Nevzali mě na školu

25
25.6.20 15:20

Nevzali mě na školu

Ahojte chtěla bych vědět co by jste dělali vy. Hlásila jsem se na školu do Přerova na Zemědělku ( učňak) a do Hodonína na Sociální Činnost. Víc jsem chtěla jít do Přerova a když jsem posílala přihlášky tak rodiče souhlasili, ale později když se dozvěděli, že mě vzali tak řekli, že se Zemědělkou nesouhlasí a mám jít do Hodonína s tím jsem nesouhlasila a stála jsem si za svým. Teď v červnu proběhli příjmačky v Hodoníně na tu Sociální Činnost na který jsem nešla protože jsem byla rozhodnuta, že půjdu na Zemědělku. Volali mamce z Hodonína proč jsem se nedostavila na příjmačky a že jestli budu mít zájem tak mě vezmou na druhé příjmaci kolo bez příjmaček mamka řekla, že dobře že zájem mít budu :zed:. Do 23.6.2020 měly být přihlášky na druhé příjmaci kolo ve škole. Mamce jsem řekla, že na tu školu nechci, že chci na Zemědělku mamka mi 19 - 20.6. Řekla, že tam nepůjdu, že ta škola je k ničemu a to samé i taťka. Mám si buť vybrat školu v Hodoníně nebo mám jít pracovat :nevim: tak jsem se rozhodla, že to skusim v tom Hodoníně (lepší než nic :nevim: ) 21.6. Už bylo, ale pozdě (byla myslím neděle) v pondělí bylo 22.6. A to se museli vyřídit všechny věci (přihláška u ředitelky na základce, potvrzení od doktorky + zapisovy lístek) a to vše sem musela obíhat sama. Volala jsem do školy v Hodoníně jestli nebude vadit když jim to tam pošlu 23.6. A 24.6. To tam budou mít řekli, že jim mám aspoň něco poslat na e-mail a poslat vše jsem udělala. Ovšem dnes mi došel dopis, že mě nevzali a já nevím co dělat :zed: :think: rodiče říkají, že mám jít do práce ( teď tam chodím na brigádu a vzali by mě i na smlouvu)… Dá se to už teď ještě zachránit?… Rodiče nechtějí učnak a všude jinde mají plno tak si říkám, že budu muset do té práce na trvalo jinak nevím :nevim:… Máte nakou radu? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24978
25.6.20 15:23

Podívej se na stránky kraje, kde jsou volná místa.
Určitě školu najdeš.
Nechápu proč jsi nešla na přijímačky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19330
25.6.20 15:28

No když takhle trucuješ tak máš problém. Na tu školu do Hodonína zavolej a řekni co ti přišlo a zeptej se co a jak ten dopis mohli poslat dřív bože bože

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14644
25.6.20 15:42

No, v první řadě upřímnou soustrast s takovýma rodičema. :? Zavolej do té školy a domluv se. Pokud jste takhle byli domluvení, tak to určitě půjde řešit. Se divím, žes to už dávno neudělala. A nebuď pako. Co potom budeš dělat se základním vzděláním, když teď nastoupíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20872
25.6.20 15:51

Tomu nerozumím, to jsi nebyla na žádných přijímačkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.6.20 15:58

Doporučila bych školu češtiny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
25.6.20 16:03

Upřímně buď běž pracovat na stálo někam aspoň na rok a nebo zkus při škole chodit na brigády šetřit si.
A za rok jít na školu kde chceš jít a od rodičů se odstěhuj, jestli ty takhle budou určovat podmínky a házet klacky pod nohy. Tak tě stejně nic moc dobrého nečeká a celý život dělat něco co chtějí rodiče je blbý.
Běž si za svým snem, držím palcem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
25.6.20 20:41

A bavili jste se, co rodičům vadí na té zemědělce? Nelze ten vybraný obor studovat na jiné škole než v tom Přerově (pokud rodičům vadí ta konkrétní škola)? Nebo jim vadí obor jako takový?

Zkusila bych zavolat do školy v Hodoníně, pokud by to nešlo, tak asi do práce. Každopádně během roku to s rodiči nějak vykomunikovat, že sociální práci dělat nechceš a najít kompromis a příští rok jít na jinou školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3687
25.6.20 20:59

Prosím tě hlavně klid. Tak v první řadě jde hlavně o tebe, jo rodiče budou mluvit do všeho jsou to rodiče, ale takový přístup nechápu.
Zavolej si na tu zemědělku hned zítra jestli tam můžeš zajít a dohodni se nimi osobně, že k nim chceš nastoupit a dones jim zápisový lístek (bohužel musí být podepsaný, ale stačí jen jeden rodič, tak jednoho budeš muset zlomit.). Pokud na zemědělce to normálně vysvětlíš a oni budou mít ještě volné místo tak tě určitě vezmou. Hlavně jen klid a začni jednat sama za sebe. Jde o tvůj život. Přeji ti pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
787
25.6.20 21:35

Já nechápu nadpis. Samozřejmě, že tě nevzali, když jsi se nedostavila na přijímačky. Co jsi čekala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3687
25.6.20 22:57
@smajlik345 píše:
Upřímně buď běž pracovat na stálo někam aspoň na rok a nebo zkus při škole chodit na brigády šetřit si.
A za rok jít na školu kde chceš jít a od rodičů se odstěhuj, jestli ty takhle budou určovat podmínky a házet klacky pod nohy. Tak tě stejně nic moc dobrého nečeká a celý život dělat něco co chtějí rodiče je blbý.
Běž si za svým snem, držím palcem :hug:

Je jí 16 co jí radíš za nesmysl, aby se odstěhovala od rodičů. Do jejích 18 za ni nesou zodpovědnost. A rodiče nebo alespoň jeden z nich jí musí podepsat zápisový lístek na danou školu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3687
26.6.20 18:08

Tak jak byla jsi na té škole?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu