Nezadaná - koupě pozemku?

Anonymní
5.3.21 14:53

Nezadaná - koupě pozemku?

Ahoj, prosím o názor. Je mi necelých 26, jsem nezadaná a bydlím u rodičů. Mám nějaké peníze na účtu a příjem relativně na dnešní dobu slušný. Dokud si nenajdu partnera, určitě se nebudu od našich stěhovat. Uvažuji o koupi pozemku na hypotéku. Je mi líto peněz, které leží na účtu a ztrácí hodnotu, tak jsem si říkala, že pozemek bych v případě, že si najdu partnera, využila ke stavení a v případě, že partnera nenajdu, bych ho mohla případně prodat. Myslíte, že je to dobrý nápad nebo úplně mimo? Rodičům téměř nic neplatím, občas zaplatím nákup, ale mamka mi to většinou stejně vrátí. Prosím nechat anonym kvůli financím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7267
5.3.21 14:56

Ahoj,
záleží, jak velká by ta hypotéka byla. Pokud třeba na 50% pozemku máš ve vlastních zdrojích, splatila bys pozemek do 10ti let, a splátka nepředstavovala víc než 1/4 příjmů, tak proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
5.3.21 14:59

Osobně bych si spíš spořila a až bych našla druhou polovičku, tak bych řešila pozemky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52952
5.3.21 14:59

Sla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
5.3.21 15:04

Spočítala bych si kolik případně zapaltis na úrocích na hypotece a případně jestli, když pozemek prodáš budeš v plusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
5.3.21 15:05

Nebo co koupit nějakou garsonku? Můžeš ji pronajmout a bude ti to aspoň splácet hypotéku. No a za pár let můžeš prodat. I když pokud chceš v budoucnu bydlet v domečku, tak lepší už teď koupit pozemek než to půjde ještě výš ty ceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 15:13

Tak záleží, jestli ten pozemek se nachází na lukrativním místě. My třeba koupili pozemek za 2.000 Kč/ m2 a dostali jsme nedávno nabídku na 4.000 Kč/m2. Ono totiž pozemky na dobrém místě nejsou. I my ho sami hledali asi 1,5roku. Takže by ty peníze mohly být dobře uloženy.

• Citovat
  • Nahlásit
36663
5.3.21 15:16

Hypoteky jsou vyhodne, lepsi, nez setrit, jdi do toho!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10578
5.3.21 15:17
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o názor. Je mi necelých 26, jsem nezadaná a bydlím u rodičů. Mám nějaké peníze na účtu a příjem relativně na dnešní dobu slušný. Dokud si nenajdu partnera, určitě se nebudu od našich stěhovat. Uvažuji o koupi pozemku na hypotéku. Je mi líto peněz, které leží na účtu a ztrácí hodnotu, tak jsem si říkala, že pozemek bych v případě, že si najdu partnera, využila ke stavení a v případě, že partnera nenajdu, bych ho mohla případně prodat. Myslíte, že je to dobrý nápad nebo úplně mimo? Rodičům téměř nic neplatím, občas zaplatím nákup, ale mamka mi to většinou stejně vrátí. Prosím nechat anonym kvůli financím.

Spis bych koupila byt než pozemek :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
5.3.21 15:22

Urcite bez do toho, ja v tomto veku kupovala taky pozemek bez partnera, stavet na nem nakonec nebudeme, ale jsou v tom velice dobre zhodnocene penize (ja uz jsem na desetinasobku puvodniho vkladu) a o pekne pozemky je nouze, takze jejich hodnota jen poroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
5.3.21 15:24

Koupila bych raději malý byt ve městě, můžeš ho pronajímat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
5.3.21 15:40

Taky se klaním pro ten byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52952
5.3.21 15:47

Mas vyhlednuty pozemek? Jestli je od nekoho znameho, za lepsi cenu. Tak bych nevahala. Garsonku nebo jiny miniaturni byt bych nekupovala. To je bydleni k nicemu pro mlade i stare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
5.3.21 16:00
@Nicole 1234 píše:
Spočítala bych si kolik případně zapaltis na úrocích na hypotece a případně jestli, když pozemek prodáš budeš v plusu.

Tak nemůže vědět, za kolik jej třeba za 5 let bude moct prodat.

Jinak určitě do toho jít. Je to dobrá forma spoření, nemovistosti pořád jdou nahoru a hypotéky jsou nízko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
5.3.21 16:22
@Anonymní píše:

Je to výborný nápad, od zrušení daně z nabytí nemovitých věcí není problém pozemek libovolně zase prodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat