Nezaplacená daň z nemovitosti

Anonymní
14.3.17 07:51

Nezaplacená daň z nemovitosti

Ahoj mamči, jsem spolumajitelkou rodinného domu. Dům není rozdělen na bytové jednotky. Se spolumajitelem máme nepsané pravidlo, že jeden rok platím daň z nemovitosti a pojistku já, druhý rok on. Jenže jsem zjistila, že on se na to prostě vykašlal a včera z něj vylezlo, že daň nezaplatil i přesto, že jsem mu složenku předala a on mě ujistil, že zaplatí včas. Na FÚ jsem jako plátce psaná já, žádná upomínka mi nepřišla. Samozřejmě tam zajedu, budu to řešit, ale paní, která nás má na starosti, je teď na neschopence :-(.
Co mě čeká? Předpokládám, že jsem v nějakém registru dlužníků, budu platit penále, budu vypadat jako blbec, který není schopen plnit své povinnosti. Ach jo. A to jsme s manželem chtěli žádat o hypotéku. Tím pádem jsem úplně v háji :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2675
14.3.17 07:54

Daň se platí do konce kvetna, takze máte na zaplaceni spoustu času. Jak vyresit, ze spoluvlastnik nedrzi svou cast dohody, to neporadim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
14.3.17 07:56

Za ktery rok nezaplatil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Anonymní
14.3.17 07:57

ZAKLADATELKA - jsem trubka, zapomněla jsem napsat, že šlo o loňský rok. Tu složenku, co měla být zaplacena v květnu 2016 (tuším :think: ). Proto tak plaším

• Nahlásit
  • Citovat
2675
14.3.17 07:59

Ja bych to normalne zaplatila. Na financak zavolej, ze tam neni zrovna tvoje pani je jedno, zeptej se, co mas delat. Nepanikar ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
14.3.17 08:13

I kdyby to byla dan za rok 2016, nic hrozneho se nedeje. Jak pise @ProfZav, zavolej na financak, zjisti si, jestli budes platit penale a v klidu vse zaplat. Kolik byla dan? Penale bude nejspis v radu stovek korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
2675
14.3.17 08:15

Ja bych se nerada tech pani dotkla, ale my ted dokladali jeden papir za rok a pul zpětně. Takze v klidu ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15061
14.3.17 08:16

Myslím, že nebudeš první ani poslední a vše jde řešit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.17 08:20

ZAKLADATELKA: Holky, děkuji za uklidnění. Daň byla něco okolo 4 tisíc, takže žádná velká pálka. Spíše mě více štve to, že jsem dlužník, takže budu někde evidovaná a vznikne problém s hypotékou. Těžko někde okecám to, že spolumajitel je blbec. No, jsem poučená, pro příště už budu platit jen já. Ovšem s rizikem, že z něj nedostanu ani korunu.

• Nahlásit
  • Citovat
1532
14.3.17 08:23

Já teda nevím, ale pochybuju, že bys byla někde evidovaná. To bych musela být evidovaná taky (a kdekdo další), protože jsem loni zapomněla zaplatit za popelnice :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
14.3.17 08:25

Penale by melo byt do petistovky, jestli dobre pocitam. S registrem dluzniku nevim, jak to funguje, jestli uz tam jsi a pripadne za jak dlouho zase zapis vymazou. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
9554
14.3.17 08:27

Normalne to zaplat. Pokud by tam vznikl nejaky urok z prodleni, tak ti prijde platebni vymer. V zadnem registru dluzniku nebudes, neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8751
14.3.17 09:02

To nebude zadny megapenale, bud nic, nebo par stokorun, myslim max dve tri stovky, normalne to tam dojdi vyridit, ze jsi zapomnela, neni to zadnej problem, je to celkem casty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50123
14.3.17 09:08

Vedená budeš, ale dluh u finančáku se bance ukazuje jako ještě ten dobrý dluh. Vím to, protože se mi to stalo taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50123
14.3.17 09:09

Hele ale daň 4 tisíce, to musí být nějaká hacienda, ne? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu