Nežádoucí hubnutí

Anonymní
13.8.20 22:02

Nežádoucí hubnutí

Ahoj maminky, potřebuji poradit, nebo najít někoho s podobnými problémy. Mám dvě děti (2,5 roku, 8 měsíců). V druhém těhu jsem přibrala 20 kg - ty byly během 2 měsíců pryč - a od února doteď jsem na váze o 6kg méně než před dětma. Malou ještě kojím, někdy i třkrát za noc. A hlodá červík, jestli se neděje něco špatnýho. Nikdy jsem neshodila ani deko jen tak…a najednou je mi všechno oblečení velký. Mudr mě poslal internu, gastro, orl, utz, odebral krve (vč. štítné žlázy) a vše ok. Dnes jsem k němu šla po 3 týdnech a váha šla zase o kg dolů. Tak jsem dostala opět žádanku k internistovi a v žádance stojí v poznámce: „SSRI?“ Tak jsem samozřejmě googlila a našla, že jde o skupinu antidepresiv. Tak vám nevím. Jsem už 3 roky doma s dětma, rozčiluju se s nima (hlavně s tím starším), ale teda že bych měla deprese, to ani náhodou. Jsem teď špatná jen z té váhy, protože se mi to prostě zdá divný. Já sama si říkám, že to třeba způsobuje ten hektickej životní styl, nebo to kojení.
Nemáte někdo podobnou zkušenost, nebo nenapadá vás, čím by to mohlo být?
Předem díky za váš čas a omlouvám se za tak dlouhej román a za anonymitu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1707
13.8.20 22:56

Podle me kojeni plus ten stres. Kamaradka to ma take tak (zavidim.. ja sice nekojim, ale stresu mam hodne a spis tloustnu :? ).

Jinak kamaradka zhubla takto 20kg oproti pred tehu. Taky behala kolecko jako Ty a nic nezjisteno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
13.8.20 23:01

Ahoj, dvě děti jsou záhul, stíháš jíst pravidelně? Když kojíš měla bys trošku více jíst. Nejíš více zeleniny? a nechodíš častěji na stolici? a nic tě nebolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3758
14.8.20 02:17

Také bych řekla to samé, co @kyticka86. Ještě bych udělala kolonoskopii, pokud nebyla. Podle mě dost zásadní vyšetření při rychlem a nechtěném úbytku váhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
14.8.20 02:37
@Makito píše:
Ahoj, dvě děti jsou záhul, stíháš jíst pravidelně? Když kojíš měla bys trošku více jíst. Nejíš více zeleniny? a nechodíš častěji na stolici? a nic tě nebolí?

Snažím se jíst, ale pravidelně to určitě není. Ale teď poslední měsíc jsem si fakt dávala záležet, abych se neodbývala a výsledek -1kg. Na stolici chodím naprosto pravidelně asi poslední 2 měsíce (po užívání probiotik), jinak jsem už od těhu trpěla na zácpy.
A nic zásadního mě nebolí, občas žaludek, občas břicho - ale to většinou má příčinu (sním třeba nějakou čuňárnu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
14.8.20 02:41
@Amelie30 píše:
Také bych řekla to samé, co @kyticka86. Ještě bych udělala kolonoskopii, pokud nebyla. Podle mě dost zásadní vyšetření při rychlem a nechtěném úbytku váhy.

Kolono nebyla, zkusím se zmínit tomu internistovi, ať mě tam pošle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
14.8.20 02:44
@kyticka86 píše:
Podle me kojeni plus ten stres. Kamaradka to ma take tak (zavidim.. ja sice nekojim, ale stresu mam hodne a spis tloustnu :? ).Jinak kamaradka zhubla takto 20kg oproti pred tehu. Taky behala kolecko jako Ty a nic nezjisteno.

No kéž by to byl i můj případ :)
Já jsem vždycky chtěla shodit, ale teď si říkám, že jsem měla být ráda tak, jak jsem byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
14.8.20 16:48

Mně to v tom koloběhu dětí nepřijde moc ani ryhle. Ale je rozdíl, jestli vážíš 50kg na 170cm nebo 90kg..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama