Nevyzvednutí zásilky ze zahraničí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
22.11.21 10:45

Nevyzvednutí zásilky ze zahraničí

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli některá z Vás neví, co se stane, když si nevyzvednu balíček z ciziny, u kterého proběhlo celní řízení a ve kterém mě bez mého vědomí zastoupila česká pošta. Z věci za dvacku se rázem stala věc za 220. Na poštu se nedá dovolat a tak by mě zajímalo, jestli budu muset něco platit, když si zásilku nevyzvednu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4257
22.11.21 11:05

Musíš zaplatit celní řízení i poplatek poště

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65149
22.11.21 13:15
@Lunamama píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli některá z Vás neví, co se stane, když si nevyzvednu balíček z ciziny, u kterého proběhlo celní řízení a ve kterém mě bez mého vědomí zastoupila česká pošta. Z věci za dvacku se rázem stala věc za 220. Na poštu se nedá dovolat a tak by mě zajímalo, jestli budu muset něco platit, když si zásilku nevyzvednu..

Ano, zaplatíš to tak jako tak. Budou to vymáhat. Příště si při objednávání z Ali zjisti podmínky a nebudeš překvapená. Celní řízení dělá vždy pošta, pokud ty sama nedáš návrh na jiné zastoupení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
22.11.21 15:47

Nemusíš to převzít, ale musíš to zaplatit… takže už bych to na tvém místě radši převzala, abys z toho vůbec něco měla.
Nákupy z ali už se teď až tak moc nevyplatí, bohužel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
22.11.21 21:02

@martina.se mě by zajímalo, jak to budou vymáhat. Mám přesně to samé.. Nechala jsem to na poště. Já objednávala věc ještě v srpnu než se vůbec nějaký takový systém spustil a také se mi nechce dávat přes 200 za věc, která stála 60 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65149
23.11.21 09:15
@Zuzkka píše:
@martina.se mě by zajímalo, jak to budou vymáhat. Mám přesně to samé.. Nechala jsem to na poště. Já objednávala věc ještě v srpnu než se vůbec nějaký takový systém spustil a také se mi nechce dávat přes 200 za věc, která stála 60 Kč.
Úplně jednoduše. Je to tvoje zásilka. ze si ji nevyzvednes je nepodstatné, prošla celnim řízením a to je úkon dělaný na ni tvé jméno. a. Je nutné ho na uhradit tak jak tak
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
23.11.21 11:11
@Zuzkka píše:

No hlavně to nechte vyhnít a pak se divte, když za váma za 5-6let přijde exekutor, že dlužíte 150 tisíc… To je úplně to nejlepší co člověk může udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65149
23.11.21 13:12
@LilyJane píše:
No hlavně to nechte vyhnít a pak se divte, když za váma za 5-6let přijde exekutor, že dlužíte 150 tisíc… To je úplně to nejlepší co člověk může udělat.

Tak nějak.. ty náklady na exekutora za ty 2 stovky :pocitac: vyloženě stojí
:mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
23.11.21 13:13
@Zuzkka píše:

Až ti dojde exekuce nebudeš se tak hloupě ptát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
23.11.21 17:48

Tady nejde o jednu zásilku ale asi o deset, které byly objednané ještě před uzákoněním tohohle nesmyslu. Takže Vy všechny chytré laskavě jinam :D Vaše moralizování nikoho nezajímá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
23.11.21 17:51
@Lunamama píše:
Tady nejde o jednu zásilku ale asi o deset, které byly objednané ještě před uzákoněním tohohle nesmyslu. Takže Vy všechny chytré laskavě jinam :D Vaše moralizování nikoho nezajímá

Nám je to jedno, my to za tebe platit nebudeme. Tak si tam zavolej, to je tak těžké?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
23.11.21 18:37

Noo jde o to, že dovolat se tam nejde. Pokaždé oznámí, že jsi v pořadí a spojení neproběhne ani za deset minut. Na e-maily nikdo nereaguje přes týden. Proto jsem se ptala tady, jestli někdo neví co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
23.11.21 18:38

@Lunamama
A poštu máte daleko, odhaduji tak min. 30km… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
23.11.21 18:40

@mdvorak paní na přepážce s tímto tématem nemá nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
23.11.21 18:42
@Lunamama píše:
Noo jde o to, že dovolat se tam nejde. Pokaždé oznámí, že jsi v pořadí a spojení neproběhne ani za deset minut. Na e-maily nikdo nereaguje přes týden. Proto jsem se ptala tady, jestli někdo neví co a jak.

Zkoušet dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat