Nezaměstnaný, sociální a zdravotní pojištění

1
15.8.21 18:51

Nezaměstnaný, sociální a zdravotní pojištění

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Opustil jsem střední školu a nevím, jak to mám se sociálním a zdravotním pojištěním. Nevím jak, kolik a kde platit zdravotní a sociální pojištění. Jsem nezaměstnaný a nemám v plánu si hledat práci, jen nechci, aby mi rostly dluhy za neplacení zdravotního a sociálního pojištění. Předem děkuji za váš čas, který věnujete tomuto tématu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50120
15.8.21 18:54

Socialni neni povinne, povinne je zdravotni, jako obzp bys mel platit 2052 Kc mesicne.
https://www.vzp.cz/…formace/obzp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21985
15.8.21 18:58

Pokud jsi nezamestnany-vedeny na up nemusíš nic. Jestli i tam ti bylo zatěžko dojít pak musíš platit zdravotní něco kolem 2000 Kč/mesic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
15.8.21 19:17

@Adamos21 No a jsi vedený na ÚP, pokud ne, tak zdravotní si musíš platit sám. Musíš se nahlásit na ZP jako samoplátce. Sociální povinné není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
15.8.21 19:18
@Adamos21 píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Opustil jsem střední školu a nevím, jak to mám se sociálním a zdravotním pojištěním. Nevím jak, kolik a kde platit zdravotní a sociální pojištění. Jsem nezaměstnaný a nemám v plánu si hledat práci, jen nechci, aby mi rostly dluhy za neplacení zdravotního a sociálního pojištění. Předem děkuji za váš čas, který věnujete tomuto tématu.
:mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
15.8.21 19:21
@Adamos21 píše:

Registrace na pracáku ti zajistí platbu zdravotního. Do 50 let i rok sociálního (jestli to zas nezměnili) pojištění. Nejspíš tě ale buddou honit do práce.
Bez pracáku - Povinné je jen zdravotní, to je něco přes 2 tisíce měsíčně. Na sociální se můžeš vyprdnout (díky tomu můžeš mít např. Nemocenskou nebo důchod). Když neplatíš tak ho holt mít nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50120
15.8.21 19:23
@Sexynohy píše:
Registrace na pracáku ti zajistí platbu zdravotního. Do 50 let i rok sociálního (jestli to zas nezměnili) pojištění. Nejspíš tě ale buddou honit do práce.
Bez pracáku - Povinné je jen zdravotní, to je něco přes 2 tisíce měsíčně. Na sociální se můžeš vyprdnout (díky tomu můžeš mít např. Nemocenskou nebo důchod). Když neplatíš tak ho holt mít nebudeš.

nemocenska se socialnim pojistenim nesouvisi
urcita doba registrace na up je nahradni dobou socialniho pojisteni, up socialni pojisteni nikomu neplati

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
15.8.21 19:24
@ZuzaM píše: :mrgreen: :mrgreen:

Tak kdyby třeba od září znovu studoval, dalo by se to i chápat. Nebo jsem zažila i případ, kdy to bylo kvůli nemoci- dotyčný nemohl ani studovat ani pracovat. Trvalo to roky a invalidní důchod dostal až po dvou letech - díky soudu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
15.8.21 19:28
@matkabagristy píše:
nemocenska se socialnim pojistenim nesouvisi
urcita doba registrace na up je nahradni dobou socialniho pojisteni, up socialni pojisteni nikomu neplati

To druhý vím, ale přišlo mi to zbytečný to rozepisovat.
Ale z čeho se tedy hradí nemocenská?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50120
15.8.21 19:30
@Sexynohy píše:

z nemocenskeho pojisteni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
15.8.21 19:32

Teď na to koukám, díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
15.8.21 19:38
@Sexynohy píše:

Z ničeho, když není zaměstnaný. To je jen pro lidi, co pracují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9768
15.8.21 19:39
@Adamos21 píše:

Tak sociální nemusíš. To je stejné jen pro chudé na takové zbytečné věci jako důchod a to rentiéři jako ty, nepotřebují. Ale jinak zdravotní si vyřeš na své zdravotní pojišťovně, řeknou ti přesně kolik a kam máš posílat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
15.8.21 19:41
@Sexynohy píše:
Tak kdyby třeba od září znovu studoval, dalo by se to i chápat. Nebo jsem zažila i případ, kdy to bylo kvůli nemoci- dotyčný nemohl ani studovat ani pracovat. Trvalo to roky a invalidní důchod dostal až po dvou letech - díky soudu :nevim:

Tak i vysokoškoláci nebo středoškoláci si vydělávají na brigádách. A o nemoci nepsal. Ale je to jeho věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.8.21 19:54

Určitě se registruj na ÚP. Kdy jsi opustil školu? Už před prázdninami? Teď by to totiž asi ani nešlo, tak budeš muset zdravotní doplatit zpětně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat