Nezabavitelná částka při exekuci a různící se výplaty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 21:46
nezabavitelna castka a ruznici se vyplaty

Hezky vecer,
chci se zeptat : manzelovi berou pri exe z vyplaty tolik, ze mu vzdy zbyva jen nez. castka 9338
Kdezto jeho kolega dobira na ucet i 13 tisic.
Jak je mozne, ze nekdo ma jen nez. castku a nekdo dobira vice o dalsi tisice, nikoliv nez. castku?
Mockrate diky za odpovedi.

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21439 příspěvků 07.11.18 21:51

Nemá nezaopatřené děti, manželku?

xantule
Ukecaná baba ;) 2269 příspěvků 07.11.18 21:53

To je různé, záleží na počtu vyživováných dětí, a zda máte současně přednostní a nepřednostní exekuce a výše čisté mzdy.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20261 příspěvků 07.11.18 21:54

Nezabavitelná částka u jednoho vyživovanýho dítěte je třeba nějakých 11 tisíc.
Takže bych to tipla na děti, příp. manželka na MD.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 22:09
@Mar__tanka1983 píše:
Nezabavitelná částka u jednoho vyživovanýho dítěte je třeba nějakých 11 tisíc.
Takže bych to tipla na děti, příp. manželka na MD.

to by jsme taky pochopili jenze my deti jeste zatim nemame a kolega take ne.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20261 příspěvků 07.11.18 22:29

A nemá třeba výrazně vyšší plat a výrazně nižší exekuci? Nebo jak psala Xantule, přednostní a nepřednostní exekuce?
TO, kolik mu chodí na účet víte jistě? :think: jestli se vám s tím kolega svěřil, tak by mohl být ukecaný i ohledně důvodu, proč mu strhávají méně.

Příspěvek upraven 07.11.18 v 22:30

MARKETAB81
Závislačka 3611 příspěvků 07.11.18 22:30

Exekuce přednostní (např doplatky pojistné daně apod) a nepřesnostni u té je nezabavitelne minimum o 1/3vyssi. Výpočet lze najít na netu.

Jenda111
Nováček 3 příspěvky 09.12.18 14:35
Přednostní exekuce

Dobrý den , potřebuju prosím radu. Bývala přítelkyně po mě vymáhá exekučně dlužné výživné. Při čemž jsem řádně platil ale bohužel jsem byl důvěřivej a peníze ji dával v hotovosti přímo do ruky. Bohužel po tom co jsem se k ni nechtěl vrátit do vztahu po 3 nevěrách z její strany, zapřela peníze co jsem ji vyplatil a uvalila na mě exekuci. Z mého platu dostává průměrně 12 000 kč a mě je vyplaceno 8 500 kc + stravenky . Účetní mi řekla že z toho co mi nechává už nemusím nic platit. Jaké bylo moje překvapení když si mě předvolali na polici že neplatím výživné že platím pouze dluh. Poté jsem byl opět za ucetni a ta se obtěžovala dohledat papiry a opravdu že mi strhávaj pouze dluh. Takže z těch pár korun co mi nechávají mám vyživovat 2 děti? Jak to mám udělat když mi nestačí finance ani na moje základní životní potřeby? Každou chvilku chodím na výslechy a k soudům. Mám díky tomu několik trestů. A asi nebudu mít klid dokud nebudu na ulici a dávat ji vše co vydělám. Nebo dokud nebudu zavřenej v kriminále. Pokud by jste mi mohl někdo poradit tak budu moc vděčnej. Nechci se vyhýbat ani ty exekuci tak nevím jak to vyřešit. Děkuji za rady.

Jenda111
Nováček 3 příspěvky 10.12.18 05:51
@Jenda111 píše:
Dobrý den , potřebuju prosím radu. Bývala přítelkyně po mě vymáhá exekučně dlužné výživné. Při čemž jsem řádně platil ale bohužel jsem byl důvěřivej a peníze ji dával v hotovosti přímo do ruky. Bohužel po tom co jsem se k ni nechtěl vrátit do vztahu po 3 nevěrách z její strany, zapřela peníze co jsem ji vyplatil a uvalila na mě exekuci. Z mého platu dostává průměrně 12 000 kč a mě je vyplaceno 8 500 kc + stravenky . Účetní mi řekla že z toho co mi nechává už nemusím nic platit. Jaké bylo moje překvapení když si mě předvolali na polici že neplatím výživné že platím pouze dluh. Poté jsem byl opět za ucetni a ta se obtěžovala dohledat papiry a opravdu že mi strhávaj pouze dluh. Takže z těch pár korun co mi nechávají mám vyživovat 2 děti? Jak to mám udělat když mi nestačí finance ani na moje základní životní potřeby? Každou chvilku chodím na výslechy a k soudům. Mám díky tomu několik trestů. A asi nebudu mít klid dokud nebudu na ulici a dávat ji vše co vydělám. Nebo dokud nebudu zavřenej v kriminále. Pokud by jste mi mohl někdo poradit tak budu moc vděčnej. Nechci se vyhýbat ani ty exekuci tak nevím jak to vyřešit. Děkuji za rady.
Lucy75
Kecalka 414 příspěvků 2 inzeráty 16.12.18 14:17

@Jenda111 Ano, exekučně se strhává jen dlužné výživné
a Vy jste měl normálně hradit i běžné výživné, bohužel.. děti jsou Vaše a jste ze zákona i rozsudku přísl. soudu povinen hradit měsíčně stanovenou částku na obě děti
pokud je situace opravdu taková, jak píšete, podejte na ex trestní oznámení pro podvod - že se obohatila o fakticky fyzicky vyplacené prostředky na výživné a zamlčela je (to je § 209/1 tr. zákoníku), nechápu, proč jste si předání peněz nenechal podepsat??
aktuální Vaše situace je dost děsná, protože pokud máte 8500 plus stravenky a z toho máte platit 2× výživné, tak zbývá jen najít si levnější bydlení (ubytovnu) a navýšit si příjmy, jakoukoliv brigádu, další zkrácený úvazek apod… i tyto příjmy, pokud budou legální a oficiální, ale samozřejmě budou podléhat exekuci (ta se akorát dřív splatí)
další možnost černého přivýdělku radit samozřejmě oficiálně nemohu.
Ale nevěřím, že jako dospělý muž pokládáte za normální vydělávat 12tisíc Kč čistého :mrgreen: (to spíš zas bude nějaký odklon kvůli exe, že jo :jazyk: )

Edit : ještě mne napadá možnost insolvence - pokud máte více jak 2 závazky po splatnosti a když sečtete dluhy, tak zda jste schopen z nich zaplatit za 5let aspoň 30%? pokud ano , najděte si v okolí certifikovanou fin.poradnu (bývají to často místní neziskovky), za sepsání návrhu už se nic bezprostředně neplatí. Získáte tím to, že ALIMENTY SE PLATÍ ZE ZABAVOVANÉ ČÁSTKY a vám bude zůstávat cca 9800.. (platí ale podmínka toho aspoň 30% uspokojení)

Jenda111
Nováček 3 příspěvky 16.12.18 18:12
Lucy 75

Asi jste mně špatně pochopila , vydělám si cca 21 000 kč čistého. Ale bývalce jde na ten dluh 12 000 a mne nechaj 8 500. Myslim ze levnější bydlení těžko seženu. Prostě nechápu proč mi soudy , který mne trestaj a nazívaji recidivistou mi nedají exekuci na běžné výživné? Bývalá to schválně nepodá , protože ví že by dostala stejný peníze co ted ale akorat by to bylo rozděleno na bežné a dluh, ale to by mne nemohla opakovaně udávat a dělat ze života peklo.

Lucy75
Kecalka 414 příspěvků 2 inzeráty 16.12.18 19:45

aha, tak to je likvidační…
kámošovi kdysi napařil slovenský soud 11500 aloše na tři děti + rok zpětně.. z platu silničního dělníka.. nepomohlo žádné odvolání, že nebude mít z čeho žít, paní soudkyně mu řekla, že má prodat auto a mobil, aby mohl živit děti, když si je udělal.. skončil nakonec v Irsku..
některá rozhodnutí jsou prostě fakticky zničující…
fakt leda tu insolvenci, jinou cestu z této pasti moc nevidím.. na žádnou dohodu ona už asi slyšet nebude..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >