Nezaložené zuby moudrosti?

49
30.3.16 16:31

Nezaložené zuby moudrosti?

Zdravím Vás, mám takový zvláštní problém. Je mi 15 let, nesnáším zubaře a všechno hrozně moc hrotím. Možná proto sem taky teď píšu.
V 15ti letech je docela pravděpodobné, že osmičky ještě založené nebudou, ovšem můj dotaz je formulovaný trošku jinak.
Problémy se svou pusou už mám od dětství (mám moc malou pusu, zuby se mi do ní prostě a jednoduše nevešly. museli mi trhat 4 nové zuby, čtyřky mám pocit, potom rovnátka atd atd.) Tudíž tak nějak tuším, že s osmičkama problémky budou, ALE! V horní řadě zubů mi prostě DÁSNĚ ZA POSLEDNÍMi ZUBY KONČÍ!
V dolní řadě tohle nemám, tam mám poslední zub a dále pokračuje prázdná dáseň. Ovšem nahoře? Za posledníma sedmičkama mám prostě dásně „utnutý“ a dál už je jen prázdno:DD
Možná to zní vážně divně, ale KAM BY MI TEDA TY OSMIČKY ROSTLY? Myslíte že je možné, že je v budoucnu nebudu mít vůbec? A pokud ano, kam by rostly? Do kosti?
Má někdo z vás podobný „problém?“ Doufám že jste to trošku pochopili, většina lidí z mého okolí mě nechápe, tudíž ani nedokáží pomoci.
Předem děkuji za vaše rady a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19405
30.3.16 16:36

Já taky nemám všechny osmičky, dcery jsou na tom podobně. Podle rentgenu tam prostě nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
30.3.16 16:37

Zuby jsou založené už v břiše včetně osmiček, takže pokud je máš založené, tak už z prenatálního období. Pokud na ně nemáš místo, je možné, že budou dělat problémy při růstu, pokud je máš založené a nebo taky ne, mně vyrostly ob horní a rostly špatně, kolmo na dáseň do tváří, takžešly ven, spodní s nevyklubaly vůbec, přestože založené jsou. Manželovi třeba zase rostou v kosti kolmo na kořeny, krapet mu „deformují“ rovnu spodní zubní řady, až budou dělat neplechu, doktor je z té kosti vyseká. nemá žádný smysl si s tím teď dělat vrásky. A správnou odpověď ti dá tvůj zubař podle rentgenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1969
30.3.16 16:37

Jestli máš založené osmičky ze zjistí na rtg. Já nemám založenou ani jednu. Dole mám taky za posledními zuby místo, ale myslím, že to s tím, jestli jsou nebo nejsou osmičky založené nesouvisí, asi tak vypadá spodní dáseň normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
30.3.16 16:38

A představ si, že jednou tou malou dírkou, co máš, porodíš dítě :mrgreen: Takže asi tak. Prostě by rostly. Neměj strach, že nevyrostou. Jestli je máš založené, by zjistili jen na celočelistním rentgenu. Já mám taky úzkou čelist. A rostl. Teda jen jeden, zbytek založený nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
30.3.16 16:42

Podle rentgenu nemam a mit moudraky nebudu :) dokonce mam dole i nahore vytrzene zuby aby se mi vesly…zubar mi rekl, ze mam malou celist. Kdyz mi delal sundavaci rovnatka tak rikal, ze tak male jeste nevidel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6086
30.3.16 16:51

@peta.smeta Mám to stejně jako ty, nahoře už na zuby nemám místo a osmičky mi ještě nevyrostly. Na rentgenu jsem nebyla, ale počítám s tím, že mi ani nevyrostou, dole na ně místo mám, ale taky nevyrostly. Je mi 31.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
30.3.16 16:54

Ne zuby moudrosti ti vyrust nemusi, v budoucnu lidem osmicky neporostou, a vy uz budete ta generace ktera je nebude mit. Cetla jsem jednou clanek o tom, ze lide, kteri nebudou mit osmicky se povazuji za vyssi vyvojovy stupen cloveka. My s osmickami jsme za opicemi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900
30.3.16 17:04

@Madam-Owl Super, tak jsem opice jen poloviční, to není tak zlé :mrgreen:

@peta.smeta Sebrala bych odvahu a k zubaři zašla - udělá ti rentgen a budeš vědět, na čem jsi - pokud bys tam ty zuby měla, určitě by ti k tomu řekl více informací - co s tím třeba do budoucna, takto ti to nikdo neřekne, ačkoliv variant toho, jak ty moudráky rostou - nebo nerostou - je mnoho, protože to jsou mrchy :D. Já mám jen horní, jeden mi začal růst v 18letech, druhý později, ale jsou v pohodě :), takže já osobně s nimi problém nemám :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
30.3.16 17:06
@Madam-Owl píše:
Ne zuby moudrosti ti vyrust nemusi, v budoucnu lidem osmicky neporostou, a vy uz budete ta generace ktera je nebude mit. Cetla jsem jednou clanek o tom, ze lide, kteri nebudou mit osmicky se povazuji za vyssi vyvojovy stupen cloveka. My s osmickami jsme za opicemi :mrgreen:

Presne tohle mi zubar rekl, ze jsem vyssi vyvojovy stupen, jsem myslela ze je jenom urputne vtipnej a ono to teda tak asi bude :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
30.3.16 17:21

Nemám založenou ani jednu. Zjistí se to rentgenem. Manžel se mi smál, že zatím co on má i devítky, tak já nemám ani osmičky. Pak jsem někde narazila na článek, kde bylo psáno, že v budoucnu už lidem osmičky růst nebudou, protože je už nepotřebují, takže vyšlo najevo, že já jsem vlastně další „vývojové stádium člověka“ a manžel je vlastně takový „pračlověk“ a bylo po smíchu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5878
31.3.16 12:31

Manžel je také založené nemá (to mu závidím :oops: ). Podle mého zubaře je vývojově vyšší druh :mrgreen: Já jsem bohužel pračlověk, venku mám všechny 4 osmičky a brzy mě čeká jejich vyndání :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama