Nezapomeňte na Oliverka

13.3.20 09:16

Nezapomeňte na Oliverka

Určitě tu to téma už bylo, ale přišlo mi dobře založit nove téma. Oliverek stále vybírá peníze na svoji genovou léčbu. Včera měl okolo 10 milionů, tak mu pořád chybí 40 :( máme jen o něco mladšího chlapecka a je mi ho moc líto. Moc bych rodině přála aby vybrali peníze co nejrychleji. Pokud můžete, tak mu prosím pošlete alespoň pár drobných. Přítel třeba udělal sbírku v kanceláři :) u Maxika bylo vidět jak i malé částky pomáhají.
https://www.nadejeprooliho.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2716
13.3.20 09:26

Me to s tim maxikem nastvalo, vsichni prispivali a oni pak zverejnili ze to mozna nebude stacit a ze mozna to vubec neklapne ze jeste dalsi vydaje za cestu atd… no uplne me to demotivovalo nekde prispivat… jestli to ma vubec cenu, uzdravit je to asi neuzdravi, oliver je na tom jeste hur nez maxik..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471
13.3.20 09:33

V zahraničí hodně takových sbírek naopak samo, z již získaného, teď částečně přispívá na boj proti koronaviru, aby prokázali solidaritu… Ale teda spíš v Asii, tady jsou lidi hodně individuálně orientovaní, tak by je to asi ani nenapadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.20 09:54

@Kailee mě spíš naštvala reakce vlády, kdyz se vybere tak obrovská částka během tak krátké doby, tak úředníci jedou ve svých kolejí a nehledají řešení. Chápu, že řeší koronavirus, ale chtít 10 procent DPH z léků za 50 milionů, na který se slozili tisíce lidí je mimo. Než jsem poslala peníze, tam jsem se dívala na výsledky studie a příběhy dětí, které v její rámci lék dostaly - není to často o plném vyléčení, ale o výrazně lepší kvalitě života, zlepšení hybnosti, motoriky, sobestacnosti i když některé děti i chodí bez pomoci. U Maximovi sbírky se mi některé věci také nelíbilo, ale být v pozici rodiče dítěte s SMA tak udělám taky všechno pro to, aby moje dítě dostalo šanci žít normální život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.20 10:51

A už se rodiče Olivera alespoň pokusili spojit s rodiči Maxíka? Naposledy jsem totiž četla vyjádření Maxíkovy maminky, že samozřejmě zbylé peníze rozdělí mezi ostatní nemocné děti, ale že rodina Olivera ji ještě nekontaktovala… Jak to teď vůbec bude s podáním léku, když se nepodaří dostat ho sem, když USA uzavřela přístup?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.20 13:42

Prispela jsem :) a taky by me zajimalo co budou delat kdyz se nepovede lek podat tady a USA zakazala cestovat, ale treba by jim povolili vyjimku, nicmene je to boj s casem :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.20 15:10

@misserima @Mysticlipstick občas si dívám jak to vypadá s Riskou - tomu podají lék v Budapešti (už má i hotové testy) rodiče někde psali, že Madarsko změnilo zakon, aby mohli ten lék podat tam i slovenským detem. To snad takový problém s cestou nebude. Chudáci děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama