Reklama

Nezaviněná dopravní nehoda a neplatný ŘP - plnění od pojišťovny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 17:54
Nezaviněná dopravní nehoda a neplatný ŘP - plnění od pojišťovny

Zdravím, mám dotaz. Dnes jsem byla účastníkem dopravní nehody, viníkem byl policií označen druhý řidič. Bohužel jsem zjistila, že jsem si nevyměnila ŘP, když jsem se vdala, takže tam mám jméno za svobodna Hned v pondělí zajdu vyměnit, ale jde mi o to, zdali pojišťovna zaplatí opravu automobilu, protože po mě kopii ŘP požaduje. Jsem z toho hodně špatná. :( Děkuji za odpovědi

Reklama

Reakce:

rezulka
Závislačka 2858 příspěvků 16.02.18 18:02

Myslím, že ano. Problém by byl neplatný-propadlý ŘP.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 18:03

Ahoj, mám s tím zkušenosti, vyplatí, ale s tím, že je pravděpodobnost zkrácení vyplacené částky. Aspoň u nás to tak bylo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 18:06
@Anonymní píše:
Ahoj, mám s tím zkušenosti, vyplatí, ale s tím, že je pravděpodobnost zkrácení vyplacené částky. Aspoň u nás to tak bylo.

Díky. To mě manžel zabije :( a jaká pojišťovna, jestli se mohu zeptat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 18:08
@rezulka píše:
Myslím, že ano. Problém by byl neplatný-propadlý ŘP.

Propadlý není, ale neplatný asi ano, když tam mám jiné příjmení a vdaná jsem už rok. :-(

Uživatel je onlinearada
Extra třída :D 12621 příspěvků 16.02.18 18:11

Škodu snad zaplatí viník. Nebo se pletu?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 18:20
@arada píše: Škodu snad zaplatí viník. Nebo se pletu?

Ano, jde to z jeho povinného ručení, havarijní pojištění neuplatňujeme, tam bych krácení předpokládala. Mám jen strach, aby pojišťovna neřekla, že jsem neměla za volantem nic dělat a odmítala opravu zaplatit.

Uživatel je onlinearada
Extra třída :D 12621 příspěvků 16.02.18 18:23
@Anonymní píše:
Ano, jde to z jeho povinného ručení, havarijní pojištění neuplatňujeme, tam bych krácení předpokládala. Mám jen strach, aby pojišťovna neřekla, že jsem neměla za volantem nic dělat a odmítala opravu zaplatit.

To asi ne ŘP je platný, změnilas jen příjmení, ale je tvůj. Každopádně dnes už víš, že se odkládání čehokoliv nevyplácí. každopádně je důležité, že se niomu nic nestalo, teda doufám. Vše, krom zdraví a života se dá nahradit. Řidičák kdysi dělali na počkání, ale nevím, jak je to dnes.Jsem z malého města a u nás ho posílali do okresního města.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 18:25

@arada nestalo, to díky bohu za to. Děkuji.  :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 18:26

@arada u nás to není na počkání. :(

Uživatel je onlinearada
Extra třída :D 12621 příspěvků 16.02.18 18:32
@Anonymní píše:
@arada nestalo, to díky bohu za to. Děkuji. :hug:

Za málo. Taky mám za sebou autohavárii v zimě a ještě k tomu ne v česku. Auto sice pochroumaný, ale opravitelný. Domů jsme jeli po vlastní ose, ale v autě s námi jel 19. letý přítel dcery a doma zůstal 15. letý syn.Doma až tak ne, byli jsme na dovolené na horách. Už je to hodně let, ale jakmile napadne sníh a máme někam jet, naskočí mi osypky. Mohli jsme se všichni zabít, Skoncili jsme v příkopu, ale stačil kousek a rozbili bysme se o nějaký barák v dědině. Stalo se to ještě na rovince, ale pak hodně prudké klesání a totální ledovka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 19:09
@Anonymní píše:
Díky. To mě manžel zabije :( a jaká pojišťovna, jestli se mohu zeptat?

kooperativa

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 19:09

@arada ani mi nemluv, je to moje první nehoda za 16 let. Doufám, že mám vybráno. Já vezla malé děti. Ze sněhu a ledovky mám osypky taky. Tak hlavně, že se vám nic nestalo. :kytka: dám pak vědět, jak se k tomu pojišťovna postavila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 19:10
@Anonymní píše:
kooperativa

Děkuji. My jsme u Allianz. A také to šlo z povinného ručení viníka?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 19:11

Myslím tím i viníka. Máme to stejně.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >