Nezaměstnaná x těhotná - prosím o radu!

ED
64
25.9.04 14:00

nezaměstnaná x těhotná-prosím o radu!!!

Chtěla bych požádat o radu:

1,5 roku jsem nezaměstnaná, nepobírám žádné sociální dávky a v říjnu mám nastoupit na mateřskou dovolenou. Ani úřad práce, ani lékařka, ani detašované pracoviště v místě bydliště (Slaný) mi nejsou schopni říct, zda budu pobírat nějaké peníze na mateřské dovolené. Po půl roce je jasný rodičovský příspěvek, ale co do té doby. Myslíte, že dostanu alespoň něco???
Nemáte s tím někdo vlastní zkušenost nebo neznáte někoho z okolí???
Moc prosím, dost mě to trápí, hlavně když na mě každý kouká jako na póvl, že jsem nezaměstnaná a ještě si pořizuji dítě. A to nemluvím o úřednících, ta ochota je opravdu otřesná. Pokaždé když jsem se někoho dotazovala, byli velmi odmítaví a já to pak už venku na ulici samozřejmě obrečela.

děkuji

Evulda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

212
25.9.04 17:25

Ahoj Evuldo, zkus se podívat na server Rodina, tam je podobná tematika probírána:

http://www.rodina.cz/…se/prisp.asp?…

Držím pěsti. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
25.9.04 17:37

Ahoj Evuldo,

zkus si zavolat na Okresní správu sociálního zabezpečení (vyplácí důchody apod.) v místě Tvého bydliště. Tam by Ti měli být schopni říct, zda nárok na peněžitou pomoc v mateřství máš nebo ne. Ale vzhledem k tomu, že už jsi na úřadě práce evidovaná 1,5 roku jsem přesvědčená o tom, že nárok máš. Stačí potom, abys lísteček od lékaře dodala na tento úřad, který ti pak PPM bude vyplácet. Hodně štěstí v honbě za svými právy Ti přeje Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
25.9.04 21:46

Ahoj Evuldo,
měla jsem trochu podobný příběh jako ty, byla jsem 1 a 3/4 v cizině a 3 měsíce před porodem jsme se vrátili do Čech … byla jsem tu „mírně“ znechucená, protože všichni (jak lékaři, tak úředníci byli zděšení, že jsem se vrátila v tak pokročilém stádiu těh. a zaboha jsem nikomu nemohla vysvětlit, že jsem i tam chodila na pravidelná vyšetření a scenery … ale to je trochu jiný příběh … (jestli budeš chtít můžu Ti napsat celý můj příběh ........ když si to vezmu zpětně tak je to docela legrace, i když v tu danou dobu mi bylo do breku :?
před odjezdem jsem byla též na prac. úřadě a tam mi bylo řečeno, že až se vrátím, tak si budu moci zpět zažádat a budu dostávat podporu(zbívalo mi tam asi 3 měs.) , tak jsem se tam nahlásila a samozdřejmě mi nebyla odklepnuta podpora :evil: a tak jsem si nechala napsat MD v gyn. por. a s tím jsem šla na sociálku, kde mi řekli, že nenám z dův. neplacení důch. pojištění nárok ( byla jsem totiž jako au-pair v Sev. Irsku), ale také mi řekli a TO JE TO DŮLEŽITÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŽE MÁM NÁROK NA ŘODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK ODE DNE PORODU !!!!

Takže hlavu vzhůru … tak jak mi to řekli tak to je a dokonce ještě k tomu mi ta paní na sociálce pohohla vyplnit ty další hordy, opravdu hordy to je strašný to papírování :x
a tak ještě k tomu mám přídavek na dítě+životní minimum :D

Takže ještě že jsme s tím počítali a měli sme dost velkou částku pro miminko, jinak opravdu nevím jak bysme to finančně zvládli .....

Držím palce a jestli budeš mít nějaký dotaz, tak se klidně ozvi … ráda pomohu a taky vím jak se cítíš a ještě něco ...... na okolí se vykašli a raduj se z toho, že čekáš miminko ....... je to opravdu tak krásný okamžik v životě :D

Měj se hezky ....... Zuzka&Natálka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
11.1.11 19:33

Denní Studium Vš a neplánované 2. těhotenství

Ahoj,

v listopadu 2010 mi skončila RD, měla jsem zkrácenou verzi-2roky- a přerušené VŠ studium, nyní mi už je víc než 26let. V září 2010 jsem se opět zapsala na studia - prezenční a dítě dala do jeslí. Vše v pořádku. Ale v momentě, kdy mi skončila RD jsem šla na UP, abych se zapsala, ale bylo mi řečeno, že pokud studuji denní formou VŠ není možné, aby mě vzali do evidence úřadu práce ????

Tzn. žádné finanční prostředky, platba zdr. poj., atd. Bylo mi řečeno, že se musím obrátit na rodiče a na otce svého dítěte, aby mě živili… Ve škole musím dodělat rok a jsem hotová, doufala jsem, že nějakou občasnou brigádou si přilepším, ale kdybych žila v Praze, tak by to bylo reálné, ale nyní jsem přestěhovaná do Znojma, i papírově, a zde je to opravdu s prací/brigádou beznadějné. Vš studuji v Pze.

Na sociálce mi bylo řečeno, že si můžu od ledna 2011 zažádat, což učiním. Nicméně „horší“ na tom je, že jsem před 14 dny zjistila, že jsem opět těhotná.

A teď babo raď????

Dostanu RD přidělenou na 4roky nebo si budu moci zvolit aspoň tu 3 letou? A Znamená to, že po porodu ihned nastoupím na RD? Nebo je zase všechno jinak…?

Díky za odp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
11.1.11 19:35
Paolin píše:
Ahoj,

v listopadu 2010 mi skončila RD, měla jsem zkrácenou verzi-2roky- a přerušené VŠ studium, nyní mi už je víc než 26let. V září 2010 jsem se opět zapsala na studia - prezenční a dítě dala do jeslí. Vše v pořádku. Ale v momentě, kdy mi skončila RD jsem šla na UP, abych se zapsala, ale bylo mi řečeno, že pokud studuji denní formou VŠ není možné, aby mě vzali do evidence úřadu práce ????

Tzn. žádné finanční prostředky, platba zdr. poj., atd. Bylo mi řečeno, že se musím obrátit na rodiče a na otce svého dítěte, aby mě živili… Ve škole musím dodělat rok a jsem hotová, doufala jsem, že nějakou občasnou brigádou si přilepším, ale kdybych žila v Praze, tak by to bylo reálné, ale nyní jsem přestěhovaná do Znojma, i papírově, a zde je to opravdu s prací/brigádou beznadějné. Vš studuji v Pze.

Na sociálce mi bylo řečeno, že si můžu od ledna 2011 zažádat, což učiním. Nicméně „horší“ na tom je, že jsem před 14 dny zjistila, že jsem opět těhotná.

A teď babo raď????

Dostanu RD přidělenou na 4roky nebo si budu moci zvolit aspoň tu 3 letou? A Znamená to, že po porodu ihned nastoupím na RD? Nebo je zase všechno jinak…?

Díky za odp.

nemuzes si volit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
11.1.11 19:43

Ahojki, tak je to tak že když si na pracovním úřadě tak nárok na mateřskou nemáš,máš nárok pouze na rodičovskou od chvíle co porodíš a to budeš pobírat jako nezaměstnaná 9.měsíců 7600 a pak po zbytek 3800. Jelikož si nezaměstnaná nemáš na výběr a musíš na rodičovskou na 4roky. Ale jde to udělat přes tatínka dítěte i jinak to ti pokud by tě o zajímalo můžu pak naspat. Tak jak to píšu je to 100% pže sem se nato byla ptát na socce včera.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
11.1.11 20:37

Terezska a Kattka:

Zajímá mě víc :-? !!!!

Ještě mě napadá, zdali by změnilo tu 4 letou rodičovskou, ten fakt, že bych se nechala někde zaměstnat na DPP, alespoň na 4měsíce???

A když NEJSEM vedená na UP, protože jak jsem psala nesmím se evidovat, pokud studuji VŠ denní formou, tak pro mě také platí ten fakt, že po porodu nastoupím ihned na RD jako první verze a druhá verze, že bych se nechala zaměstnat na to DPP, změnilo by to něco???? A když by to nic nezměnilo je možné si při té 4leté rodičovské přivydělávat?

Ad tatínek nevedu s ním společnou domácnost a vypadá to, že se možná časem sejdem u právníka, ale to je věc podřadná, od jisté doby myslím, už jen na sebe, svoje děti a mou základní rodinu :roll:

Holky moc děkuji za tak rychlé odpovědi!!! Ležím tady s chřipkou a tak snad to se mnou miminko vydrží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
11.1.11 20:47

Musis mit za posledni 2roky odpracovano 270dni.Ano privydelat si muzes.
Takze do porodu neuvidis zadne penize.Az po po porodu 7600 9mesicu pote 3800
pokud jsi chtela triletou da se to udelat pres manzela-pritele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
12.1.11 09:36
ED píše:
Chtěla bych požádat o radu:

1,5 roku jsem nezaměstnaná, nepobírám žádné sociální dávky a v říjnu mám nastoupit na mateřskou dovolenou. Ani úřad práce, ani lékařka, ani detašované pracoviště v místě bydliště (Slaný) mi nejsou schopni říct, zda budu pobírat nějaké peníze na mateřské dovolené. Po půl roce je jasný rodičovský příspěvek, ale co do té doby. Myslíte, že dostanu alespoň něco???
Nemáte s tím někdo vlastní zkušenost nebo neznáte někoho z okolí???
Moc prosím, dost mě to trápí, hlavně když na mě každý kouká jako na póvl, že jsem nezaměstnaná a ještě si pořizuji dítě. A to nemluvím o úřednících, ta ochota je opravdu otřesná. Pokaždé když jsem se někoho dotazovala, byli velmi odmítaví a já to pak už venku na ulici samozřejmě obrečela.

děkuji

Evulda

Ahoj Evi po narození miminka budeš rovnou pobírat RP (7600,–) ale vzhledem k tomu že nemáš příjmy tak jsi nucená nastoupit rovnou na 4 letou variantu po 10 měsících věku dítěte RP 3800,– (pokud byste teda nepřehodili mateřskou na manžela…) :lol: Nikde nejsou moc ochotni sdělovat nějaké info a sami toho teď moc neví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Janni.na88
6.2.11 14:17

PROSIM O RADU :)

AHojky holky,snad nebude vadit,kdyz s etake trosku pozeptam..ja jsem koukala na netu na vselijake prispevky a rady,ale i tak jsme z toho sveho dosti zmatena :(,jedna se o to,ze jsem ke 14.12.2010 dala vypoved dohodou v zamestnani a 4.1 jsem zjistila,ze jsem tehotna-byla jsem jiz v tej dobe ,kdy jsem davala vyoived nejspise tehu.. a nyni nevim,na co vsechno mam narok a kam jit,nebot jsem na pracaku.nemate nejaka z vas podobnou zkusenost?jinak odpracovano bych tech 270dni emla mit,praciovala jsem hendka po skole od 12.6.2009 – 14.12.2010.Mooooc vam dekuji za odpovedi a preji vam pohodove a bezproblemove tehu.jinak je opravdu hrozne co tenhle stat pro ty maminky NE dela :o(( opravdu des. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
474
6.2.11 14:30

Mám to podobně, přišla jsem o práci, a následně jsem otěhotněla, jako by to bylo nějak vypočítaný, nebo co. Ještě jsem zkoušela dělat rekvalifikační program u ÚP, když už nic, tak bych aspoň dostávala dávky, ale pak přišly nějaké zdravotní problémy, takže jsem dokočila jen první půlku… a největší sranda je, že teď je bez práce i přítel. :-?
Pokud vím, tak jako nezaměstnaná dostanu až rodičovský příspěvek ode dne porodu, jak už tu někdo psal.
BTW nějak se protloukáme, od státu nedostáváme nic, na mě jsou na pracáku hodní, jediný, u koho se cítím trapně, je sestra u doktora, která se mě snad při každý prohlídce ptá, kdeže pracuju a jestli jakože půjdu na mateřskou, když má všude napsáno, že jsem nezaměstnaná… tam jedině to cejtím jako nějakej hnusnej cejch.
A tahle sestra mi ještě doporučovala, že ať se nechám někde zaměstnat, že jako zkušebku stihnu, a pak ať jdu na mateřskou… přijde mi, že někteří lidé jsou tak trochu mimo - fakt vidím, jak se zaměstnavatelé perou, aby mohli okamžitě přijmout ženskou s bubnem. :roll: Tomu už jsem se musela skoro smát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
6.2.11 14:51

kdy máš TP? možná by ses vlezla do ochranné doby po ukončení zaměstníní, když píšeš, že v době odchodu ze zaměstnání nejspíš byla už těhoná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Janni.na88
6.2.11 14:52

VIVIK

jeee,tak to je hruza,to mas tedy take tezke vid?to je pak horsi no,kdyz prijde o praci i pritel..Jinak bych ti rada rekla:vuubec se nemas proc citit trapne pred sestrou,ktera je asi ledova kralovna.Proc=pak by ses mela citit trapne?to preci nemas vubec proc.Stydet by se meli nasi politici-nas stat-za tom,jakou je oprou pro maminky at uz anstavajici,ci maminky na MD a vubec pro rodiny s detmi.jinak jit do prace jak ti radila ta sestricka je hloupost si myslim,nebo alespon pri enjmensim nemoralni vuci zamestnavateli…jako tehu te dneska nikde neprijmou,leda na zkraceny uvazek,bo na brigadu.Moc drzim aplecky,abyste to s pritelem vsechno zvladli a HLAVNE : abys byla ty i prcek ok,to je nejdulezitejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
Janni.na88
6.2.11 14:56

MATI

dle vypoctu podle menstruce mam TP 11/9/2011.nyni jsem etdy v 10tt(vypoved z prac.poemru jsem davala jak jsem psala ke 14/12/2011. ted 25.2 jdu na ten evlky ultrazvujk(jak jsou 3× za cele tehu),tak jeste cekam,co mi povi tam pan doktor..nyni jsem na pracaku,ale kdyz jsem se tam registrovala,tak jsem nevedela ze jsem tehu,ale uz sjem byla,takze me nyni pri posledni navsteve ta pani „prendala“ do oddeleni pro nastavajici mainky,kam jdu ale az 28/12,takze zatim nemam zadne informace od nich a aani encvim,zda mi an rpacaku vt omto smeru pomuzou,nebo zda mam jit pak radeji rovnou an socialku,ci spravu socialniho zabezpeceni atdy v teplicich..?(zda bude stacit,kdyz tam pujdu az budu mit po UTV ,kam jdu toho 25.2 .Jinak moc dekuji za tviou reakci :))

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama