Nevyzrálost, nebo někde dělám chybu?

Anonymní
16.11.19 10:06

Nevyzrálost,nebo kde dělám chybu?

Krásný den všem přeji.
Tímto zdlouhavým textem co zde píšu vás žádám o pohled, názor a vlastně něco co by mi usnadnilo překonat těžkou životní zkoušku.

Jako už název napovídá jsem v koncích se svou přítelkyni. Už na začátku vztahu jsem tušil že to bude běh na dlouhou trať, protože má partnerka byla dost nervózní a nechtěla nic uspěchat. Samozřejmne že jsem ji dal čas, prostor a vůbec vše aby se cítila dobře.
Protože jsem pracující mladý muž, který má skvělou práci. Baví ho, ale daní za to je dojíždění a možnost se vidět jenom o víkendech. První půl rok, řekněme. Jsem to nedával, byl jsem na ni velmi upnuty a vidět se jednou týdně na par hodin mě ničilo. Dlouhou dobu jsem se snažil plánovat, vymýšlet jak bychom se mohli vidět častěji. Taky jsme si o tom dost důkladně popovídali (žádná hádka, jen diskuze) A už jsme se vídali o něco dřív. A na chvíli mi to i stačilo. Ale pořád to je už předem určeny den, který se stal jako by náš. Nic navíc nepřijde, pokud já něco nenavrhnu. S tímto jsem se nakonec srovnal. A byl jsem rád i za to málo. A za fakt že mam milující partnerku. Jenže díky škole kterou má holka studuje. Se nám s komunikace přes týden stalo něco, jako „dobré ráno“ „dobrou noc“ nějaké rozvíjení konverzace? Já na to už nemám sílu. Člověk se snaží ale když vám na otázku „jak bylo ve skole?“ Přijde odpověď „dobře“ tak kde pak mam rozvíjet dal nějaký kontakt. Takže to máme problém v KOMUNIKACI.

Další problém nastává v tom důležitém asi pro normálního chlapa. Na naše poprvé jsem čekal půl roku, netlačil jsem a chtěl jsem pro ní jen to nejlepší. Ale já si myslel, že se to změní že se obává jen té bolesti, jenže ani poprvé ani po dvacáté se situace nezměnila. Pořád je vystresovaná, nervozní a bohužel to přenáší i na mne. Po jedné nehodě, kdy selhala ochrana to šlo úplně do kytek. Samozřejmý že jsme jeli koupit tabletku a snažil jsem se jí uklidňovat. Sice si nedovedu představit to co musela zažívat, ty stresy atd. A upřímne mě to dost mrzelo. Jenže jakoby ta roční práce, ty malé krůčky které dělám na minovém poli abych ji nevystavoval velkému stresu. Byli houby platné, protože jsem šlápl vedle. A byl konec. Poslala mě na začátek, důvěra kterou jsem si snad nějak vybudoval byla pryč a sním i můj zájem jít znova kupředu. To je tedy problém SEXUÁLNÍ

A teď ještě k jednomu problému, k vidině společné budoucnosti. Jak už jsem zjistil, plánovat něco měsíc dopředu? Pro ní to bylo moc plánované a vlastně řízené. Ona raději spontání neplánované věci. Takže co budeme dělat v sobotu řešíme v patek. Nějaké dlouhodobé plány, nějaká vidina kde se posunovat společe. To tady prostě nevidím. Jenže já mám volné víkendy a plánu až nad hlavu, takže naplánovat si čas je pro mě důležité abych stihl vše podstatné. Jenže takto je to pro mě velmi náročné a to je problém BUDOUCNOSTI.

To že napíšete jak moc je to v haji, že to nemá smysl. To vím i bez vás a nepotřebuji psát kvůli tomu takovou slohovku. Jde mi o nějaký pohled. Co mám udělat, co mám změnit? Bohužel se cítím jako někdo kdo od začátku nemá žádnou důvěru. Že jsem jenom někdo kdo jí vozí na výlety platí ji věci a ve finále s toho nemá žádný užitek (zní to blbě, myslím tím že mě to už tak nenaplňuje) Pročetl jsem mnoho for, koupil různé vztahové knihy abych se přiučil umění komunikace a snad i pochopil jaký problém můžeme mít. A nedávno jsem někde četl o nevyzrálosti ve vztahu. Moc informací jsem bohužel nenašel. Ale podle toho co tam psali to opravdu sedělo. A já se tedy ptám, co stín? Jsem chlap a je mi s toho do breku, protože v té holce vidím potenciál vidím že toho ještě kurnik hodně dokáže, jen musí chtít a musí se přestat bát. Ale na tohle jsem já asi i krátky…

Poslední co si myslím a asi i vím že by ji otevřelo oči by byl rozchod. Protože v ten moment se člověk zamyslí a něco si s toho vztahu odnese. Jen je otázka. Zda až tak razantní krok chci udělat. Nevím, jsem v koncích a proto se obracím na vás. Neříkám že je to její chyba. Možná dělám něco celou dobu špatně já a pokud ano, je to ta lepší zpráva. Protože já na sebe dokážu zapracovat snaž…
Děkuji vám za jakýkoliv komentář. Jak se říká, každá rada dobrá.
Mějte se krásně.
S pozdravem:

• Xxx
  • Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5409
16.11.19 10:15

Po mnoha zkusenostech rada ode mne, ze lidi se nemění. Najdi si jinou holku, takhle fakt není pro Tebe. Buď šťastný, s touhle Tě evidentně štěstí nečeká. Aneb pro jedno kvítí slunce nesvítí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
16.11.19 10:15

Zkus prosím napsat ve třech jednoduchých větách v čem tedy vidíš problém.

Vyplodil si strašně moc slov, ale spíš to situaci zastírá, než abys pojmenovával a srozumitelně formuloval to co cítíš a co tě trápí.

Ještě jsem porozuměla tomu co píšeš o sexu - prostě nevíš jak na ni sáhnout, ona ti to neřekne co chce, protože s vlastní sexualitou to má složitější a ty neumíš číst její tělo a neumíte se o tom bavit. To je vcelku běžná věc u lidí co nejsou moc zkušení a to jste oba. (ne, nejsi sexuýlní pámbů a až pochopíš jak sex fakt funguje, tak budeš hodně překvapen a doufám že se ti to podaří, že nezůstaneš jen u představy bušení do toho při souloži)

Na to možná zkus Vojíkův webinář - to by ti i mohlo pomoci.

https://www.muzazena.cz/

Zbytek je nejspíš primárně o tom, že jsi příliš soustředěný na to, jak to chceš ty, že to potřebuješ mít naplánované a když to není podle tvých představ tak panikaříš a kdoví jak se to projevuje.

A hlavně mi přijde, že to že lidem, kteří jsou jiní než ty nerozumíš, ale namísto toho aby ses snažil upřímně pochopit v čem a proč jsou jiní a jak řešit fakt, že chtějí a potřebují něco jiného, tak jsi z toho jen víc a víc naštvaný.

Ona je frustrovaná stejně, navíc se bude děsit sexu, protože jí to s tebou prostě bolí a netěší (a na tom ty máš přesně 50% viny) a tak to chce jinak.

To správné řešení je že se oba vzájemně pokusíte poslouchat a pochopit toho druhého a pak společně řešit jak to udělat, abyste oba byli spokojení. Když se tohle nenaučíš, tak s příští partnerkou to dopadne úplně stejně.

Když už jsi ochotný číst knížky o komunikaci - mrkni na tuhle -

https://www.kosmas.cz/…ch-vztazich/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5409
16.11.19 10:33

Takze kluk se zepta holky, co bylo ve skole, slecna odpovi - dobre - coz je pro me odpoved neco ve stylu, vyliz si kapsu…protoze kdyby mu na nem zalezelo tak odepise neco jako: ve skole v pohode, zadna zkouska, jeste ze uz je ctvrtek a o vikendu se uvidime”. Takze problem rozhodne neni v zakladateli!

Milý zakladateli, jsi normalni kluk, co planuje zivot se slecnou, vyhod vsechny knizky a vyraž na lov, na slečnu, co k Tobě bude pasovat žádnou knížku nepotřebuješ! A k sexu už vůbec ne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 10:42

Myslím, že se chováš jako by byla jediná žena na světě. To bych tvé snažení chápala.
V tom všem co píšeš jsem nenašla nic, co dává ona tobě.
Nic, že by ona také o tebe stála.
Bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 10:56

To víš že děláš celou dobu něco špatně - jsi s holkou, co se k tobě nehodí. Zůstat s ní by mělo smysl jen kdybys to pojal jako svou mužskou misi - udělat z ní ženskou, která bude mít všechny předpoklady k dlouhodobému vztahu a výchově dětí. To je ale nejistý podnik, který vyžaduje spoustu energie a času a nesmíš očekávat žádný vděk :mrgreen: / Já tuhle nevděčnou práci kdysi přenechal jinému a když jsem byl nedávno zhodnotit výsledek, musím konstatovat, že odvedl skvělou práci - ale plody té práce sklidí někdo jiný, to je život.

• Nahlásit
  • Citovat
16.11.19 11:02

Nezmění se a bude to ještě horší. Za mě by byl lepší rozchod, ale hlavně jí řekni proč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
16.11.19 11:02

Kolik vám je? Připadá mi, že se v tom vztahu musíš cítit sám. Dáváš a nic nedostáváš. Možná je moc mladá, možná tě miluje míň než ty ji. Možná je moc pasivní a introvertní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 11:03

Na rovinu. Ona o tebe zajem nema. Spis ji jen vyhovuje pokud platis vylety a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 11:08

@Ou
Děkuju ti za názor, omlouvám se napsat myšlenkove pochody do vět nějak srozumitelně je nekdy obtížné.

Pokusím se tedy ve třech vetach vyplodit muj problem.
Prijde mi jako bych nebyl přítel, který pro tu holku něco znamená. Abych se něco dozveděl bohužel to musím s ni páčit a dostávat. Chybí mi proste ta snaha z druhé strany.

A co se tyče sexu. Ja bych rád sledoval její řeč těla a upřímně jediné kde jde vidět nějaký náznak nějaké reakce je pusa. Jenže jak náhodou spozoruje že se na ni dívam. Nesmírně jí to vadí. Zbytek těla je prkno s pocitem „dělej co musíš ale honem“ Přiznávám mé zkušenosti nejsou nikterak velke a řekl bych že budu dost špatny(jinak bychom neměli asi takový problém). Jen jak se mohu zlepšovat, když vlastne nevidím žádnou zpětnou vazbu.

• Nahlásit
  • Citovat
16.11.19 11:15

Tohle není holka pro tebe, ze vztahu máš víc nervů než radosti, k čemu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 11:40

Přijde mi, že jsi úplně jinde než ona a tlačíš na ni. Ty už prostě pracuješ, chceš mít představy o budoucnosti, máš zkušenosti a to samé očekáváš od ní. Ona primárně asi studuje a neumí (nebo nechce, to těžko říct) komunikovat s tebou. Když jí třeba řekneš, že se budete v plánování víkendů střídat, co se děje? Nebo není to tak, že ona něco navrhne, naplánuje a ty ji vmanipuluješ do svých představ? Trochu to na mě tak působí. :nevim: Pak si ujasni, proč vlastně s takovou holkou jsi, protože ona se až tak moc nezmění. Buď je vyčůraná a jen z tebe má zábavu na víkendy, nebo líná/příliš zaneprázdněná zabývat se tebou. A nebo je to za ni normální a pokud neshledává žádný problém, tím pádem budeš vždycky na všechno jen ty a ona tvoje závaží. :nevim: Jako aby se styděla s tebou vůbec mluvit, natož o intimní stránce, to je dost zvláštní. Buď v tobě nemá důvěru, že se vůbec stydí o tom mluvit (což by mohl rozvázat hezký večer s kapkou alkoholu) a nebo je tak extrémní introvert, že jí to přijde normální. Ale popravdě, já jsem taky introvert a napsat nejbližšímu člověku - jak je? - dobře, to mi normální rozhodně nepřijde. To si ani nevoláte ani nic? To se ani už nemáte moc o čem bavit, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3536
16.11.19 12:27

Myslím si že máš pravdu. Že sis odpověděl sám. Ta holka tě má jenom aby někoho měla… Jakmile potká někoho kdo se k ní hodí, tak tě odkopne. Tohle není vztah, najdi si někoho k sobě. Manžel měl kdysi přesně takovou, tajemnou, netykavku, bez zájmu být aktivní.. dopadlo to tak že si našla někoho jiného. Jsou holky co mají kluky jen aby nebyly sami. Možná ani nemá nervózní povahu. Možná je nervózní kvůli tobě. Že s tebou nechce být, možná neví jak ti to říct. Nebo nechce být sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 13:20

@prejeta_zaba
Děkuji za jiný pohled na věc. Máš pravdu, asi je ještě někde jinde. To mi nevadí, jen když by dala najevo že by se někde chtěla posunout. Že by na nás měla chuť pracovat.
Pro mě byla vždy na prvním míste. A když vymyslela něco co by chtěla podniknout. Jen jsem se zeptal na čas a nejake důležité info. Ale nikdy jsem ji do toho nekecal, naopak jsem byl rád že něco vymyslela. Že vůbec oběvila něco co by chtěla.
Ona je bohužel hrozně stydliva. A co se týče volání. No tak nějak jsem to zkoušel první půl rok (těžké období, kdy jsem byl rád že ji alespoň slysím) Pak už me to nebavilo, protože stoho byla pořad takova vystresovana a stalo to za prd. Tak jsem to nechal tak s pocitem že možna jednou zavola. Stále jsme jen u psani.
Co se týče, alkoholu. To už jsem taky chtěl vyzkoušet. Bohužel pit moc nechce. Ale když se povedlo na valentýna, byla konečně uvolněná a v pohode.
No bohužel už nemáme, nebo alespoň já nemám vůbec tušení očem si už psát…

• Nahlásit
  • Citovat
16.11.19 14:08

Co to znamená, že je vystresovaná? Z čeho? Existuje nějaká chvíle, kdy není vystresovaná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama