Nezajímám se o dění ve světě a partnerovi to vadí

10.10.19 08:53

Nezajímám se o dění ve světě

Zdravím dámy ????
Chtěla bych se zeptat, zda vám někdy partner vyčítal nebo vás upozorňoval, že byste se měly víc zajímat o to, co se děje ve světě.

Abych se představila, je mi 22 let a studuji angličtinu na VŠ. Záliby mám: psychosomatiku, sport, zdravý životní styl, Čínskou medicínu, pak takové ty věci mezi nebem a zemí (energie, čakry atd.)
Charakterově jsem docela introvertní a citlivá osoba, vím, že sledování zpráv mi nedělá dobře a probouzí to ve mně negativní pocity a i celkově moc nesleduju zprávy, protože mě prostě nezajímají, navíc mi přijde, že 70% zpráv je černá kronika, ale to už odbočuju.

Partnerovi je 24 - inženýr, co má hodně velký přehled, ambiciózní, nenechá si nic líbit, celkově silná osobnost. A to je právě to…za rok a půl vztahu jsme narazili na spoustu případů, kdy mi dal najevo, že se nezajímám, že mám neznalosti ve věcech, které znají snad všichni, že mi doporučuje přečíst si to a tamto.
Když se mě na něco zeptá a já mu řeknu, že o tom nevím, tak se hrozně diví, jak je to možné a občas mě i trochu zkouší, jestli vím, co se stalo. Navíc shazuje moje zájmy - například TČM a na nějaké energie vůbec nevěří.
Jako, neříkám, že se tohle všechno děje často, ale v průměru tak 1× do měsíce. Na druhou stranu, má spoustu úžasných vlastností, rozkrájel by se pro mě, takže nevím, zda ty jeho připomínky vždy přetrpět nebo je brát víc v potaz, protože já se v tomhle moc měnit nechci, když mi to nedělá dobře.

Děkuji vám za příspěvky ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1789
10.10.19 09:00

Jako blby je, pokud do vas s tim huci. Mel by to treba jen ignorovat. Taky na tohle neverim, ale kdyz to nekdo dela, je to jeho vec. Kdyz s tim nebude do me hucet, tak je mi to jedno. Jsou to vase konicky a vase zaliby. Kazdej nemuze byt jako on. Ja se treba zajimam taky o deni ve svete, ale treba nase celebrity jsou me uplne u zadku, nezajimam se a nesleduji. Ze umrel Gott je mi uplne sumak, jen me stve ze jsou toho plny zpravy.

Příspěvek upraven 10.10.19 v 09:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26482
10.10.19 09:01

Nauč se stát si za svým a až tě příště bude zkoušet, tak mu jako odpověď polož otázku ty.
Na druhou stranu jde o to, co vlastně nevíš, leccos patří tak nějak ke vzdělání :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Počkej, to se na vysoký škole vyučuje jen angličtina a nic víc? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3030

My to máme s manželem trochu podobně, akorát naopak :lol: Já ho teda k rozšiřování obzorů nenutím ani ho nezkouším z jeho (ne)vědomostí a nepokouším se ho nachytat, nejsem jeho matka ani profesorka :roll: Akorát v AZ kvízu mu to vždycky natřu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nejsem s ním proto, abychom vedli akademické debaty, má jiné přednosti, které oceňuju, zase si poradí s věcmi, kde bych já byla bezradná a má odborné znalosti ze své profese. On se mi taky nesměje, že neumím ani nastartovat sekačku (dobře, tak směje, ale v rámci našeho rodinného škádlení :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 09:02

@samá práce
Ten obor je Anglický jazyk pro odbornou praxi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 09:08

Ať se rozkrájí… A bude pokoj. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
10.10.19 09:09

Nehodi tese k sobe, nejaka krehotinka mezi nebe a zemi, ktera nemuze cist negativni veci a prakticky inzenyr. To nebude delat dobrotu. :think: Znicite si zivot oba, pokud budete spolu. On bude urazet tebe, ty si budes pripadat, ze ti krivdi a budes pasivne agresivni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 09:11

@Jaholos
Joo, to je dost možné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 09:15

No ono v těch zprávach je taky často spousta kravin a dezinformací, takže sledování klasických zpráv není žádná intelektuální činnost. A každého nebaví sledovat lepší pořady typu Horizont atd. stála bych si za svým. My to máme podobně jako @Michelle_M :mrgreen: V AZ kvizu nemá manžel proti mně šanci, ale když jsem potřebovala vysvětlit derivace a integrály, tak jsem za ním poníženě přilezla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
571
10.10.19 09:15

Problém je len to, že ťa s tým otravuje a skúša. Ja sa tiež nezaujíma o to, čo práve robí Trump alebo kde sa vybúralo auto v zákrute. Televízne noviny sú podľa mňa toxický odpad. Tiež ma viac zaujímajú „duchovné“ veci než spoločenské dianie. Priateľovi vysvetli, že si taká aká si a mal by akceptovať tvoje záujmy aj nezáujmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9597
10.10.19 09:16

@Jaholos Mě to teda taky napadlo, ale nechtěla jsem to napsat takhle na plnou hubu..

Mám doma podobného manžela a občas mě „zkoušel“ z událostí v historii a dělá si srandu, že neznám některé obdorné výrazy. Já to ale beru spíš jako srandu a takové popichování, protože nejsem zdaleka taková éterická bytost jako ty :mrgreen: Navíc čím jsem starší, tím víc mě zajímají například historické souvislosti, dění ve světě a poslední roky i ta prdlá politika, takže se naše obzory prolínají. U vás ale nevím, nevím… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13158
10.10.19 09:17

@Verísek97 uprimne, ezotericno trochu vybizi k tomu si z toho delat srandu, ale chapu, ze to zamrzi.

Co se tyka toho, ze si te pritel kvuli tomu dobira, je jeste mlady a je dost dobre mozne, ze z toho jeste vyroste. Mladi lide tihnou k tomu byt v nazorech sebevedomejsi a prozreni, ze nevime zdaleka vsechno a tudiz si nemuzeme byt nasimi nazory tak jisti, to prichazi teprve s vekem.

Jinak, ja se take nezajimam o deni ve svete a naprosto te chapu, jak to myslis. Jsem hodne citliva a spatne zpravy dolehaji na moji psychiku. Mam sklony k depresim a opravdu nepotrebuju do detailu vedet, co vsechno se ve svete s.ere a co vsechno je spatne u nas. Taky me ubiji pocit, ze na to nemam absolutne zadny vliv. A tudiz chranim sebe samotnou a zpravy nesleduju, o svetove deni se zajimam jen velmi okrajove.

Ale zaroven se s tim necitim moc konfortne. Protoze:

1. dochazi k situacim, ze nevim neco, co vedi vsichni ostatni a ja pak vypadam jako dement.

2. myslim si, ze lidem jako mne je velmi jednoduche vladnout. Nezajimaji se, nebrani se, neprotestuji a tak to ma politik jeste jednodussi s tim s. ranim na nasi hlavu. Politici tady totiz nejsou od toho, ze chteji nase blaho. Prave naopak. A lide kteri se nezajimaji, ti jsou pro politiky to nejlepsi, co se jim muze stat.

Clovek by se podle me zajimat mel. Nicmene, ja to nezvladam. Prenechavam to aktivistum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 09:26

@Verísek97 fakt jste úplně odlišní, já mám taky milion, jak já říkám převážně zbytečných znalostí, občas se o ně podělím, ale rozhodně nikoho nenutim, aby si cokoliv studoval, blbej dotaz, ale nechodí na VŠE?

Pokud s tím máš problém řekni mu, že ty ty znalosti ke svému životu nepotřebuješ a jestli on treba ví jaká mouka se dava do testa na buchtu, co mu děláš a má ji tak rád :mrgreen:

Ale obávám se, že časem se nebudete mít o čem bavit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
10.10.19 09:34

Partnerka má technické vzdělání, já zase humanitní (technický analfabet ale nejsem) a neshodneme se v názoru prakticky na nic - takže diskuze je náš denní chleba. Tvůj partner je nejspíš ještě ve věku, kdy sám sebe bere moc vážně. Ty to ber s humorem a nadhledem :D (pokud není vyloženě zlý) a věnuj se nerušeně svým zálibám. Ve vtahu je jenom dobře, když má každý „něco svého“, kam mu ten druhý nestrká nos (myslet si o tom může cokoli).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama