Nezaplatila jsem exekutorovi a odblokovali mi účet. Co to je?!

Anonymní
7.10.20 05:27

Nezaplatila jsem exekutorovi a odblokovali mi účet. Co to je?!

Ahoj všem.
Potřebuji prosím nutně poradit s postupem při exekuci. Od února 2020 jsem měla obestavený účet exekutorem. Ano má blbost. Nicméně, chtěla jsem se domluvit na splátkách a bezúspěšně. Nejsem totiž schopná to uhradit, jsem sama na dítě a zvládáme to jen tak tak. Od té doby, co mi tedy účet zablokovali, tak jsem s exekutorem vůbec nekomunikovala. Dnes mi přišel e-mail od obou mých bankovních účtů, že exekuce na účet skončila a mohu ho zase plně využívat. Chtěla jsem se tedy zeptat, co to v tuto chvíli znamená. Jaký je následující postup, nebo z jakého důvodu to bylo ukončeno, i přesto že jsem nezaplatila vysloveně ani korunu.

Předem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60556
7.10.20 06:49

Strhl ti něco? Exekuce se ukončuje zaplacením částky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
7.10.20 07:01

Exekuce po nabytí právní moci trvá určitou dobu. Pokud jste ji nezaplatila, tak po uplynutí této doby zanikne. Ale počítejte s tím, ze ji exekutor zašle znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11866
7.10.20 07:15

Banka „blokuje“ ucet, ze ktereho nelze nic strhnout (protoze tam nejsou penize) jen pul roku. Ale neboj, tva povinnost dluhy zaplatit trva a exekutor na tebe nezapomene :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13867
7.10.20 07:21

Rychle bych teď kontaktovala exekutora, než ti účet zablokoju znovu. Nebo ti hodí exekuci na plat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
7.10.20 07:56

Exekuce na účet skončí, pokud na účtu nejsou 1/2 roku prostředky. Ale může přijít nový exekuční příkaz, takže na účet neposílej peníze, které nechceš zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3316
7.10.20 08:05

A nemohla být exekuce (prozatím) pozastavena pro nemajetnost?
tady to opravdu nezjistíš.. zašla bych si do banky zjistit, zda účet uvolnili sami od sebe kvůli nulovému zůstatku, nebo zda k tomu dostali rozhodnutí exekutora..
Hodně lidí si stěžuje, že exekuční kanceláře strašně málo a špatně komunikují, neodpovídají na maily apod.
I pokud by ale exekuce byla zastavená, neznamená, že je dluh nevymahatelný, ten ti opravdu nikam nezmizí, naopak se KAŽDÝ DEN ZVYŠUJE…
pokud máš dluhů víc, je nejlepší cesta insolvence, protože doplatit exekuce je často téměř nemožné (stále nabíhají penále a částky jsou kolikrát až ve výších Násobků původního dluhu..)
Nechat zajít dluh až do exekuce je úplně to nejhorší možné řešení ze všech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14432
7.10.20 11:19

Ach jo.
Začni to řešit.

Hned - teď zdvihni telefon a zavolej do nejbližší dluhové poradny a objednej se na konzultaci.

https://www.jakprezitdluhy.cz/…vych-poraden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama