Nezaměstnaná a těhotná jak to je s papíry co mám odevzdat ?

Anonymní
10.5.21 10:35

Nezaměstnaná a těhotná jak to je s papíry co mám odevzdat ?

Ahooj holky jdu za vámi s takovou malou otázkou na kterou jsem hledala odpověď ale nikde to není zrovna psané jak bych potřebovala
Tak se obracím na vás, věřím že tu někdo takový je kdo to má stejně nebo si tím už prošel
Takže jsem těhotná 33 týden a jsem nezaměstnaná platím si pouze sama pojištění (zdravotní) a chodím na brigády
Vím že nemám nárok na mateřskou a počítala jsem s tím že měsíc před porodem půjdu žádat o rodičovský příspěvek který by mi byl vyplacen od doby kdy se miminko narodí
Ale u doktorky mi sestřička dávala papír na nástup na mateřskou 8-5 tydnu pred porodem abych ho odevzdala
Já řekla že papír nepotřebuji že nárok na mateřskou nemám.
A ona že tu má spousty studentek a holek co byli nezaměstané a řekli že papír nechtějí a pak o něj zpětně žádali protože ho potřebovali někde odevzdat a at si zavolám na ČSSZ ale dovolat se tam opravdu nejde a furt jsem jen na čekačce
Takže otázka z ní potřebuju u doktory papír na mateřskou abych ho podala v praci (brigada) nebo na úřadu prace az budu žádat o rodičák?
Vím že zdravotní pojištění přestanu platit az bude mimco na svete
Ale nechci pak doktorku otravovat s tim ze ten papir potrebuju pro mozne úřady 🤷🏽‍♀️Tak se ptám vas co jste nepracovali
Nemeli odpracovano a byli těhotné a jak to bylo s tim kdyz jste zadali o rodičovský prispevek a co jste k tomu potřebovali a jestli to souvisí s papírem na mateřskou
Dekuju moc a doufam ze se nejaka najde co bude ochotna odpoved a dočíst to az sem… :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9113
10.5.21 10:41

O rodičovský příspěvek se žádá až po porodu. Myslím, že pokud nemáš nárok na PPM tak o tom chtějí potvrzení, ale nejsem si úplně jista jestli to tak je, kdyžtak mě někdo opraví. Z té brigády nemáš žádný odvody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25711
10.5.21 10:45

O rp můžeš žádat až se dítě narodí, s jeho rodným listem.
Ohledně ppm si formulář vezmi, doklad z ČSSZ se hodí, např pro pojišťovnu. A myslím, že i pak kvůli rp ho chtěli, protože čerpání rp nepředcházelo čerpání ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
10.5.21 10:50

Brigáda-to je obecný pojem, ale není specifikováno, jakou formu brigáda má. Peníze na černo? Dohoda o prodvedené práci, dohoda o pracovní činnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 10:55

@lasička1 jsem normalne zaměstnána na 300 hodin v roce a dokud je nevyčerpam chodim

@andelka83 Takže papir od doktorky si vzit mam?

• Citovat
  • Nahlásit
1785
10.5.21 11:10

O RP můžeš zadat až po narození dítěte potřebuješ k tomu jeho rodné číslo. Vyplatí ti ho zpětně od narození, nebo prostě od té doby, kdy si to tam napíšeš, je to úplně jedno. Já jsem taky neměla nárok na PPM, papír mi doktorka taky vnucovala, jednou jsem se s ni dohadovala a papír si nevzala. U druhého a třetího těhotenství jsem si ho proste vzala doma hodila do koše. Nikdy ho po men nikdo nechtěl. Ani když jsem byla student, ani když jsem byla jen tak doma s dítětem (a zdravotní si platila sama), ani když jsem byla OSVČ. Do formulářů jsem jen napsala nebo zaskrtla, ze nárok na PPM nebyl, částka 0..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76862
10.5.21 11:23

@andelka83 Nemaji narok ho chtít, to si jen některé urednice vymysli nesmysly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6696
10.5.21 11:45

Doklad o PPM chtějí, aby ti to zamítli. Aspoň takhle to měla spolužačky sestra, co je ještě studentka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25711
10.5.21 11:45
@j.a.n.i1 píše:
@andelka83 Nemaji narok ho chtít, to si jen některé urednice vymysli nesmysly.

Hádej se s nimi.
Vždycky je lepší mít věci písemně.

@Anonymní píše:
@lasička1 jsem normalne zaměstnána na 300 hodin v roce a dokud je nevyčerpam chodim@andelka83 Takže papir od doktorky si vzit mam?

Já bych si ho vzala. Při prvním jsem též neměla nárok, a pak jsem s miminkem lítala po úřadech, abych to měla písemně. Takže radši teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76862
10.5.21 12:14

@andelka83 A proc bych se s nima mela hadat? Proste odevzdam vyplnene formulate na podatelně a pokud neco cjteji doplnit, musi písemně a věř, ze písemně si zadny svuj vymysl poslat nedovoli.
Plus tedy ten papír na ppm neprokazuje vubec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 09:19

Ahoj, chtěla bych se zeptat, když jsem nastoupila v půlce ledna na pracovní úřad a otěhotněla jsem, vztahuje se na mě ochranná lhůta 180 dni a budu mít nárok na mateřskou? U bývalého zaměstnavatele jsem byla zaměstnaná 4 roky. V půlce června mi končí podpora, tak nevím jak to mám řešit dál a zda aspoň na tu mateřskou dosahnu.

• Citovat
  • Nahlásit
9113
12.5.21 09:54
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, když jsem nastoupila v půlce ledna na pracovní úřad a otěhotněla jsem, vztahuje se na mě ochranná lhůta 180 dni a budu mít nárok na mateřskou? U bývalého zaměstnavatele jsem byla zaměstnaná 4 roky. V půlce června mi končí podpora, tak nevím jak to mám řešit dál a zda aspoň na tu mateřskou dosahnu.

Ne. Musela by jsi být těhotná už v zaměstnání aby se na tebe ochrana lhůta vůbec vztahovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 09:56

@JancaS84 děkuji za odpověď, takže je lepší když teď někam nastoupim do práce třeba na měsíc a pak půjdu na neschopenku, že?

• Citovat
  • Nahlásit
9113
12.5.21 09:59
@Anonymní píše:
@JancaS84 děkuji za odpověď, takže je lepší když teď někam nastoupim do práce třeba na měsíc a pak půjdu na neschopenku, že?

Ve zkušební době ti můžou pracovní poměr zrušit po 14 dnech na neschopence, takže to si asi moc nepomůžes. Ochrana lhůta by nebyla 180 dní, ale jen tak dlouho jak by trvalo poslední zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
12.5.21 10:04

@JancaS84 takže to tutlat 3 měsíce než zakončí zkušebka, díky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat