Nevyžádané rady v těhotenství a na mateřské

21.9.20 15:30

Nevyžádané rady v těhotenství a na mateřské

Ahoj všem, jsem mamkou 9 měsíčního chlapečka. a už od dob těhotenství se na nás z okolí hrnou otázky a dobré rady ☺️ Někdy milé, jindy legrační, občas otravné, znáte to 😄 Jak a kde máte rodit, oblékat, uspávat, no prostě kdekdo chce miminko vychovat za vás…
Nejprve mě to trošku znepokovalo, ale došlo mi, že babičky/kolegyně/cizí lidi v MHD ty rady myslí vlastně dobře, oni jen radí svému bývalému já ve snaze udělat to nejlepší…
Zjistila jsem, že tyhle zaručené rady a poznámky potkávají snad každou (těhotnou) mamku a rozhodla jsem se, pro pobavení a ujištění, že je to všude stejné, tyhle perličky sepsat a sdílet.
Věřím, že mnohé z Vás se v tom najdou, obzvlášť pokud jste také spíše tuliví kontaktní rodiče, snažící se o nenásilné výchovné metody🤱
Doufám, že nevadí sdílení odkazu, nahrála jsem všechny „hlášky“ v jednoduché grafické formě na instagramový účet https://www.instagram.com/…jsistarosti/, založený přímo pro tenhle účel. Nechci tu promovat jak žijeme, ale spíš si trošku udělat srandu z toho, jak nám mamkám okolí do všeho kecá a pokládá pořád stejné otázky 😅 Příspěvky jsem řadila chronologicky od prvního trimestru po kojenecký věk, a budou pravidelně přibývat další. 🤰
Ať nám ten bližící se podzim pohodově začíná🌼
Přeji příjemný den všem
P. S. Venku už je chladno. Nemělo by mít vaše dítě čepičku? 😄 🌼 Jaké perličky slýcháte vy? A od koho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4727
21.9.20 15:57

Tchyně= 3 měsíční mimino v kočárku, venku slunce 25 stupňů, prej jestli nedávám rukavicky. Koj musíš to vydržet (XY zánětu 40tky horečky, několik antibiotik), dudaky (retro kytičky) díky té kulaté kyticce bude mít dítě křivé zuby, musíš ji koupat v kuchyni jako já svokr děti, protože je tam teplo. :roll: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13856
21.9.20 16:08

Ten instagram jsem zběžně projela. Neco pravda je. Důležitý je se z toho nep-srat. Ale jako :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3738
21.9.20 16:20

Ja to beru zase, ze kdybych vedela od zacatku to, co vim ted, delala bych plno veci jinak. Mnohdy taky poradim, v dobrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7282
21.9.20 16:32

@Nejkrásnějšístarosti Někdy opravdu hlody…syn se mu narodil bylo mu 14dnu a kamarádka se mě zeptala kdy bude druhé :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
21.9.20 16:38

Já na tyhle věci moc nejsem, ale máš to pěkný - oceňuji decentně anonymizované fotky mimina ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
21.9.20 18:44
@Annabela11 píše: @Nejkrásnějšístarosti Někdy opravdu hlody…syn se mu narodil bylo mu 14dnu a kamarádka se mě zeptala kdy bude druhé :roll:

Mně se ptali ještě v porodnici :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
21.9.20 22:38

Moc krásně sepsáno… :D..jak jsem tak četla, tak mě napadalo jen, že to jsou celkem milé hlášky a neškodné rady…ale až jsem došla k : " na půdě mám krásné košilky a punčocháče po Lojzíkovi ( 1962) " - tak to byl první nekončící záchvat smíchu :mrgreen:, a hned vzápětí jsem se až dusila smíchy u „..koupila jsem ti v sekáči tepláčky, myslela jsem k ohni..“, to mě fakt rozsekalo, díky.. :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
22.9.20 13:18

Sledovala jsem tento profil ještě před přečtením tohoto příspěvku zde a můžu říct, že je moc povedený :) jak z mého života :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama