Nezájem manžela v těhotenství o mě i o miminko

Anonymní
7.6.21 14:28

Nezájem manžela v těhotenství o mě i o miminko

Dobrý den, obracím se na vás se svojí situací, jestli to měl někdo podobně a po porodu se to zlepšilo. S manželem jsme spolu 6 let, normální hezký vztah bez problémů. Po svatbě jsem otěhotněla a nyní jsem už ve třetím trimestru. Manžela to těhotenství a vše okolo malého vůbec netankuje. Miminko bylo chtěné. Nečekám, že z toho bude každý den jásat a mluvit o tom a hodiny se mnou vybírat třeba výbavičku, to si vše zařizuji sama, ale jeho to prostě vůbec nezajímá. Mrzí mě, že když mu to chci jen ukázat, co jsem pořídila, ani na to nekoukne a buď řekne že se podívá jindy nebo že teď nemá čas nebo je unavenej. To samé pokojíček. Na to, že za měsíc rodím, není nachystaný, tak ho postupně vyklízím, zařizuji podlahu a jeho to prostě netankuje, že by mi třeba pomohl. Naopak začal ještě víc chodit na sport a já jsem na všechno sama. Doteď jsem byla hodně aktivní, ale ten poslední měsíc už mi dává zabrat, pořád otejkám, všechno mě bolí a on se nezeptá ani jestli nechci s něčím pomoct nebo jak mi je :nevim: před těhotenstvím byl jinej a já si přijdu teď jak blbec… celou dobu jsem to těhotenství krásně zvládala, i si myslím, že se mnou vůbec nelomcovaly hormony, cítila jsem se skvěle ale teď už mám fakt tendence být lítostivá a vyčítat mu to, což taky neprospívá…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8492
7.6.21 14:33

Tak pokojíček by teda mohl udělat… i když novorozenec jej asi potřebovat nebude. Za dopoledne smontuje komodu s prebalovakem a je hotovo

A že je na sportu víc, tak jestli to není tím, že doma existuje jen mimino a přípravy a potřebuje tomu utéct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 14:49

@Cenarius
Právě jak jsem psala - vůbec nečekám, že se o tom bude hodiny a každej den bavit, já mu to necpu, jen ho nezajímá kdyžž něco koupím, nebo jak jsem se měla přes den, jak mi je. Chtěla bych jet třeba na nějaký výlet, koupat se, jako před těhotenstvím ale nezájem…

• Citovat
  • Nahlásit
22
7.6.21 14:54

Já bych tohle všechno narovinu řekla jemu a zeptala se, proč ho to nezajímá. Hlavně s ním komunikovat a nenechat se odbýt tím, že je unavený. Odpovědět snad může i tak, ne? Můžeme tady spřádat teorie, co se děje, ale nejjednodušší je prostě se ho zeptat 🤷‍♀️
Pokud jde o pokojík, prostě mu řekněte, co od něj potřebujete. Ale že nechá ženu dělat tyhle věci měsíc před porodem, je divný.

Příspěvek upraven 07.06.21 v 23:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
7.6.21 15:03

Nechápu co s těma mužskýma je… Jsem teď poslední trimestr můj muž doma smontoval vše sám od sebe a šlo na něm vidět jak si to užívá… To samé postýlka atd. Vybavicka a milion věcí co máme si on sám prohlizi a říká mi jak se těší na miminko… Prostě to svými chlapovi řekni narovinu… Přijde mi to smutný čekáš jeho dítě tak by měl pomáhat a projevovat zájem… 🤦🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️Tohle by mě dost mrzelo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
7.6.21 15:05

Tak přítel teda pomáhá ale taky o tom moc mluvit nechce :mrgreen: vysvětlil mi to tak, že to ještě nerealizuje že budeme mít miminko a je to pro něj ještě stále jako,,sen”.
Takže je možný že ho to chytne taky až po porodu.
Pomoct by měl s pokojíčkem, asi bych mu to na férovku řekla, ono lepší k němu jít v klidu, než když to budeš oddalovat a pak na něj vyjedeš, ty hormony občas rozhodujou za nás..p

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
7.6.21 15:06

:hug: to je mi líto.. třeba se jen zalekl nové role nebo má třeba stres v práci. Já to mám doma přesně naopak. Chlap se stará až moc. Skáče kolem mě, pořád se ptá co potřebuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
7.6.21 15:24

Můj manžel to měl taky tak. Vůbec nevnímal, když jsem mu něco pro dítě ukazovala, na bříško mi sáhl snad jen jednou. Mrzí mě to trošku do dnes, ale nikdy jsem mu to neřekla. Každopádně teď se ze syna může „posrat“
a nemůžu mu nic vytknout. Nevím čím to je, říkám si, že pro ně je to těhotenství takové… imaginární. Nemají tu „představivost“ o tom, že je v břiše miminko. Nevím. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
7.6.21 15:29

@Wendy.C94 Můj švagr nechápal, že je otcem, ani když syna poprvé držel v náručí. Chlapi (někteří) mají asi delší vedení 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12224
7.6.21 15:34

U nas to bylo taky tak, na zadne kontrole s semnou nebyl, jestli mi sahl na bricho si ani nepamatuji, jmeno jsme vymysleli v porodnici, protoze jemu se nic nelibilo z porodnice me dokonce vezla tchyne. Doma nic nepripravene, pro vse se jelo k nasim cestou z porodnice. Deti jestli prebalil 10× s kocarkem byl asi 3×. Kluky miluje, ale o me ztratil absolutne zajem.

tak snad to u vas bude jen prechodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
7.6.21 15:35

Ze ho netankuke tehotenstvi budiz, ale ze ani nejedete na vylet je problem.
Na rovinu se ho zeptej, bez vycitek, normalne.

(Jinak predpokladam, ze driv jsi byla samostatna zena, co si vsechno zaridila, a on nemusel… Takze on je porad stejny, ne…? To je porad ta rovnopravnost, a pak to dopada takto…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63237
7.6.21 15:49
@Cenarius píše:
Tak pokojíček by teda mohl udělat… i když novorozenec jej asi potřebovat nebude. Za dopoledne smontuje komodu s prebalovakem a je hotovoA že je na sportu víc, tak jestli to není tím, že doma existuje jen mimino a přípravy a potřebuje tomu utéct.

To je ten správný přístup, když mne něco otravuje, tak utecu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
7.6.21 16:59
@Venetia píše:
To je ten správný přístup, když mne něco otravuje, tak utecu.

U chlapů dost běžné chování :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3099
7.6.21 17:02

U nás manžela těhotenství taky moc nebere - jednak už je to podruhý a druhak to moc nebere ani mě :mrgreen: Takže prostě čekáme až se malá narodí. Ale čas spolu normálně trávíme jako vždycky, tam změna nenastala, stejně tak udělá, co je třeba, stačí když mu řeknu.
Zkus s manželem mluvit v klidu, ale narovinu - „Mrzí mě, že jsem na všechno sama, můžeš si udělat čas tento víkend a pomoct mi s pokojíčkem/jet se mnou na výlet?“ Pokud odpoví zamítavě nebo bude mlžit, chtěj vědět, co je za problém. Neprudit, ale komunikovat a nenechat ho se z komunikace vykroutit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1482
7.6.21 18:32
@Banane18 píše:
Tak přítel teda pomáhá ale taky o tom moc mluvit nechce :mrgreen: vysvětlil mi to tak, že to ještě nerealizuje že budeme mít miminko a je to pro něj ještě stále jako,,sen”.
Takže je možný že ho to chytne taky až po porodu.
Pomoct by měl s pokojíčkem, asi bych mu to na férovku řekla, ono lepší k němu jít v klidu, než když to budeš oddalovat a pak na něj vyjedeš, ty hormony občas rozhodujou za nás..p

Tak ten váš se dá chápat, má třeba jen strach, aby něco nezakřikl, či neplácl. Ale z tazatelky udělal takovou onuci. OK, nemá na to řešit mimčo, ale jí se snad věnovat může, ne? A ten pokojíček? Škoda slov! Teď už mne napadají jen samé vulgarismy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat