Nezaměstnaná po rodičovské?

6149
25.8.08 18:13

Nezaměstnaná po rodičovské???

Zdravím všechny, mám dotázek, v případě, že mi syna nevezmou ve třech letech do školky a já se tudíž nebudu moci vrátit do původní práce, dostanu od zaměstnavatele výpověď a přihlásím se na úřadu práce, dostanu nějakou podporu, jestli ano, jak dlouho a z čeho by se vypočítávala???
Děkuju všem za jakékoli info :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
25.8.08 21:53

Ahoj, hlavně syna přihlas do školy včas a dodej potvrzení zaměstnavatele, že jsi zaměstnaná, většinu takových dětí vezmou.

Pokud dostaneš výpověď, tak samozřejmě na Úřadu práce se zaregistrovat můžeš, ale proto, že CHCEŠ pracovat, ne proto, ŽE NEMÁŠ ŠKOLKU, takže počítej s tím, že Ti budou dávat pracovní nabídky bez ohledu na to, že nemáš kam dát dítě a časem Ti podporu seberou a vyloučí Tě z evidence. Samozřejmě, třeba budeš mít štěstí a pár zaměstnavatelů Tě odmítne a podpora Ti zůstane po nějakou dobu nebo můžeš být z regionu, kde Ti taky nenabídnou po celou dobu podpory nic.

Výpočty nevím, určitě to najdeš někde na netu nebo pošli dotaz na MPSV.

• Nahlásit
  • Citovat
3529
25.8.08 23:05

Ahojky podporu dostaneš na pět měsíců a myslím(nevím to úplně přesně) je to 60% z platu a později 40% a nevím jestli se to ještě dál snižuje nebo to zůstává až do toho pátého měsíce stejné.Nejlepší bude zajít si nebo zavolat na pracák a tam ti to řeknou,ale Švagrová bydlí v Praze a tam je to tak když si ve dvou letech zajdeš na zápis do školky a doneseš ty doklady jak psala anonymní tak ti dítě na 99% vezmou,dávají přednost zaměstnaným matkám,ale být tebou tak si zjistím jak jsou u vás zápisy a pro jak staré děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
26.8.08 07:03

Díky všem, o zápisech do školky a podobně jsem se již zajímala, bohužel u nás se nevešlo i pár dětí zaměstnaných matek :-( Takže se radši informuji, co bych dělala potom…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.8.08 08:12

Ahoj,

a z jaké části Prahy jsi? Některé jsou na tom blbě, některé dobře, třeba Praha 10 má ještě teď volná místa.

Hodně se tím straší - jak se ze zaměstnané ženy stane nezaměstnaná díky tomu, že jí dítě nevezmou do školky - ale v praxi to není tak horké.

Hlavně podat přihlášku včas, zamyslet se nad školkou (ne třeba do té, ve které je každoročně vysoký převis) a pokud třeba pracuješ v jiné čtvti Prahy, tak to zkusit i v místě pracoviště.

Tím nechci zlehčovat situaci, v satelitech bývá situace mnohdy kritická. Mnohdy se to ale dá řešit - zase školkou v místě pracoviště.

Některé školky naštěstí dostaly rozum a pokud přijmou dítě, které má některého z rodičů doma (nebo ev. bude mít), dávají podepsat formulář, že dítě svou docházku do MŠ ukončí, pokud při zápisu (včas!) přihlásí své dítě pracující matka.

Mnozí rodiče hlásí své děti do více školek (to nemůžu doporučit, na té přihlášce podepisuješ, že dítě jinam nepřihlašuješ).

Neviděla bych to zas tak černě.

Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
6149
26.8.08 09:50

Matýska asi budu hlásit na Prahu 4 v okolí Michle, mám tam práci a bydlí tam tchýně, takže se asi přihlásím k ní, abych tam měla trvalé bydliště, nevíte, jak je to s obsazeností školek v téhle lokalitě???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.8.08 14:21

Myslím, že to není nejhorší ani nejlepší. Trvalé bydliště si určitě změn, hodně tím zvýšíš své šance a dost možná udeš platit nižší poplatky.

Nejlepší by bylo zavolat si na Úřad městské části Praha 4 :-)) mají přesné info :-).

• Nahlásit
  • Citovat
1438
26.8.08 18:06

Já jsem z Prahy 4 a loni avízovali volná místa ještě na podzim, letos na jaře vyhlašovali druhé kolo na neobsazená místa. Já sama tam dostala do školky postupně 3 děti bez problémů, první od ledna 2004 (bez zápisu na jaře), poslední letos. Letos otevírali i nějakou novou (rekonstruovanou?) školku. Mám kamarádku, které tady vzali dítě, i když je doma a nepracuje. Je ale pravda, že tohle platí pro Prahu 4 jako celek, obsazenost jednotlivých školek je různá (v té „mojí“ tuším nějaké děti odmítli, maminy ale měly možnost je zapsat jinam, pokud o to stály).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
26.8.08 18:14

Hmmm, tak to druhé kolo se týkalo školek v Krči a na Spořilově, v Michli ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.14 16:45

Prosívám, potřebuji poradit, neplánovaně jsem podruhé otěhotněla, RD s prvním dítětem mi skončí v červenci, termín druhého je někdy v září, já jse ale byla studentka před prvním dítkem..Na pracák se jako těhotná mohu asi těžko hlásit že, abych dostala aspon ty 3600? a pak 3000? zustanu tedy 4 měsíce uplně bez peněz?

• Nahlásit
  • Citovat
56909
9.1.14 17:06
@Anonymní píše:
Prosívám, potřebuji poradit, neplánovaně jsem podruhé otěhotněla, RD s prvním dítětem mi skončí v červenci, termín druhého je někdy v září, já jse ale byla studentka před prvním dítkem..Na pracák se jako těhotná mohu asi těžko hlásit že, abych dostala aspon ty 3600? a pak 3000? zustanu tedy 4 měsíce uplně bez peněz?

na pracák se nahlásit můžeš. Jestli něco dostaneš, to tedy fakt netuším, každopádně pokud by se to počítalo z rodičáku, tak dostaneš % z toho. Nebo se nahlásit, jako osoba pečující o dítě do 7 let, ať za Tebe stát platí soc a zdrav :think: (nebo jedno z toho, nevim, které). Jinak bez peněz? Děti mají otce, ni? pokud on vydělává dost, tak vás uživí on, pokud ne, tak nějaká pomoc státu ala přídavky na děti, příspěvek na bydlení atd. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.14 17:07

No vydelava dost na to, abychom nedostali zadne penize od statu, ale malo na to, abychm utahli hypoteku a vsechny poplatky bez nejake koruny ode mne…a nemuseli se past na zahradě..

• Nahlásit
  • Citovat
56909
9.1.14 17:12
@Anonymní píše:
No vydelava dost na to, abychom nedostali zadne penize od statu, ale malo na to, abychm utahli hypoteku a vsechny poplatky bez nejake koruny ode mne…a nemuseli se past na zahradě..

njn, ale hypotéka byla vaše volba. Zkus se přihlásit na pracák. Jak je to nově s podporou, když jsi nedělal, to tedy fakt netuším, ale teoreticky bys mohla něco málo dostat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14870
9.1.14 18:00
@Anonymní píše:

myslím, že dostaneš to minimum spočtené z rodičáku ;)ale třeba někdo poradí lépe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.14 18:22

Prosim te ja jsem napsala, ze jsem otehotnela neplanovane..tak si prosim odpust reci typu ze mam manzela a hypotea byla nase volba, to snad vim, nejsem blbec, polozila jsem otazku, nepitrebuji k ni nic jineho nez odpoved…ja bych rada makala na brigade, kde delam dodnes, ale obavam se, ze vzhledem potizim z prvniho tehu, budu rada kdy

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama