Nezájem prarodičů, ale zato vzácné rady

Anonymní
21.5.16 22:22

Nezájem prarodičů, ale zato vzácné rady

Ahoj maminky, chtěla bych se tady spíše vypovídat…Máme 18 měs. holčičku.
Než se narodila to se z ní mohl každý zbláznit, po porodu chvilku taky a pak už po ní neštěkl ani pes. Tchyně ta jenom manželovo první dítko, moje máma vůbec, moje babička jak byla mimčo a nechodila tak ještě jakžtakž. Podotýkám bydlíme blízko sebe, s babičkou si vidíme do oken a máma cca pět minut.
Moje máma ta vůbec, kolikrát byly řeči já si jí vezmu ten a ten den a když na to došlo tak se vůbec neozvala a když se zeptám jestli to platí tak ne něco jí do toho vlezlo a že se pak k nám zastaví, ale měsíc v čudu a jí nebylo ani vidět, ale k prarodičům jezdí min. 2× do týdne a ani neřekne, že je tady, abych s vnučkou přišla aspoň dolů. Přitom jsem jí říkala jak tu bude ať pošle sms, že jí příjdeme dát pusu. Vůbec. A když už je svátek a ona příjde (za tu dobu co je na světě asi 4×), tak si jí stejně ani moc nevšimne a když jo tak jí šidí, dělá věci, kterých se bojí atd. a je to pro ní strašná legrace. A i když svou vnučku de facto vůbec nezná tak nezapomene rodinu častovat slovy, že jí vše dovolím (což není pravda, rozmazlenýho fracka z ní fakt nedělám a v případě potřeby zvednu hlas nebo i naplácám), že se z ní za chvilku zblázním, že jsem měla po obýváku a chodbě roztahané hračky, že jsem ve dřezu měla dvě skleničky a neumytý hrnec nebo, že jsem to sice umyté měla, ale bylo to neutřené v odkapávači.
No načež na ty její řeči zareaguje babička, která od doby co malá chodí už nás tolik nezve, k nám ona přijít nechce nevím proč, protože už to není ležící mimino, ale chodí, chce šmejdit vše jí zajímá. Takže je zvyklá pouze na mě a tátu a teď jsem jí potřebovala snad po půl roce na chvilku pohlídat kvůli úřadu, malá u ní dostala totální hysterický záchvat a celou tu dobu než jsem se vrátila prořvala takovým jekotem, že nešla utišit a ve dveřích mě vítali slovy no hurá že jsi tady my nevíme co s ní. Haha máma přišla a jekot ustal. Čím to asi bylo? Že by třeba tím, že ani nevěděla u koho vlastně je když je skoro nezná? Ale za to se mi poté opět jako vždy dostalo rad co mám a nebo nemám s ní dělat, jakto, že jsem s ní nebyla včera venku (hm asi proto, že jsem to prostě nestihla, protože bylo třeba dělat spoustu věcí doma? Že mi manžel chodí do práce, malá si chce hrát, dělá binec, zlobí a já plno věcí ten den nestihnu? Ono se někomu vaří, peče a vysává a žehlí samo? ), jesli už jí to a to a když ne tak proč ne a jak je možné, že jsem neměla ráno otevřenou ventilačku, jakto, že mi ty ponožky na sušáku na okně visí už druhý den a jakto, že jsem neměla umyté to nádobí však jsem doma tak přeci musím stíhat nemít doma na zemi ani drobek, vždy perfektně uklizeno, protože kdybych jednou za čas uklidila tak mi nemá kdo udělat bordel a hlavně bys malé neměla dovolit to a to, ale měla bys udělat tohle a tamto…To je strašně tankuje, ale to proč u nich vnučka hodinu a půl prořve, protože se tam bojí a nezná to to se přechází bez povšimnutí. Jediná tchyně ted z ničeho nic sama přišla, že by si chtěla vnučku vzít ven, tak šly. Malá byla tak šťastná a pořád pak babi babi a za náma ani nevzdychla, protože se jí věnovala.
Už mě to hodně štve pořád od každého poslouchat jak vézt vlastní domácnost, co tam má dělat nebo nedělat, jak vychovávat svoje dítě nebo co s ním dělat a nebo také nedělat, ale hlavně že oni o ní zájem nemají. Nechci po nikom, aby se o ní staral, abych já si mohla užívat. Já bych jen chtěla, aby věděla, že má nějakou rodinu. Přitom co by se komu stalo kdyby třeba k nám přišly a chvilku si s ní hrály. Bydlíme kousek od sebe všichni. A že jsem je několikrát i k nám zvala a nic…Ale jiná vnoučata to problém není, s těmi jezdí na výlety, berou si je k sobě…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18466
21.5.16 22:33

A ptala jsi se, proc jina vnoucata vidat chteji a tvoje dite ne? Rikala jsi jim, ze te to mrzi, ze je dcera nezna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.5.16 22:33

Kdyz je u tebe mama 4× za rok, tak proste pust veci jedni uchem tam a druhym ven, ne?

muzu se zeptat, kolik ti je let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9356
21.5.16 22:42

Přesně tak, máma je u vás 4× za rok a babička už vás ani nezve, tak se na jejich rady vybodni a dělej, že je neslyšíš. Nebo jí řekni, že do toho, jestli máš otevřenou ventilačku jim opravdu vůbec nic není.
A prostě přijmi fakt, že jsou takové, že je vnučka moc nezajímá, ne každý je poprděný z dětí. Snaž se rozvíjet její vztah s tchýní, lepší jedna dobrá babička než dvě otravné. My jsme taky měli ty pravé prarodiče jen jedny, resp. měli jsme je radši, protože s nima byla větší sranda a nijak nás to nepoznamenalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.16 22:44

Protože jiná vnoučata jsou starší. Když tak mezi řečí nadhodím tak od mámy se mi dostanou odpovědi, že ona musí tam a tam a plno věcí zařídit. To víš, že jsem jim dala najevo, že mě to mrzí. Přitom já po nikom nevyžaduji, aby se o ní staral. Když by si s ní přišly pohrát nebo my jak jsme u nich třeba tak si jí nakrmím přebalím sama, s hlídáním nikoho neotravuju, s manželem jsme si byli někde sednou naposledy jak jsem byla těhotná. Takže jejich práce by byla maximálně si s ní stavět kostky nebo venku vézt kočárek a dát jí třeba jen napít. Jo pouštím to jedním tam a druhým ven, ale je to fakt nepříjemný. Strašně jim vadí, že mám neumytou skleničku, když celý den běhám kolem malé a zaručeně ví co mám a nemám dělat a jak jsem si to mohla dovolit to neudělat když jsem přece doma.
Je mi 26

• Nahlásit
  • Citovat
5483
21.5.16 22:48

Láska ke vnoučeti se vnutit nedá. Respektive netvrdím, že jí nemají rádi, tak do toho nevidím, ale třeba si s tak malým dítětem nevědí rady. Mimino od nich nic nechtělo, max. pohoupat na ruce, dělat cukrbliky, tohle je takový „blbý“ věk, kdy se dítě musí hlídat na každém kroku a domluvit se s ním nedá (že se s ním rozumí matka, to je něco jiného). Třeba jsou jejich pečovatelské potřeby dostatečně ukojené ostatními vnoučaty. Nevím, musela by ses jich zeptat, bez výčitek.

Co se týče mluvení do domácnosti, to je od nich jednak naprosto nevychované, jednak by mi to bylo naprosto šumák. Pokud se mnou nebydlí, tak jim do toho není ani ň, to bych jim řekla. V některých rodinách se dědí podivné přikázání, že žena musí udržovat načančanou domácnost za každé situace. Já bych třeba nikdy nezůstala s malým dítětem za hezkého počasí doma jen proto, že nemám něco uklizené, mám jiné priority. Pokud se nevalí voda ze stropu či fekálie ze záchoda, tak všechno počká. Netvrdím, že má doma být chlív a smrad, ale mezi tím a naleštěnou sterilní domácností je široká řada naprosto přijatelných mezistupňů. A ve věku tvého dítěte je čas na tyto věci obzvlášť omezený. Takže leda průtokáč- vyslechnout, vypustit, nebo ještě lépe, utnout ty řeči slušně, ale razantně, nevidím jediný důvod, proč by dospělá svéprávná žena měla od kohokoli poslouchat, zda má nebo nemá umytý hrneček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9356

Chovají se k tobě tak, jak ty jim dovolíš. Pokud se necháš peskovat jak malá holka, že máš nádobí na odkapávači, tak se nediv. Když se proti tomu ohradíš a dáš jim najevo, že je to jen tvá věc a ty už nejsi malá holčička, tak toho nechají.
A bohužel nikoho nemůžeš nutit, aby měl vztah k tvé holčičce, na to musí přijít sami. Může to být i tím, že je ještě opravdu malá, až povyroste a bude se s ní dát domluvit, tak se to může změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049

Co na to říct, rodinu máš divnou, ale asi to nezměníš…já bych naopak takové babičce dítě ani nesvěřila, když nemá zájem. Do domácnosti si kecat nenech, tvoje věc jak máš uklizeno atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.16 23:25

Ale já jim na tu domácnost už řekla svoje to ne že ne, ale on je pak vždy pár dní klid a je to tu znova. A když už toho mám fakt plnou (_,_) a udělám to tak během chvíle je zas něco jiného. Minule jsem se už fakt naštvala a začala jsem po nich řvát, že nejsem nesvéprávná a i kdybych si do obýváku nastěhovala pštrosa a na balkon si nechala nas…od velblouda je to moje věc a ať si taky uvědomí, že mám doma malé dítě. Přece nezavřu dítě do nějaký prkenný ohrady a nebudu lítat celý den s hadrem a savem a když už bych jí vypustila tak jí nedám ani křupku, protože by mohla nadrobit. Ale aby se třeba nabídly stylem tak já příjdu, pohraju si s malou a ty jestli potřebuješ něco udělat tak si to v klidu udělej. Ne prostě jen proč není to a proč neděláš to, ale když se ozvu jsou všichni uražení

• Nahlásit
  • Citovat
9356
21.5.16 23:27

A když k vám nikdo nechodí, jak vědí, že máš neutřené nádobí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.16 23:41

@AnastazieB protože tu byla jak jsem psala párkrát moje máma. Ale to fakt tak jen 4× no a zrovna v době kdy prostě jsem doma měla dle nich tak strašný prohřešek. Ta to samozřejmě přetlumočila babičce + x dalších věcí a oni k nám nemusí ani chodit, aby mohly rejt. Prostě byla sklenka nebo hrnec ve dřezu, na zemi drobky, protože malá právě žužlala rohlík, nemyju po každém dešti okna takže prostě doma mi automaticky asi bouchla bomba, nic nedělám. Když řeknu, že jsem se koupala s malou tak pak další ataky jsou stylem no ty budeš doplácet jak hrom když máš každý den plnou vanu kde na to ve vaší situaci vezmeš nějakých dvacet tisíc na vodu…(no ale hlavně, že máme několikatisícový přeplatek - a na to my bylo odpovězeno, že kdybych si denně nenapouštěla vanu tak mám ještě víc).Přitom jsem nic takového nikdy neřekla a ani to není pravda. U nás nebyly, ale ví, že nemám dlouhoro zmraženou ledničku, nevyžehleno…Nevím asi nějaká telepatie a pokaždý něco a fakt kolikrát ani nevím kde to berou. Nemluvě o tom, že třeba manžel jak má volno nechá mě se prospat. Když oni v tu dobu zavolají a já nezvednu a nebo zvednu a oni poznají, že jsem rozespalá tak od té doby permanentně jenom chrápu, že místo toho abych KAŽDÝ den chrápala kdo ví do kolika mám radši umýt ty okna, pak jít udělat skříně, pak navařit a ještě stihnout s malou jít do parku, který je od našeho bydliště asi 45 minut pěšky…

• Nahlásit
  • Citovat
2043
22.5.16 00:12

Mně z toho vyšlo, že na tebe nějakým nepochopitelným způsobem žárlí, či jak to nazvat, zvládáš domácnost, pomoc nepotřebuješ a třeba čekaly, že po narození malé budeš zoufalá, nešťastná, bordelem zavalená matka a budeš je, „zachránkyně“, potřebovat. A ono nic.tak z tebe tu nemožnou dělají aspoň tímto stupidním způsobem. Přijde mi, že ať uděláš cokoliv, budou mít jiný názor jen proto, aby působily důležitě. Je to divné. A uhozené. A malou bych jim prostě nevnucovala, nic bych neříkala a žila si svůj spokojený život s manželem s tím, že pokud budou zase nějaké nevyžádané rady, s úsměvem bych to odkývla a myslela si své… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
22.5.16 06:47
@Anonymní píše:
Ale já jim na tu domácnost už řekla svoje to ne že ne, ale on je pak vždy pár dní klid a je to tu znova. A když už toho mám fakt plnou (_,_) a udělám to tak během chvíle je zas něco jiného. Minule jsem se už fakt naštvala a začala jsem po nich řvát, že nejsem nesvéprávná a i kdybych si do obýváku nastěhovala pštrosa a na balkon si nechala nas…od velblouda je to moje věc a ať si taky uvědomí, že mám doma malé dítě. Přece nezavřu dítě do nějaký prkenný ohrady a nebudu lítat celý den s hadrem a savem a když už bych jí vypustila tak jí nedám ani křupku, protože by mohla nadrobit. Ale aby se třeba nabídly stylem tak já příjdu, pohraju si s malou a ty jestli potřebuješ něco udělat tak si to v klidu udělej. Ne prostě jen proč není to a proč neděláš to, ale když se ozvu jsou všichni uražení

Tak každý máte na tu situaci jiný pohled.Ty chceš od nich něco, co ti oni nechtějí dát…Myslím si, že je to i hodně o věku dítěte - pro někoho je stres hlídat a být zodpovědný za batole…
A i když ti bouchla kamna, tak kdyby někdo předvedl to co ty, tak bych nejspíš kontakt taky minimalizovala…
A pokud je to „tvoje věc“, tak se taky o to sama postarej… ale možná jen máte v rodině takovýto typ komunikace - já tohle předvést před svojí mamkou, tak by mi ještě v mém věku takovou lískla z obou stran, že bych se zklidnila raz dva…i když ani si nedovedu představit, že bych si něco takového dovolila… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5166
22.5.16 07:45

Holt kdyz mama/babicka zajem nemaji, nic s tim nenadelas. Nezbyva nez se s tim smirit, to, aby mely nejaky vztah k vnucce, si nevydupes. Treba casem, az mala povyroste, tak si k sobe cestu najdou :nevim: jsou lide, co k malym detem moc vztah nemaji. Babicku muze treba i mala unavovat, prece jen tyhle deti jsou sidla :lol: :srdce:

Ta tchyne naopak nevypada zle, mozna prekvapi a bude to prave ona, kdo si k vnucce vybuduje vztah nejdriv.

Na reci o domacnosti bych jim vzdy slusne odpovedela: „maminko/babicko, nezlob/te se, ale je to ma domacnost, tak to prosim respektuj/te. Ja ti/vam taky nerikam, co bys/te mela/y nebo nemela/y delat.“ A poustela bych ty reci uchem tam a druhym ven (chapu ale, ze je to tezke :mrgreen:)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4461
22.5.16 09:05
@Anonymní píše:
@AnastazieB protože tu byla jak jsem psala párkrát moje máma. Ale to fakt tak jen 4× no a zrovna v době kdy prostě jsem doma měla dle nich tak strašný prohřešek. Ta to samozřejmě přetlumočila babičce + x dalších věcí a oni k nám nemusí ani chodit, aby mohly rejt. Prostě byla sklenka nebo hrnec ve dřezu, na zemi drobky, protože malá právě žužlala rohlík, nemyju po každém dešti okna takže prostě doma mi automaticky asi bouchla bomba, nic nedělám. Když řeknu, že jsem se koupala s malou tak pak další ataky jsou stylem no ty budeš doplácet jak hrom když máš každý den plnou vanu kde na to ve vaší situaci vezmeš nějakých dvacet tisíc na vodu…(no ale hlavně, že máme několikatisícový přeplatek - a na to my bylo odpovězeno, že kdybych si denně nenapouštěla vanu tak mám ještě víc).Přitom jsem nic takového nikdy neřekla a ani to není pravda. U nás nebyly, ale ví, že nemám dlouhoro zmraženou ledničku, nevyžehleno…Nevím asi nějaká telepatie a pokaždý něco a fakt kolikrát ani nevím kde to berou. Nemluvě o tom, že třeba manžel jak má volno nechá mě se prospat. Když oni v tu dobu zavolají a já nezvednu a nebo zvednu a oni poznají, že jsem rozespalá tak od té doby permanentně jenom chrápu, že místo toho abych KAŽDÝ den chrápala kdo ví do kolika mám radši umýt ty okna, pak jít udělat skříně, pak navařit a ještě stihnout s malou jít do parku, který je od našeho bydliště asi 45 minut pěšky…

Prosím Tě, hlavně nic jim nic nevysvětluj a za nic se neomlouvej. Debaty na toto téma vůbec nepřipouštěj. Říkej jim minimum informací. To je jediná cesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama