Nezaujatý názor na rodinu

Anonymní
22.12.20 00:28

Nezaujatý názor na rodinu

Dobrý večer :-)
Prosím anonymně, protože pro mě osobně jde o citlivé téma.
S manželem jsme cca 10 let manželé a před tím jsme spolu 5 let chodili.
Barák jsme podědili po manželově babičce. Ve stavu před rekonstrukcí. Díky mým rodičům jsme dostali značně štědrou částku (na půl věnovanou, na půl jako půjčku) na obsáhlou rekonstrukci.
To jen tak na vykreslení situace jak žijeme.
Jelikož je tedy barák po manželově babičce (která už nežije), jeho rodiče byli zvyklí sem často jezdit. Babička je vždycky ráda zvala a hostila. A já mám prostě pocit, že i po její smrti s tím tak nějak vždycky počítali, že sem vždycky můžou. I když jsme už měli děti. A popravdě mně se to moc nelíbilo. Prostě mě neuspokojuje, když celý týden lítám kolem dětí, a pak tu o víkendu lítám i kolem manželových rodičů. Když jsme měli jedno dítě, asi to na mě později vycítili, že nejsem zrovna o víkendech ideálně naladěná (protože to opravdu bylo skoro víkend co víkend). Takže se ty jejich návštěvy celkem omezily.
Teď když máme tři děti, berou si některé sem tam i k sobě, za což jsem jim vděčná. Ale o co mi jde. Když se slaví nějaká akce…třeba moje narozeniny, dětí narozeniny, nebo když si chci prostě pozvat jenom svoji rodinu, tak nemám moc šanci…tchanovci musí být u všeho. Přitom když slaví narozeniny manžel, zve jenom svoje rodiče (oni bydlí 10 km od nás, moji rodiče 90)
Teď na Silvestra, jsem chtěla pozvat sourozence s partnery a popř. moje rodiče, manžel mi samozřejmě oznámil, že dojedou i jeho rodiče (koronu už většina z nás mělo v nedávné době, tak to prosím neřešte) :-)
Prosím vás, je normální, že se mi to příčí, že tu jeho rodiče musí být fakt skoro u všeho? Jak to máte třeba vy?
Ještě dodám, že jeho rodiče jsou z paneláku tak to chápu třeba v létě, že chtějí něco ugrilovat a pod. Ale teď v zimě?
Prostě bych chtěla sem tam uspořádat něco jen s mojí rodinou, je to opravdu tak mimo mísu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29182
22.12.20 00:40

Rodinu nedělím na jeho a mojí. Slavíme dohromady. Připadně podle časových možností dotyčných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
22.12.20 00:42

Hele, na jednu stranu tě chápu.
Nicméně mi přijde zvláštní, že ty bys na Silvestr pozvala svoje rodiče, ale tvůj muž ty svoje pozvat němůže (vadí ti to)? 90 km vs. 10, to je v podstatě to samé. To, že jsou u všeho je hodně obecné - u narozenin? u nedělních obědu? u sexu?
Buď bych udělala akcí jen pro „mladé“ a nezvala ani jedny rodiče nebo teda pozvat, ale oboje a ti se i zabaví mezi sebou.
Taky pokud u vás jsou častěji než by se ti líbilo, tak buď návštěvy ještě více omezit (což jsem ale pochopila, že už omezili) a naučit je, že se u vás můžou chovat „jako doma“ tj. neobskakovat je, speciálně neuklizet, nepéct atd. To se dělá u návštěv, ne u někoho, kdo je tam pečený vařený.
Nepodrizovat se jejich plánům a ad hoc návštěván atd., ale naopak dávat jim prostor podle toho, jak se to hodí vám.
Případně pokud ti vadí, tak posílat k nim manžela s dětmi a najít si pro sebe jinou zábavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
22.12.20 00:47

Tak asi by jsis to měla vyříkat hlavně s manželem. Ví to? Pokud se jeho rodina bez problémů snese s tvojí, tak je to spíš záviděníhodné. V podstatě můžeš mít dobrý pocit z toho, že se u vás sejde tolik lidí, kteří si spolu mají navzájem co říct a tak se vlastně i obohatit. Pokud chceš nějaký čas strávit jen s tvojí rodinou, tak jeď za ní. Na druhou stranu, člověk se nemůže nutit mít někoho rád, ale zkus se nad to povznést. Nemusí to přece být dokonalý. Třeba tě za pár let zahřeje u srdce, když ti tvý příbuzní a děti řeknou, jak to bylo super a jak na to rády vzpomínají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 00:48

@KimL
No třeba že tento týden tu jeho rodiče byli 3×, příští týden se uvidíme 1-2×.
Já se svými sourozenci (a vlastně i rodiči) se vidím míň. Třeba ségru jsem naposledy viděla před čtvrt rokem (jsou asi víc vytížení). Tak mi šlo o to, jestli je tak špatný, že si chci taky užít jenom je.

• Citovat
  • Nahlásit
29182
22.12.20 00:50
@Anonymní píše:
@KimL
No třeba že tento týden tu jeho rodiče byli 3×, příští týden se uvidíme 1-2×.
Já se svými sourozenci (a vlastně i rodiči) se vidím míň. Třeba ségru jsem naposledy viděla před čtvrt rokem (jsou asi víc vytížení). Tak mi šlo o to, jestli je tak špatný, že si chci taky užít jenom je.

Tak nech manžela jednou vse nakoupit a obskakovat celou tu rodinu. Možná mu pak dojde, že někdy by mohla být sešlost komornější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 00:52

@Russet
Jo tak to on zas celkem pomáhá v tomhle, jeho to baví.

• Citovat
  • Nahlásit
29182
22.12.20 00:58
@Anonymní píše:
@Russet
Jo tak to on zas celkem pomáhá v tomhle, jeho to baví.

Tak spíš se podílí než pomáhá. Nebo ti pomáhá uklízet společný bordel a pomáhá ti s dětmi?

Kdybych chtěla vidět častěji sestru, seberu se a jedu za ní. Návštěvy bych směrovala na jednou v týdnu, jednou by mohl děti manžel odvézt k prarodičům. Ty bys mohla zatím relaxovat. Větší oslavy bych nechala všichni dohromady, aspoň to máš z jedné vody na čisto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 01:03

@Aidara
No manžel je trochu mamánek. Když jsem mu třeba teď naznačila, že by ségra nedojela (protože její chlap, kvůli povolání musí omezovat styky kvůli kovidu) a že by radši přijeli jen pokud by tu tchánovci nebyli. Tak bylo hned ve vzduchu dusno…a nakonec jsme došli ke kompromisu, že tchánovci dojedou v pátek, a ségra v sobotu (normálně by ségra přijela už od pátku).
A mně to přijde prostě divný, na to že se ségrou jsem se neviděla cca 3 měsíce, zatímco s manželovými rodiči několikrát do týdne.
A navíc na rovinu, prostě když jsme samy se ségrou, pokecáme jinak než s tchýní a tchánem. Osobněji.
Ale možná je fakt chyba na naší straně.

• Citovat
  • Nahlásit
29182
22.12.20 01:07
@Anonymní píše:
@Aidara
No manžel je trochu mamánek. Když jsem mu třeba teď naznačila, že by ségra nedojela (protože její chlap, kvůli povolání musí omezovat styky kvůli kovidu) a že by radši přijeli jen pokud by tu tchánovci nebyli. Tak bylo hned ve vzduchu dusno…a nakonec jsme došli ke kompromisu, že tchánovci dojedou v pátek, a ségra v sobotu (normálně by ségra přijela už od pátku).
A mně to přijde prostě divný, na to že se ségrou jsem se neviděla cca 3 měsíce, zatímco s manželovými rodiči několikrát do týdne.
A navíc na rovinu, prostě když jsme samy se ségrou, pokecáme jinak než s tchýní a tchánem. Osobněji.

Tak si za ní jeď sama a je to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 01:10
@Russet píše:
Tak spíš se podílí než pomáhá. Nebo ti pomáhá uklízet společný bordel a pomáhá ti s dětmi?Kdybych chtěla vidět častěji sestru, seberu se a jedu za ní. Návštěvy bych směrovala na jednou v týdnu, jednou by mohl děti manžel odvézt k prarodičům. Ty bys mohla zatím relaxovat. Větší oslavy bych nechala všichni dohromady, aspoň to máš z jedné vody na čisto.

To zas ne, pomáhá tak, že nakoupí a částečně pomůže uvařit, jinak je to na mně… větší část vaření, celý úklid. Za ségrou jsem ted moc nejezdila (spíš vlastně vůbec), protože máme 3 děti celkem brzo po sobě, a prostě nejsem z těch, co by vše hodila za hlavu a na den odjela (ale jako neodsuzuju to, jen to nedokážu).
A jezdit 90 km se všema na celý den, to by mě omyli :-) To bysme stejně moc nepokecaly.
S těma oslavama z jedné vody je to pravda :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 01:16
@Russet píše:
Tak si za ní jeď sama a je to :nevim:

A možná že jo. Vlastně ani nevím, proč mě to nenapadlo :lol:
Asi že máme barák a jsou tak nějak navyklí všichni jezdit sem.
Ale kdybych vzala nejstaršího a dojela…proč vlastně ne.
Tak uvidím co chlap na to.
Ono uspávat ty dva nejmladší není zrovna med…
Tak možná vezmu prostředního :D

• Citovat
  • Nahlásit
84
22.12.20 01:22
@Anonymní píše:
@Aidara
@Anonymní píše:
@Aidara

Tak to chápu. Pokud tchánovce třikrát do týdne ustojíš, tak u sebe chybu nehledej. Pokud by to nebylo za cenu hádky s manželem, tak bych se před nimi o sestře zmínila a řekla přesně to, co jsi tu napsala. Kdyby to nešlo, tak bych se ségrou probrala jestli se nesejdeme u ní, pokud si rozumí i chlapi. Mohlo by to pomoct a tchánovcům by to třeba došlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 01:24

Ještě poslední věc, než odpadnu :-)
Já si zas nemyslím, že 10 km je stejných jak 90. Podle mě to rozdíl je.

• Citovat
  • Nahlásit
10014
22.12.20 02:09

Vic si za tim jdi. Manzel to bude muset prezit.
Nekdy clovek nechce dulezite veci resit, „protoze dusno“, ale ony se proste resit musi…
Pripadne jed ty za nima nebo prijezd segry oznamuj dve hodiny dopredu.
A kolem tchanovcu neskakej vubec, max uvar kafe. Zbytek manzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat