Nevzdělaná a nejde mi matematika

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 08:38

Nevzdělaná a nejde mi matematika

Ahoj. Bude mi 31 let a zůstala jsem se ZŠ vzděláním, utekla jsem ze SŠ z maturitního oboru. Vím, je to škoda, měla jsem opakovat ročník, sehnat si doučování nebo zkusit jiný obor. Ale já se na vše vykašlala a zůstala jentak. Nejde mi matematika, fyzika, chemie.

Od té doby jsem zametala. Zametání jsem si vždy našla, ale je mi to trapné někde říkat, že mám jen ZŠ. Dost mi to snižuje sebevědomí. Bylo by rozumné od září někam jít, ale studovat mohu pouze dálkově (věk+jsem zaměstnaná). Děti ještě nemám. Partnera už ano.

Jenže bojím se matematiky, dělala mi na SŠ problém. A ty školy jsou placené, počítám s tím, že učit se budu muset všude, ale kde ta matematika by mohla být lehčí? A aby tam nebyla fyzika a chemie. Už jsem přemýšlela jít radši na SOU (dálkově, obor co by mě bavil) a pokud mi to půjde možná ještě nástavbu dva roky? Nevím jestli si troufni jít rovnou na maturitní obor. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11902
9.1.22 08:49

Však začni tím učilištěm. Pochybuju, že je všude nějaká velká nálož fyziky a chemie. Matika bude asi všude, jen jde o to, jak složitá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
9.1.22 08:59

Na ZŠ a zametání poměrně slušný gramatický projev.. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
52848
9.1.22 09:00

Zacni ucebnim oborem s vyucnim listem, na tech jsou tyto predmety v udrzovaci urovni ze zakladky, pak muzes zkusit dodelat maturitu. Bez matiky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55854
9.1.22 09:03

Vyber si nějaké řemeslo na učňáku, které tebe bude bavit. Jestli umíš podnikat.
Než se dostaneš k případné maturitě. Kdo ví, jak to bude, jestli tam matika vůbec bude povinná.
Jestli zůstane stejná forma maturity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
9.1.22 09:07

Nějak se mi nechce věřit, že někdo, kdo zametací chodníky a má má základku, má takovýto písemný projev… tak buď si děláš srandu, což při takovéto tématu asi ne.. anebo blbá nejsi a tím pádem bych se školy teď nebala. Matika nejde kde komu, seženeš si doučování a je to. Apson na 4, abys prošla, to dáš. Najdi školu, která na matice nestojí, třeba knihovnicka, zdravka atp.. neboj se toho, jdi do toho a tentokrát to nevzdávej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52848
9.1.22 09:07
@Kelsey píše:
Vyber si nějaké řemeslo na učňáku, které tebe bude bavit. Jestli umíš podnikat.
Než se dostaneš k případné maturitě. Kdo ví, jak to bude, jestli tam matika vůbec bude povinná.
Jestli zůstane stejná forma maturity.

matika uz neni povinna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55854
9.1.22 09:10

Jsem si to tam smazala 🙈. Když budeš mít v rukávu řemeslo. Výuční list. Tak můžeš pracovat sama na sebe.
I to je možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
9.1.22 09:11

Psaný projev máš slušný, tak asi nebudeš úplně hloupá. Chápu že ve vrcholné pubertě ti škola přišla nepodstatná a nechala jsi toho, takových pár znám také.
Pokud je učební obor který by tě bavil a který se dá studovat dálkové, jdi do toho. Být tebou dělám to postupně, nejdříve vyučení, potom případně maturita.
Ono v dnešní době, pokud si vybereš dobrý obor, tak ti VL stačí k hezkému živobytí. Však se koukni jaká sháňka je po šikovných řemeslnících!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
9.1.22 09:13

Skoda jit na ucnak. Vyber si takovou SŠ, kde neni prioritou matika. Vis kolik nas je, co nam nesli predmety jako matika, fyzika a chemie? Hodne! Aspon na 4 kdyby si to dala. Musis si verit, sezenes doucovani a zvladnes to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 09:32

Ne, opravdu si nedělám srandu. Ale je lepší dostat rozum teď a chtít s tím něco dělat než abych zůstala jen se ZŠ do konce života. A jak jsem opustila školu taky jsem vyváděla, popijela atd.

Zametat můžu dál a k tomu studovat. porad lepší než abych toho jednou litovala, že mi bude třeba 50 a stále jen ZŠ. Mám pocit, že jsem v životě nic nedokázala. A je to škoda.

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
9.1.22 09:43
@Anonymní píše:
Ne, opravdu si nedělám srandu. Ale je lepší dostat rozum teď a chtít s tím něco dělat než abych zůstala jen se ZŠ do konce života. A jak jsem opustila školu taky jsem vyváděla, popijela atd.Zametat můžu dál a k tomu studovat. porad lepší než abych toho jednou litovala, že mi bude třeba 50 a stále jen ZŠ. Mám pocit, že jsem v životě nic nedokázala. A je to škoda.

To je super nápad. Můžeš si v pauze o koště opřít skripta. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
66424
9.1.22 10:03

Vyber si na obor, kde je matika podružná, nebo začni výučním listem. A mmchdm, vždy se dá sehnat doučování matiky tak, abys zvládla aspoň projít :hug: jinak chápu, matika a fyzika moje smrt :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 10:22

Fyzika a chemie mi na ZŠ nešly. Na Obchodní akademii jsme naštěstí tyto předměty neměli, ale dělala mi problém matematika, účetnictví, prostě počty. Jazyky mi šly.

Uvažuji učební obor kuchař-číšník, vaření mě baví. A pak třeba dva roky nástavbu a maturitu. Bojím se, když půjdu rovnou na maturitní obor, že mi to nepůjde a zas zůstanu jentak.

• Citovat
  • Nahlásit
198
9.1.22 10:37

Skus najst nejaku zdruzenu, spojenu odbornu skolu s maturitou, vacsinou maju zameranie na marketing alebo podnikanie. Znamena, ze vo vacsine pripadov sa vyhnes chemii a fyzike, ak tieto predmety maju prvy rok, tak ucivo tvori iba zaklad. Uctovnictvo sa berie iba okrajovo, nie je to uctovnictvo narocne ako napr. na obchodnej akademii. Matematika na takychto skolach nie je tazka, detto jazyky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat