Reklama

Next s vysokým příjmem. Jak moc se bude přihlížet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 12:04
Next s vysokým příjmem. Jak moc se bude přihlížet?

Přeji dobrý den. Zjistila jsem pro mě nemilou věc a tou je, že když jsme manželé tak se výživné na dítě z předešlého vztahu bude vypočítávat i z mého příjmu. Proto by mě zajímalo orientačně do jaké míry. Příjem manžela činí základ 15 000,– plus úleva na dani za naše dítě a nějaké příplatky za směny, takže jeho výplata se pohybuje kolem 17 500,– čistého. Manžel má zdravotní omezení, tak proto tento příjem. Já příjem zhruba kolem 70 000,–. Jediný pravidelný pevný výdaj je za bydlení se vším všudy bydlení, energie, internet atd. činí kolem 7 000,– a školka pro naše dítě. Samozřejmě po odečtení výživného. Jinak zbytek jde na jídlo, ošacení, zábavu atd. Alimenty má vypočítané ze svého příjmu ještě před manželstvím. Vím, že přesně mi neřekne nikdo, ale zajímaly by mne Vaše zkušenosti třeba pokud máte. Nemůže se stát, že na základě mého příjmu mu vypočítají já nevím 10-12 tisíc, ne-li více?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

carola
Kelišová 6674 příspěvků 04.05.18 12:13

Tý jo, sice netuším, ale přijde mi jako blbost, že by výživné bylo nějakých 70% jeho platu. Sice jste manželé, ale s jeho dítětem co se financí týče nemáš nic společného dle mého. Já sice nejsem rozvedená, ale čistě teoreticky si nedovedu představit, že by výživné na mé dítě platila v podstatě nová žena mého muže, ale snad někdo bude vědět.

rozand
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 04.05.18 12:17

@carola Mají SJM, takže její peníze jsou i jeho, třeba je to proto. V alimentech a rozvodech se nevyznám.

Uživatel je onlinejkra
Generální žvanilka 24124 příspěvků 04.05.18 12:18

Uz mas asi 20tou diskusi. Jestli to jsi ty, Tvuj muz je nemocny, rodinu nejak vic zivis ty. Asi k tomu prihlednou, ale nikdo Ti tu nepovi jak.

Kajule21
Kelišová 5314 příspěvků 7 inzerátů 04.05.18 12:22

Je to tak - podrobnosti přesně nevím, ale vím, že už jsem to někde četla a rozhodně to blbost není, že se to bude vypočítávat i z vého příjmu (anonymní zakladatelka).Když máš takový příjem, předpokládám, že jsi OSVČ, takže by sis mohla „fiktivně“ příjem nějak upravit ne? :think:

Uživatel je onlineSworley
Neúnavná pisatelka 19978 příspěvků 04.05.18 12:25
@jkra píše:
Uz mas asi 20tou diskusi. Jestli to jsi ty, Tvuj muz je nemocny, rodinu nejak vic zivis ty. Asi k tomu prihlednou, ale nikdo Ti tu nepovi jak.

Jo, přesně, je to pořád dokola. :roll: :roll:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2317 příspěvků 04.05.18 12:27

Ano budou k tomu přihlížet a ani nemusíte být manželé, záleží na soudci, jak moc nebo jestli vůbec, ale to právo mají.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 12:32

A ty jsi OSVČ? Jestli jo tak si příjmy nějak uprav ;) Má sestra má taky okolo 70-80 tisíc měsíčně. její chlap se těžko dostane na těch 20 tisíc. Naštěstí si poupravila příjmy a tím pádem se alimenty na chlapovo předchozí dítě vypočítávaly jen z toho, k jejímu (pak už o dost nuznějšímu) platu soud jen přihlédl ale nic to nezměnilo ;) Alimenty nezvedly :palec:
(anonym za osobní udaje)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 12:34
@Kajule21 píše:
Je to tak - podrobnosti přesně nevím, ale vím, že už jsem to někde četla a rozhodně to blbost není, že se to bude vypočítávat i z vého příjmu (anonymní zakladatelka).Když máš takový příjem, předpokládám, že jsi OSVČ, takže by sis mohla „fiktivně“ příjem nějak upravit ne? :think:

Nemohla. Vyplácí mě společnost, pro kterou pracuji a vše je doložitelné. Navíc využíváme jeden účet, takže tam se dají krásně zjistit veškeré pohyby za hodně dlouho dozadu. Takže i kdybych si teď zřídila účet jiný tak za předchozí období už s tím nic neudělám.

Uživatel je onlinejkra
Generální žvanilka 24124 příspěvků 04.05.18 12:43
@Anonymní píše:
Nemohla. Vyplácí mě společnost, pro kterou pracuji a vše je doložitelné. Navíc využíváme jeden účet, takže tam se dají krásně zjistit veškeré pohyby za hodně dlouho dozadu. Takže i kdybych si teď zřídila účet jiný tak za předchozí období už s tím nic neudělám.

no, tak I kdyby z toho navysili aliky o 5 tisic, tak co?
Mas chlapa, ktereho budes asi vicemene zivit, on ma holt dite.
Tak se rozved. Pak bude platit on Tobe na dite a jsi z obliga.

carola
Kelišová 6674 příspěvků 04.05.18 12:44
@Anonymní píše:

Na druhou stranu, když to vezmu za sebe. Pokud bych si našla muže s dítětem a měli bychom dohromady takové příjmy, tak bych neměla problém ty alimenty platit. Dítě má také právo na slušný život po rozvodu, nemyslím to nijak zle, jen že s takovými příjmy bychom si žili nad poměry, tak bych neměla problém zajistit i to dítě. Vadilo by mi to pouze v případě, že by matka třeba byla alkoholička, či nedejbože dokonce feťačka, ale tohle snad nebude ten případ.

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 04.05.18 12:46

Neni nic jednodussiho, nez se poradit s nejakym pravnikem ne? Ted ti pripadne poradi co a jak. :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13250 příspěvků 04.05.18 12:49

Takováhle diskuse už tu nedávno byla, náhoda?

zoidberg
Extra třída :D 11450 příspěvků 04.05.18 13:07

Soudkyně může nebo nemusí přihlédnout. Může mu napařit 100% platu, když se jí bude chtít. Soudci si můžou dělat co chtějí, páč zákon umožňuje „přihlédnout“, ale nijak to už nespecifikuje.

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 04.05.18 13:07

Proč tu zakládaš pravidelně diskuze na stejné téma?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama