo jejich dítě. Ne, nezvládli jsme to. Nikdy se do mě nezamiloval, myslím, že mě ani neměl moc rád, pořád byla mezi náma. Pomáhal ji snad se vším, i když měla už jiný vztah. Cítila jsem to z něj, ale furt si říkala, že to přeháním, že jsem náročná. Nooo, po 3 letech už to bylo moc, neslyšel mě, jel si furt své. Rok byl dramatický, plný zloby, hnusu, bez jakékoliv vášně. Po 4 letech jsme se za mimořádně dramatických okolností teď v září rozešli. A upřímně, cítím úlevu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
16.12.19 22:00

Myslím, že můj chlap také ze začátku neměl vyřešený bývalý vztah… :nevim: Časem se to utřepalo, ale ty začátky byly šílené… :zed: Projevovalo se to tak, že o ní často mluvil, měl její fotku v peněžence, párkrát se pohádali přes mobil, doma i v autě měl věci, které mu jí připomínaly, svěřoval se jí s našimi problémy,… Myslím, že to člověk prostě vycítí, když je něco špatně. Dost to poznamenalo náš vztah a táhne se to s námi dál, i když už si myslím, že ji v hlavě nemá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 09:10

@alimdar Tak já vím, že mě miluje, ale taky vím, že to není taková ta šílená poblázněnost, smýšlí dost racionálně, jak mi sám řekl, nejspíš se toho prostě bojí. Je dost zvláštní člověk, sám mi řekl, že si myslí, že je to kvůli tomu, co mu udělala. V kontaktu nejsou, jako, že by si nějak extra psali. Vím, že jen třeba něco provozního (svátek, narozeniny, když ona potřebovala právě, aby jí něco dovezl, to bylo jen jednou, měla u něj foťák, byl její, tak jí ho hodil do práce, tak si pak prý jen prohodili pár slov, dokonce mi i navrhoval, ať jedu s ním, nechtěla jsem, je mi proti srsti). Ale vím, že ho hodně ovlivnilo to, co mu udělala.

@Theli Tak u nás tohle fakt není. Viz. to, co jsem napsala výše. Jen vím, že ho to poznamenalo, no. Proto jsem si říkala, že to třeba nevyřešil v sobě a proto se bojí dalšího zklamání. Nebo naopak se z toho právě poučil, přešel to a proto nemá třeba vyloženě problém s ní něco občas prohodit? Nevím, no.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat