New York-sama, kolik penez, vstupní formality, hotel?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mista1
Kecalka 217 příspěvků 24.03.19 13:50
New York-sama, kolik penez, vstupní formality, hotel?

Ahoj, naskytla se mi možnost v září letět do NY, asi na 9 dnů. Chtela bych se pozeptat vas, co jste v NY byli, na co se mam připravit. Budu tam sama, ale bezpečnosti otázku nejak neřeším, podle me je to město jako každé jiné :D spis ohledně vstupních formalit, zarizovali jste vyzum, nebo jen povolení pres ten nový online systém a co je potreba na nej doložit? A kolik si zhruba vzit penez? Pocitam teda se záložní kartou, ale nejakou hotovost chci mit. Případně typy na hotel v dobre dostupnosti od centra, ideálně nekde u metra :) A co krom typických lokalit stojí za vidění? Kdo jste byl v NY, pište prosím, co vas napadne, budu rada za všechny informace, osobně nikoho neznam, koho se zeptat

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jogrr
Závislačka 4731 příspěvků 24.03.19 14:30

Byla jsem. Pronajali jsme si apartman pesky minutu od Times Square, jidlo jsme resili nakupem, behem dne venku.
Klasicke atrakce jsme vymetli vsechny, ja jeste navic nakupovani :mrgreen: to me stalo nejvic :lol:
Kolik penez sebou si uz nepamatuju, je to uz 6let, ale vim, ze mala voda na ulici v tu dobu stala 1dolar.
Zajimava byla namorni letadlova lod Intrepid, potom oddechova zona v Bronxu, ze ktere byl paradni vyhled na Manhattan, potom vylet lodi okolo Down Townu, a vylet lodi na Staten Island.
Dneska bych se sla jeste podivat na “nova dvojcata”, za me se jeste stavela a bylo mozne kouknout jen na pamatnik dole.
Stastnou cestu a uzij si to!!

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1716 příspěvků 24.03.19 14:32

Za 3 tydny tam letime na 7 dni, tak ti pak napisu. ESTA uz mame, je to jednoduche, potrebujes tam jen cislo pasu, obcanku, potom adresu pobytu v USA. Jedine, co me prekvapilo je, ze chteji i jmena rodicu a odkaz na nejake tvoje socialni site - zajimalo by me, zda to vubec prohlizi. Hned druhy den nam prislo potvrzeni, ze ESTA mame. Hotovost si s sebou moc brat nebudu, mozna jenom 100 dolaru v drobnejsich.
Jo jeste, do hotelu jedeme sem: https://www.tripadvisor.cz/…ew_York.html

astoret
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 24.03.19 14:52

Ubytování jsem hledala v různých hostelech, podruhé přes airbnb, doporučiji projet se lodí kolem sochy svobody, koupit pass na vstupy, ono záleží co chceš vidět, jen ty vstupy jou dost, jak se chceš stravovat, co by tě zajímalo? jinak jestli nelpíš na penězích, super zážitek: https://www.flynyon.com/?…

jinak týdenní lístek na metsro ccs 30 dolarů, ale vyplatí se.

taky se vyplatí busem do washingtonu, aspon jednu noc tam přenocovat..ale záleží co chceš vidět a tak..

a dobrý zážitek je taky zajít do kostela na gospel..

Příspěvek upraven 24.03.19 v 15:03

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 24.03.19 14:59

@Mista1 já ti můžu poradit, aby dávala pozor, kde platíš kartou nebo odkud vybíráš. Mají dost vymakaný systém, jak je kopírovat, aniž ty cokoliv tušíš. Brácha to věděl, dával si majzla a stejně mu asi dva měsíce po návratu v noci přišla SMS, že bylo jeho kartou zaplaceno na benzínce někde v Utahu… :zed: :mrgreen:

astoret
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 24.03.19 15:03

btw jestli máš fb - skupina NYC - češi a slováci v new yorku, můžou ti dost pomoc a mají různé tipy co běžní návštěvníci nemají..

Mista1
Kecalka 217 příspěvků 24.03.19 15:51

Zatím všem moc dekuju za tipy, na kartu si teda budu dávat bacha :mrgreen: pište dal, zvlášť pokud cestu absolvuje nez ja odletim :D

Mista1
Kecalka 217 příspěvků 24.03.19 15:51

@Kamkam Faaaakt? 8o tak teda sebou radsi hotovost a kartu jako zálohu? :think:

Mista1
Kecalka 217 příspěvků 24.03.19 15:52

@astoret díky :palec: přidám se

Jeremi
Kecalka 398 příspěvků 24.03.19 16:30
@Mista1 píše:
@Kamkam Faaaakt? 8o tak teda sebou radsi hotovost a kartu jako zálohu? :think:

Já bych doporučila si opatřit kreditku s dostatečným limitem (pokud nemáš).

Mista1
Kecalka 217 příspěvků 25.03.19 04:29

Tak jeste updatuju, vzpomněla jsem si na holku z jazykového pobytu, která v NY byla a ta rikala, ze se ji tam zas vubec nelíbilo (což je otázka preferencí) ale ze tam byli otravni, ne příliš inteligentní černoši, co byli vsude, nebezpecno… tak ja nevim, myslím si ze ve dne je to město tak plné lidi, co chodí normalne do práce a do skoly a turistu, ze si vas tam nikdo nebude úplně všímat. Samozřejmě taky plánuju pobyt na Manhattanu, nejake ty turistické atrakce, neplanuju se courat nekde v Bronxu po nocích :mrgreen:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 25.03.19 12:38

@Mista1 ja tam letět, asi to udělám jako ty… A někde bych platila i tou kartou, hotely, u obchodnich řetězců bych se asi taky nebála, restaurace. S kartou bych se vyhla malým obchudkum, benzinkam asi taky… :D
Ten limit je fajn nápad. A osobně bych si zkusila, po vzoru myho bráchy, aktivovat ty SMS o platbách a vyberech. :D možná by mě ty smsky trochu stvaly, ale zase kdyby náhodou, tak na to přijdu hned.
A dát si bacha na to, kdybys vybírala peníze, kde je vybíráš… To tam prý dělají taky, že nainstalujou před bankomat takovou jakousi nástavbu, ta karta do bankomatu jede přes to, zkopíruje kartu, pin, ale současně si normálně vybereš a prý to fakt není poznat.
Večer je to tam, kor pro samotnou ženskou asi o hubu, ale památky pres den a frekventovaná místa večer by snad měly být v pohodě. :)

Mista1
Kecalka 217 příspěvků 25.03.19 15:29

@Kamkam ty jo tak kolem te bezpečnosti začínám pochybovat :? Myslela jsem ze to bude obdobně jako v Praze, Londýně s dalších velkých městech, v Praze na Hlavaku je to po desáté taky o hubu :mrgreen:

pidalina
Kecalka 291 příspěvků 25.03.19 15:39

Byli jsme před rokem, bydleli jsme tady, super hotel, doporučuju, fajn místo u Brooklyn bridge, kousek od trajektu a parku k soše svobody. http://www.booking.com/Share-YlH4rF
Jinak jsme byli v památníku ground zero, rozhodně doporučuju přestože mi dlouho nebylo tak uzko jako tam, pěšky přes Brooklyn bridge, ideál večer, Times square a 5th avenue pro nás děs, neskutečný davy lidí. Super byl Intrepid Sea and space, letadlova loď, ponorka atd. Výhled z Empire State super, moc hezky také Centrál Park. Určitě nákupy v Century 21 :sweat_smile: :sweat_smile: Utratili jsme cca litr denně, když nepočítám ty hadry :joy: jinak bezpečne jsem se tam moc necítila, jsem ráda že jsem ho viděla ale znovu bych tam nejela. Tak ať se líbí :palec:

Dobrvava
Povídálka 22 příspěvků 25.03.19 15:44

Všeobecné poznámky k placení kartou:

1. Neexistuje BEZPEČNĚJŠÍ cesta jak platit, než kartou. Jakoukoliv neautorizovanou transakci ti banka do pár dnů od reklamace vrátí. Je to prostě nejlepší varianta platby - a to jak v USA, tak u nás.
2. V US jsou hotovostní platby poměrně neobvyklé, Amíci vetšinou platí vše kartou (mimo parkovaní). Když vytáhneš 100 dolarovou bankovku v cukrárně, tak si jí 5× prohlédnou, než ji přijmou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama