Nezaložené zuby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 23:06
Nezaložené zuby

Zdravím maminky :) Dcera má nezaložených 6 zubů. Od 12 let jsme to řešili pomocí snímatelných rovnátek, ale ty dcera nosila jak kdy a taky jí dost vadilo, že to mohla vyndávat(Ale nakonec by stejně prý měla fixní). Proto teda jdeme k ortodontistce 23. vyřešit rovnátka fixní. Za snímatelná jsme na obě čelisti dali dohromady 4000,–(nakonec ji po roce ortodontistka vzala spodní a nechala jen horní). Fixní na jednu čelist stojí 7000,–, doufám že dceři dá jen na horní čelist(na tu už si na brigádě vydělala). Nakonec ji okolo 18ti let budou dělat implantáty( v plánu jsou 4), což se asi pěkně prohneme v kapse, když jeden stojí cca 30 tisíc. Máte taky někdo takový problém s nezaloženými zuby? Jsem teda zvědavá jak to zvládnem, dcera jde na soukromou školu,(za 4 roky 100 tisíc, teď zuby 120 tisíc a taky by chtěla na výšku, což taky něco stojí :zed: ). Někdo si říkám, že jsem si s manželem na těch jejich zubech nedali záležet :mrgreen:
Anonym, nechci aby kecalky z okolí věděly jak jsme na tom finančně, částečně kvůli dcerce

Reakce:
Lerista
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 04.07.19 06:15

Dcera dle rentgenu jich taky nema 6 a diky bohu za to. Nema osmicky a dve sedmicky. Ale ma po me malou pusu a velike zuby. Me trhali nahore ctyrku a meli vytrhnout obe. A taky vsechny osmicky. Mam to krive, cely oblouk posunuty. Dole mam nektere zuby uplne mimo radu, nevesly se tam. Ty meli taky odstranit. Potrebovala jsem jich odstranit 7. Dcera bude mit asi taky rovnatka, ale imlantaty? Proc proboha? Jestli ji chybi jednicky, tak to chapu, ale ostatni moc ne. Me dceri zoubky teprve rostou, je ji 7. Jsme zatim jen sledovani na ortodoncii.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9498 příspěvků 04.07.19 06:57

My mame nezaložene zuby dedicne, ale ne teda tolik, vetsinou jen 2… resi se to ruzne, implantaty, zbrouseni zubu nebo jen rovnatka a „rozprostreni“ zubu kousek od sebe…je to draha sranda no :roll:

Katcha
Ukecaná baba ;) 2271 příspěvků 04.07.19 07:20

Zatim 2 ze 3 deti chybi stale zuby. Dceri horni dvojky a synovi dolni petky. Dcera tedy nema ani osmicky a zuby celkove drobne. Je ji 17,5 a od unora ma fixni rovnatka, aby se udelal prostor pro implantaty. Za nasazeni jsme zaplatili necelych 5 tisic plus asi 2× se vymenoval drat po 500 KC. Ted uz se jen predelavaji gumicky. Ocekavam nekdy pristi rok na jare by mohlo dojit na implantaty. Dost se toho desim, zkusenosti zadne nemame. Vime to od jejich cca 8 let, moznosti jsme zvazovali, v jejim pripade ale tohle reseni bylo celkem jasne.
Synovi bude 15 let a ty dolni zuby se pry resi i pozdeji takze to uz budeme moct vychazet ze zkusenosti na „pokusnem kralickovi“ :roll: Ale u nej se nejedna o tak viditelne zuby, navic ma normalni velikost a na prvni pohled neni nic ooznat jako u dcery. Ta kdyz se usmeje :cert: To je proste zivotne dulezita investice.
Nejmladsi je 5-leta tak jsem napnuta co se provali na ni :lol: Ale ta uz ma celkem tezkou vadu oci takze pozadu neni :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 09:00

@Lerista Dceři taky museli kvůli rovnátkům trhat 4 zdravé zuby, které nešly, takže je pan zubař musel rozřezávat a následně páčit :poblion: No kdyby neměla 7 a 8ky tak bych to tak moc neřešila, ale když se usměje, tak mezery jdou hodně vidět (chybí 3,4,dole obě 4, +potom vzadu, a má mezírku mezi jedničkama). Zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 09:03

@debra.morgan U nás v rodině to nemá nikdo, všichni máme krásně rovné zuby, tak jen dcerka to schytala no :nevim: Na ortodoncii nám říkali, že to většinou bývá rodové a klidně tohle mohla zdědit po nějakém prapradědovi.
Máte pravdu, to je, ale snad potom už dcerka bude mít klid :lol: Zakladatelka

Lerista
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 04.07.19 09:43
@Anonymní píše:
@Lerista Dceři taky museli kvůli rovnátkům trhat 4 zdravé zuby, které nešly, takže je pan zubař musel rozřezávat a následně páčit :poblion: No kdyby neměla 7 a 8ky tak bych to tak moc neřešila, ale když se usměje, tak mezery jdou hodně vidět (chybí 3,4,dole obě 4, +potom vzadu, a má mezírku mezi jedničkama). Zakladatelka

No vepředu je to holt vidět, to je blbé. Manžel má mezery mezi 1 a 2, i 2 a 3. nahoře. Ten má zuby zase menší. Ale u chlapa to zas tak nikdo neřeší. Já i dcera máme k tomu předkus,
a maličkou spodní čelist. Takže z profilu děs běs. Vím, jak moc bych chtěla krásné zuby, ale bohužel. Mám i cca 25 plomb.

Váš příspěvek
Reklama