Nevyžádané rady k těhotenství a mateřství

2059
15.5.17 19:27

Nevyžádané rady k těhotenství a mateřství

Zakládám téma spíš pro pobavení. Nedávno jsem zjistila, že jsem asi těhotná :) Kromě manžela jsem to oznámila i několika kamarádkám a od té doby neslyším nic než nevyžádané rady. Máte to taky tak? :lol: Jen pro představu:

• kamarádka ví, že jsem těhotná, ale před spoustou dalších lidí (ti zatím nic neví) mi vnucuje pohárek vína a dívá se pohoršeně, že odmítám. Prý v těhotenství troška nevadí. Uklidním jí až lží, že se mi z vína navaluje :lol:
  • jsem nervózní z toho, aby moje nemoc neovlivnila miminko. Kamarádka mi oznámí, že se prostě NESMÍM stresovat a nesmím na to myslet. Nevím, jak to zařídit.
  • další kamarádce řeknu, že už nejsem tak nervózní a začínám získávat pocit, že bych měla tomu miminku věřit, že mě povede a nasměruje. Výsměch, že to je ještě pulec a že „to je na ní moc“. Myslela tuhle moji myšlenku. Pak že si představuje, jak mám v břiše vetřelce a když jí povím, že to miminko už má třeba srdíčko, řekne že to nechce slyšet, protože je pro potraty :lol:

Nebojte, neberu se tak vážně, naštvalo mě trochu jenom to s tím vínem. Ale nikdy předtím jsem to nezažila. Najednou má každý potřebu se k tomu mateřství nějak vyjadřovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12273
15.5.17 19:36

@Imamother máš divné kamarádky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21463
15.5.17 19:37

@Imamother Kdyby na druhou stranu tvoje kamarádky dělaly jako by nic a o tvém těhotenství se ani slovem nezmínily, byla bys dotčená, že to nikoho nezajímá. Těhotné ženě se nikdy nikdo nezavděčí s množstvím zájmu o její těhotenství, ony ani ty kamarádky to nemají jednoduché. Hlavně ať je všechno v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
15.5.17 19:37

Tak tohle mi neprijde nijak silene.
Sklenku vina si obcas taky rada dam.
Spis jsem vzdycky nesnasela rady typu, ze se musim zbavit psa, hodit ho na krk nekomu jinemu, musim jen lezet, v den terminu uz proste musim nastoupit do porodnice a nechat si vyvolat porod, jinak miminko umre a hlavne se musim vdat! Protoze proste me prece pritel nesmi nechat v nejistote!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
15.5.17 19:38

@Imamother to je jeste nic - vrchol u mne byl kdyz mamino manzel s mým manzelem me říkali ze vi jak se citim (Ok - meli par piv) ale stejne jsem se bavila.
Dále - minule jsem si dala mušle - kolegyne byla pohoršena ze to se nesmí - tak ja ze proč. A prej protoze je to typ jidla u kterého hrozí větší šance otravy jídlem - tak moje odpoved je ze kdyz jsem se 30 let neotravila tak ted by to byla fakt smula.
Mama mi chtěla poslat neco o porodu ve 12tt (ona chytrák rodila 2× cisarem)
Kdyz si dam kafe před několika lidma tak pohledy které dostanu jsou jako kdybych to dítě zabíjela.
Plus jakékoliv argumenty moje, ze doktorka mi rekla, ze v tehotenstvi plati hlavne dělejte to co Vám dela dobre a nedělejte to co Vám nedělá dobre, ze mi nezakázala kafe a dokonce ani malé pivo po 10tt jsou marne.
Plus muže to znít ze jsem dlouho tehotna ale nejsem, jenom 16tt. Takze ono toho jeste vyslechneme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
15.5.17 19:43

Jo myslim ze to známe každá :lol: střípky z mého okolí k mému těhotenství:

• však počkej, to budeš mit velký chutě (neměla jsem. Spis nechute.)
  • nesmis jist tohle a tamto, musíš jist a pit tohle a onohle (jeden hermelin nikoho jeste nezabil, ze jo, a hrst supermarketovych borůvek taky vitamínu moc nedoda)
  • nesmis řídit, umyvat okna, natahovat se, zvedat cokoli nad 5 kg,…
  • az se malý narodí, zapomen na to ze si někam vyrazis, počkej az bude mit prdiky, az polezou zuby, to bude tak a tak…(zajímavý, ze 10 lidi s různým názorem přesně vědělo jak to bude v našem případě)
  • používej tohle protože to je nejlepší (např kosmetika pro mimco, jako by bylo nutné ho patlat hned od počátku chemií)
  • sepis si porodní plán, to musíš mit (prdlacky, neměla jsem a sestřičky mi za to děkovaly)

Atd…a neustále to je porad neco…ale uz jsem drzka obrněná a pouštním bez komentáře uchem ven..připadne kdyz někdo moc přehání tak to proste utnu stylem,,diky za radu, vím ze to myslíš dobre, ale ja to proste dělám jinak a měnit to nebudu". chce to kliiiid :)

• Nahlásit
  • Citovat
125
15.5.17 19:51

Já spíš nesnášela zprávy o tom, která se jak špatně ohnula a potratila. Popř. jak při řízení nabourám břichem do volantu a potratím - jako by bylo bezpečnější táhnout se ráno do práce hodinu narvanou sockou s chrchlajícími lidmi, když jsem tam autem za 15 minut. Nebo že nedosáhnu přes břicho nohou na pedály - největší blbost, snad kdybych čekala paterčata :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
15.5.17 19:53

Do me kazdej vali at spim, ze pak uz se nevyspim…a at si s mojim uzivame jeste tu samotu a takovy kecy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23421
15.5.17 20:00

A počkej, až se to narodí, to je teprve nářez s radama :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 20:01

Jee tak to mám asi štěstí na okolí. Žádné „chytré rady“ jsem nedostala. Uvidíme jestli něco nepřijde na posledních 6 týdnů :mrgreen: Jediné co mě štvalo ze někteří ještě před těhotenstvím rikali, že až budu těhotná budeme se muset zbavit koček kvůli toxe. Chytraci, co nevědí nic o přenosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23421
15.5.17 20:01
@martinca píše:
Já spíš nesnášela zprávy o tom, která se jak špatně ohnula a potratila. Popř. jak při řízení nabourám břichem do volantu a potratím - jako by bylo bezpečnější táhnout se ráno do práce hodinu narvanou sockou s chrchlajícími lidmi, když jsem tam autem za 15 minut. Nebo že nedosáhnu přes břicho nohou na pedály - největší blbost, snad kdybych čekala paterčata :-)

Tak jestli brzdíš rukama, nebo máš nějakou zvláštní anatomii 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 20:09

Nejvetsi mazec prijde po porodu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3880
15.5.17 20:18

Tohle neznám, o mě se vždycky všichni zajímali jen do té míry, že mi to bylo spíš příjemné. Ale chápu, že má tu hranici každý jinde, mně třeba ani nevadilo pokecat s cizí paní na zastávce autobusu, když mi pochválila pupek a zeptala se, kdy to čekám a co to bude… což jsem pak tady vyčetla, že některé těhotné nesnesou a berou jako otravné vměšování do soukromí. Ale tvoje kamarádky jsou trochu divný, říct těhuli, že má v sobě vetřelce a jsem spíš pro potraty :roll: Kolik jí je prosím tě, nemá zastydlou pubertu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
15.5.17 20:20
@pikola píše:
Tak jestli brzdíš rukama, nebo máš nějakou zvláštní anatomii 8o

No jak odjedu sedačkou dozadu kvůli pupku. Aby se mi vešel před volant. Nevím jak líp to popsat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
15.5.17 20:22

Nejlepší bylo, když mi říkaly známé, že mě to břicho ještě baví nosit, kdy už porodím a přitom měly samy břicha jak já, jenže nebyly těhotné :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama