Nezaměstnanost v souvislosti s Covid-19

5089
21.5.20 21:41

Nezaměstnanost v souvislosti s Covid-19

Ahoj, zajímalo by mě, jakou máte prozatímní zkušenost s nezaměstnaností, výpovědí, nepřijetí do zaměstnání zpět po RD v souvislosti s útlumem ekonomiky kvůli Covid-19. Dostal jste někdo výpověď kvůli snížení poptávky apod? Děkuji za odpověď.
Přidám jen svou zkušenost, volali mi z jedné personálky a hned jak jsme se letmo dostali k dětem mi bylo sděleno, že v tom případě nemá smysl, aby mě měli v evidenci. Ano naprosto diskriminující jednání, ale je to tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39072
21.5.20 21:43

@janickaIII stezuj si u vlady cr, neni zajem o zamestnance, u nichz hrozi, ze hned nastoupi na ocr do konce cervna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 21:44

Ano, u nás ve firmě se bude propouštět a né zrovna málo lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
5089
21.5.20 21:47
@matkabagristy píše:
@janickaIII stezuj si u vlady cr, neni zajem o zamestnance, u nichz hrozi, ze hned nastoupi na ocr do konce cervna.

ono tohle nebylo o tom, že bych měla nastoupit hned, jednalo se o nástupu v září/říjnu… ale dobrý nápad, napsat na vládu, aby věděli, jaká je situace. Přitom se jednalo o práci, kterou je možné v pohodě vykonávat z domu případně po večerech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7309
21.5.20 21:48

Ja jsem na RD, u manzela hrozi propusteni uplne vsech a krach firmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3021
21.5.20 21:48

Vim o 2 kamaradech, ktery kvuli teto krizi prisli o zamestnani. Me rodiny se tato krize zatim vubec nedotkla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3164
21.5.20 21:51
@janickaIII píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jakou máte prozatímní zkušenost s nezaměstnaností, výpovědí, nepřijetí do zaměstnání zpět po RD v souvislosti s útlumem ekonomiky kvůli Covid-19. Dostal jste někdo výpověď kvůli snížení poptávky apod? Děkuji za odpověď.
Přidám jen svou zkušenost, volali mi z jedné personálky a hned jak jsme se letmo dostali k dětem mi bylo sděleno, že v tom případě nemá smysl, aby mě měli v evidenci. Ano naprosto diskriminující jednání, ale je to tak…

Tak moc se jim nedivim..kamarad ma. kolegyni s malymi detmi na osetrovnem a je na zhrouceni sam, sef nadava ze tam nevzali zenskou s detmi starsimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 21:56

Pořád se píše o tom, jak na podzim bude druhá vlna, tak se zaměstnavatelé bojí, aby žena nebyla doma s dětmi. Já jsem byla přijata v únoru do práce hned po RD, pak jsem ve zkušebce od půlky března doma na „home officu.“ Zkušebku už nemám, práci mám pořád. Záleží hodně na zaměstnavateli. Já jsem měla štěstí, jinde to tak bohužel růžové není. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
11652
21.5.20 21:58

V mém okolí to nepotkalo nikoho, ani výpověď, ani nepřijetí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
21.5.20 21:59

Co se týká mateřství, tak s tímhle sem měla problém již dávno předtím, než sem se matkou vůbec stala. Je vidět, že deb** deb**m zůstane ( agentura, zaměstnavatel…), korona nekorona :roll: Jinak známé chlap byl propuštěn ve zkušebce skrz aktuální situaci. U nás doma je cítit útlum, který se pomalu spravuje.. snad. Muž je OSVČ řemeslník, já jdu za pár dní na mateřskou s druhým potomkem :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
21.5.20 22:02

Děti nemám, o práci jsem přišla kvůli koroně. Naštěstí jsem skoro hned našla novou, byť na druhém konci republiky, obávám se, že v mém regionu teď bude ještě víc mrtvo než předtím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24273
21.5.20 22:04

No, znam vic lidi co bojuji o udrzeni firmy ci prace, nez lidi, co covid meli. Vlastně osobne neznam nikoho, kdo by ho mel potvrzeny a to pracuji s lidma :jazyk:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7309
21.5.20 22:14
@wildcherry píše:
No, znam vic lidi co bojuji o udrzeni firmy ci prace, nez lidi, co covid meli. Vlastně osobne neznam nikoho, kdo by ho mel potvrzeny a to pracuji s lidma :jazyk:.

Au. To je dementni. U nas teda nastesti prisla o praci segra, ktera ale po skole tak jako plandala od niceho k nicemu na dohody, a teda muz ma problem, jinak tukam na drevo, snad dobry. A osobne vzdaaaalene znam potvrzeneho nakazeneho jednoho. Takze tam je to porad ve prospech covidu, velmi tesne. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
21.5.20 22:19

U nás v práci si nechali jen polovinu zaměstnanců a těm upravili pracovní dobu tak, aby víc zaměstnanců nepotřebovali ani do budoucna. Naštěstí, patřím k těm šťastnějším a práce mi zůstala, dokonce za lepších platových podmínek a to mám tříletého syna a byla jsem na OČR. Manžel pracuje v gastru a byl doma na 80%, teď už fungují a pracovní místa zachovali. Taky mi zaměstnavatel nakonec zaplatil soukromou školku pro syna, hned jak to bylo možné, abych se co nejdřív vrátila.

Příspěvek upraven 21.05.20 v 22:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24273
21.5.20 22:21
@sakota píše:
Au. To je dementni. U nas teda nastesti prisla o praci segra, ktera ale po skole tak jako plandala od niceho k nicemu na dohody, a teda muz ma problem, jinak tukam na drevo, snad dobry. A osobne vzdaaaalene znam potvrzeneho nakazeneho jednoho. Takze tam je to porad ve prospech covidu, velmi tesne. :D

Nerikam, ze se z toho ti majitele firem nevyhrabou a nedelaji vse pro to, aby udrzeli i zamestnsnce, ale pecka za usi dobra.No,narocna doba.Pro vsechny. Ja se bala v unoru, co to bude, ted si rikam, kde to teda je? No, ale to uz jsem odbocila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama