New born focení nebo focení miminek - ano či ne?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mimart
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 10.07.19 22:27
New born focení nebo focení miminek-ano či ne?

Ahoj, maminky. Nevím poradne, jak svůj dotaz zformulovat…Chtěla bych se zeptat vás, které máte děti ve věku alespoň 3 a více let a nechaly jste je fotit profesionály v miminkovskem věku, k čemu jste pak fotky měly? Máte je vystavené v rámečku nebo nalepene v albu nebo jste je darovaly příbuzným a přátelům? Prohlizite si je často s odstupem let nebo máte uz spoustu dalších fotek a na tyto už si ani nevzpomenete nebo je berete po těch letech stejně jako fotky, které máte udělané z mobilu či vašeho foťáku? Své miminko jsem si vyfotit nenechala, připadálo mi, že fotky syna, které mám v mobilu a foťáku jsou krásné, jsou to momenky a také zachytí kouzlo okamžiku, jdou i hezky upravit,…a teď mi kamarádky a známé a kolegyně v poslední době poslaly profi fotky svých drobku a mně to přijde trošku líto, ze takové nemám. Chlapeček má 9.měsíců, tak přemýšlím, zdá jej také nechat vyfotit, at máme takovou „lepší a kvalitnější“ památku nebo mi za pár let bude stačit ta spousta fotek v albech, které jsem vyfotila sama? Jak to máte vy? Děkuji za vaše odpovědi, názory a postřehy :) hezký večer :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anny2148
Kecalka 318 příspěvků 10.07.19 22:37

Nevím jestli to bude odpověď na tvoji otázku, ale snad ano. My máme děti tři. Věk cca 2,4,6 let. Na profi focení chodíme tak jednou za trictvrtě roku. Tyhle fotky miluju. Děti jsou na nich kouzelný. Žádná momenka se nedá srovnávat s fotkou od profíka. Profi fotky nechávám vždy tisknout pro všechny babičky, dávám do alba, pamětní knížky a doma na lednici, případně do rámečků. Ale na new born focení jsme nebyli, moc se mi to nelíbí. Navíc to je vše jak přes kopírák. Ale zase většinou vybírám nějaké mini focení, kde má každé dítě max tři fotky a něco společně. Většinou se tam fotíme i jako celá rodina, což jako momentky nemáme vůbec.

SlečnaDahlia
Závislačka 2649 příspěvků 10.07.19 22:37

Jednu rodinnou máme zvětšenou a na plátně, ostatní v albu. Ale objednala jsem focení ve stylu „lifestyle“ - paní přijela k nám domů a vyfotila neuvěřitelně krásné a citlivé fotky nás jako rodiny u nás doma. Na různá miminka v košíkách, v kokonech a oblečkách ve tvaru brambory či čeho nějak nejsme. A zcela upřímně, naše fotky z mobilu takhle nikdy nevypadaly a nikdy by nevypadaly, naše fotografka byla opravdu kouzelnice. Určitě to není životní nutnost, ale s odstupem času jsem ráda, že takové fotky máme. A pokud do toho chceš jít, dá se v jakémkoliv věku.

Ravedd
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 10.07.19 22:41

New born nemáme ale jednou za čas se chodíme fotit protože tak pěkně děti nevyfotime :lol:

Alušáček
Závislačka 3800 příspěvků 10.07.19 22:44

Necháváme se občas fotit u profi fotografky, new Born foto máme taky. Fotky jsou moc krásné, mám je v albu, v rámečku, opakované se na ně moc ráda kouknu, protože fotkám z mobilu se to srovnat nedá… ;)

pomme
Kecalka 292 příspěvků 10.07.19 22:45

Na newborn focení jsme nebyli. Moc se mi to nelíbí. Přijde mi to takové nucené. Nechali jsme syna nafotit na první narozeniny. Fotky jsme pak nechaly vytisknout, máme je v albu a rozdali jsme je babičkám. U druhého to uděláme stejně. Občas na ně kouknu, ale ne nikterak často.

Bubla Bůčková
Kelišová 7097 příspěvků 10.07.19 22:48

Raději dělám několika vteřinové videa. Na fotkách vypadám blbě, nerada se fotím.

tini
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 10.07.19 22:50

Fotime se kazdy rok pred Vanoci, letos jsme se nechali vyfotit jeste na jare venku v rozkvetlem sadu, vzdy je rozdam po rodine, udelam kalendare, mame je nad krbem, ja v praci a mam je rada. Ale newborn jsem nenechala. Mne to nejak vadi. Nedokazu presne popsat proc, vim ze dite je rado v klubicku, ale ty svazany mimina v hadru a v kosiku, neco me na tom strasne vadi. A ty rucicky neprirozene naaranzovane.To mne nedojima, ale rozciluje. Jsem asi divna

Zoui
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 10.07.19 22:51

Já osobně mám newborn fotky, focené profesionálkou v 9 dnech… ted jsou prckovi 3 roky, a popravdě, naopak čím je starší, tím radši se k nim vracím, tu dobu už nic nevrátí a ten čas letí neskutečně rychle 8o Plánuju je nechat zvětšit a vyvěsit. Ted čekáme druhé, a i když je to dražší sranda, tak to toho zas zainvestuji, už jsme objednaní. Já sama jsem fotomaniak, takže fotek mám tuny, ale takovéhle neudělám. Ale z těch si zas dělám fotoknížky :lol:
Takže za mě bych si nějaké profesionální nechala udělat, ale chce to dobře vybrat.
Na ukázku jedna neutrální ;) Kde je to mé malé miminko, co se vešlo tatínkovi do ruky :andel:

nettie
Kelišová 5519 příspěvků 10.07.19 23:18

Mám to koukám stejně jako většina ostatních. Máme 4 děti a fotit od profika se necháváme tak jednou za rok, pokaždé trochu jinak. Byli jsme v ateliéru, venku na podzim, venku na jaře, lifestyle. Ale ty kokony jsem fotit nenechala, nelíbí se mi to. Vlastně mi asi ty newborn fotky obecně přijdou moc naaranžované, chybí mi u nich přirozenost. Ale to je jenom můj dojem. Jinak z nich děláme kalendáře, ty nejhezčí teď dáme zarámovat.

janickaIII
Závislačka 4231 příspěvků 10.07.19 23:39

@tini asi jsme divne dve. Me to taky drasa nervy. Doufam, ze m za to pak dite neukamenuje. :lol:

Hoa Mai
Kelišová 6565 příspěvků 18 inzerátů 10.07.19 23:45

@mimart To zalezi na tobe, jestli se ti to libi, vyfotit si detatko nechej. Pro me jsou treba takove fotky nicnerikajici. Mam rada fotky spontanni, u kterych vim, v jake situaci jsem je fotila a muzu si o tom s detmi pri jejich prohlizeni povidat. Radi vzpominame, kde jsme zrovna byli, s kym, co jsme tam delali. Nemam rada pozovani a usmevy nebo blbnuti na povel. U nejstarsiho syna mam treba nejradsi ‚newborn‘ fotku, kdy spi v postylce a tvari se, jako by se blazene usmival. Fotila jsem ji ve chvili, kdy nam v dome neco opravovali a z chodby sel takovy rachot, ze jsem sedela u synovy postylky, abych ho slysela, kdyby zacal plakat. Deti fotim kvalitnim fotakem a muzu si je pak vytisknout i na vetsi format. Profi fotky mame jen jedny, kdyz nam jich par v ramci kamaradciny svatby udelala jeji fotografka, protoze jsme se ji libili. Fotky jsou pekne, ale pro me strojene, nicnerikajici. Mam je ulozene, ale nevracim se k nim, ani jsem je netiskla.

Jana206
Nadpozemská drbna 27812 příspěvků 11.07.19 04:14

Profi fotky jednou za čas ano, newborn ne. Ale u me je hlavní důvod, že jsem nechtěla, aby mi někdo cizí bral do náručí a manipuloval s čerstvým miminkem, zvlášť k tomuto účelu :mrgreen:

mojara
Kecalka 254 příspěvků 11.07.19 04:58

Tyhle fotky mi chodi na fb, jako jo jsou hezké, ale mě tam ty mimina připadají jako ty panenky baby born umělé a neživé nekdy v tmavším prostředí je to až depresivní. Když někdo pošle momentku, která zachytí jemný úsměv miminka nebo jak ho hladí starší sourozenec po tváři, to se mi líbí stokrát víc.

warita
Extra třída :D 11268 příspěvků 11.07.19 07:04
@SlečnaDahlia píše:
Jednu rodinnou máme zvětšenou a na plátně, ostatní v albu. Ale objednala jsem focení ve stylu „lifestyle“ - paní přijela k nám domů a vyfotila neuvěřitelně krásné a citlivé fotky nás jako rodiny u nás doma. Na různá miminka v košíkách, v kokonech a oblečkách ve tvaru brambory či čeho nějak nejsme. A zcela upřímně, naše fotky z mobilu takhle nikdy nevypadaly a nikdy by nevypadaly, naše fotografka byla opravdu kouzelnice. Určitě to není životní nutnost, ale s odstupem času jsem ráda, že takové fotky máme. A pokud do toho chceš jít, dá se v jakémkoliv věku.

kde zijes, doporucis tu fotografku prosim?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama