Nevzali mě a inzerát pořád visí na netu...

Anonymní
3.5.21 15:54

Nevzali mě a inzerát pořád visí na netu

Možná nějaká personalistka poradí? Splnila jsem fakt všechny požadavky včetně praxe a jednoho extra požadavku na cizí jazyk na určité úrovni. Personalistka mi ještě poslala nabídku na další pozici ve firmě, která by se mi mohla líbit, nakonec jsem se domluvily, že se budu hlásit jen na tu jednou. A pak automatická odpověď, že děkují, ale ne. Inzerát tam visí dva měsíce, neustále se obnovuje, takže nikoho nejspíše nemají…
Nevím co si myslet. Kdyby šlo o nějakou běžnější pozici, tak se nedivím. Může mi někdo třeba osvětlit, proč se toto děje? Na sociálních sítích nic nemám, nemohli by mě ani najít…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31400
3.5.21 15:58
@Anonymní píše:
Možná nějaká personalistka poradí? Splnila jsem fakt všechny požadavky včetně praxe a jednoho extra požadavku na cizí jazyk na určité úrovni. Personalistka mi ještě poslala nabídku na další pozici ve firmě, která by se mi mohla líbit, nakonec jsem se domluvily, že se budu hlásit jen na tu jednou. A pak automatická odpověď, že děkují, ale ne. Inzerát tam visí dva měsíce, neustále se obnovuje, takže nikoho nejspíše nemají…
Nevím co si myslet. Kdyby šlo o nějakou běžnější pozici, tak se nedivím. Může mi někdo třeba osvětlit, proč se toto děje? Na sociálních sítích nic nemám, nemohli by mě ani najít…

Nejsi třeba ve věku, kdy se bojí, že budeš mít děti? Nebo nemáš malé děti?
V něčem jsi jim prostě nevyhovovala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2737
3.5.21 15:59

To je běžná věc :nevim: prostě jsi jim nesedla. To se stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
3.5.21 16:01

Kdyby mi řekli, že našli vhodnějšího kamdidáta a pak bych našla inzerát na netu, naštvalo by mě to. Takhle by mi to možná bylo trochu líto, ale mají na to právo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14612

Bohuzel to je bezne. Nic osobniho v tom nehledej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6416

U žen kolem 30 se očekává že budou mít brzy děti a zvlášť někde kde je nutné se zajet abys mohla fungovat raději vyberou někoho u koho nemusí předpokládat že půjde za 2 roky na mateřskou. A neřeknou ti duvod protože samozřejmě je to diskriminace. Ale důvod může být jakýkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6416
3.5.21 16:05

Jinak já se jednou hlásila na místo na které hledali kandidáta i za 2 roky… Jinde mi na rovinu řekli bereme za mateřskou ( a mě 28) vy budete jasná do pár let jinde jsem se dostala do posledního kola ale vzali chlapa..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 16:07

Je mi 30, ale šlo o firmu, která je celkem free co se týče matek s dětmi, navíc šlo o práci z domova, která by případně šla i dělat na RD. Ještě jsem slyšela názor, že tak třeba jen shánějí CV do databáze :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6866
3.5.21 16:08
@ludmilaadamkova píše:
Jinak já se jednou hlásila na místo na které hledali kandidáta i za 2 roky… Jinde mi na rovinu řekli bereme za mateřskou ( a mě 28) vy budete jasná do pár let jinde jsem se dostala do posledního kola ale vzali chlapa..

Jako kdyby chlap nemohl jít na rodičovskou taky… Nebo nemohl dlouhodobě onemocnět… No jo, některé firmy jsou strašné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
3.5.21 16:10
@Anonymní píše:
Je mi 30, ale šlo o firmu, která je celkem free co se týče matek s dětmi, navíc šlo o práci z domova, která by případně šla i dělat na RD. Ještě jsem slyšela názor, že tak třeba jen shánějí CV do databáze :nevim:

Zkus si požádat o zpětnou vazbu, aby věděla co příště udělat jinak. Z toho bys mohla poznat co je firma zač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 16:18

Asi si jim nesedla. Prostě někoho hledají, ale ne zas tak nutně, a tak radši nevezmou nikoho, než uchazeče, co se přihlásili… Mně se to taky párkrát stalo. :nevim: Spíš než o diskriminaci jde o to, že bys nezapadla do týmu (důvodů může být hromada - příště jim odkaz na soc. sítě dej rovnou sama, působí to líp, než když jsi „neviditelná a nedohledatelná“). Občas i lidem řeknou, že jsou překvalifikování, ale tím se fakt jen zastírá, že se prostě nehodí do týmu (bohužel se to často posuzuje povrchně, takže podle ksichtu, oblečení, vyjadřování). :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 16:26

Z pohledu personalistky-30letou bezdetnou bych na odbornou pozici taky nevzala. Bohužel.

• Citovat
  • Nahlásit
1121
3.5.21 16:36

To je u některých firem běžné, ale ono u takové bys dělat stejně nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
3.5.21 16:39
@Anonymní píše:
Z pohledu personalistky-30letou bezdetnou bych na odbornou pozici taky nevzala. Bohužel.

Prosimtě jak zjistíš, že ta 30 letá na pohovoru je bezdětná a vlastně i to že to 30 letá žena? Tedy pokud sama tyto nepodstatné údaje neuvede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 16:41
@Anonymní píše:

tak ty slečny na personálním byly věkově taky kolem 28 let…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat