(Ne)zbytné vybavení domu

Anonymní
27.2.21 14:05

(Ne)zbytné vybavení domu

S manželem se nějak nemůžeme shodnout na rozumné cestě - co nakupovat, co ne. Jedná se mi o věci, které člověk využije párkrát za život a jinak leží někde v kůlně. Překvapilo mě totiž, kolik takových věcí je. Ne, že by nebyly peníze, ale připadá mi prostě zbytečné, zabírá to místo a užitek se blíží k nule. Jak řešíte takové věci, jako pily, bruska, deset typů všeho nářadí, zahradní nářadí, apod.? Já argumentuji tím, že do kuchyně si taky nepořídím věc, kterou využiju dvakrát za století, typu waflovač, i když třeba stojí jen pár stovek, protože prostě nechci hromadit krámy. :nevim: Manžel není kutil, semtam třeba něco opraví. Ještě podotknu, že třeba něco se dá prát si jako dárek od rodiny, ale i tak vždycky zvažuju, jestli neudělá víc radosti a užitku cokoliv jiného. Začínáme od nuly, nemáme k u domu žádnou garáž po dědovi apod. Jakto o máte vy, připadá vám nutné mít plně vybavený dům?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5973
27.2.21 14:08

Pořizuju věci podle toho jak je potřebuju, určitě si předem nebudu kupovat nějakou věc když nevím kdy, jak a jestli vůbec ji někdy užiju..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
27.2.21 14:13

No u nás se do takových věcí manželovi nepletu a ani je se mnou nekonzultuje. On má tedy většinu nářadí firemní, takže nám to naštěstí nezasahuje do financí. Jinak v domácnosti taky nemám ráda kupování zbytečnosti, které se nepoužívají. U nás je to zvlhčovač a posléze odvlhčovač :D nepomohlo ani jedno a stejně máme ráno zaparena okna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
27.2.21 14:16

Manzel teda kuti sam pro radost, kdyz si kupuje dalsi vrtacku tak si tukam na celo, ale nekecam mu do toho. Ja si tez koupila druheho kuchynskeho robota a bez kecu. Ale nesnasim darky od prarodicu, stokrat rikame ze nic do kuchyne a vzdy dostanem nejakou kravinu co zabira misto a nikdy se nevyuzije. Veci typu popkornovac, parkovac, kruh na cukrovou vatu :roll: my kdyz zacinali na dome, tak se nakoupilo : sekacka, krovinak, drtic na vetve, komposter, kolecko, lopaty, hrabe, kostata, vapka, do dilny bruska, vrtacky, hoblik, pila, motorovka, kanystry. Plne vybavenej dilensky stul. A uz nevim. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 14:28
@Peggy54 píše:
Manzel teda kuti sam pro radost, kdyz si kupuje dalsi vrtacku tak si tukam na celo, ale nekecam mu do toho. Ja si tez koupila druheho kuchynskeho robota a bez kecu. Ale nesnasim darky od prarodicu, stokrat rikame ze nic do kuchyne a vzdy dostanem nejakou kravinu co zabira misto a nikdy se nevyuzije. Veci typu popkornovac, parkovac, kruh na cukrovou vatu :roll: my kdyz zacinali na dome, tak se nakoupilo : sekacka, krovinak, drtic na vetve, komposter, kolecko, lopaty, hrabe, kostata, vapka, do dilny bruska, vrtacky, hoblik, pila, motorovka, kanystry. Plne vybavenej dilensky stul. A uz nevim. :D

My naštěstí máme normální rodinu a dají si říct tipy. :lol: Ale právě jak píšeš, hoblík, vapka, bruska apod. To se nakoupilo a využilo přesně 1× a teď manžel řeší, že by chtěl ponk a plno věcí na zahradu a jako na co. Sám nic nevyrábí. Na to, že někde vymění prasklý díl nepotřebuje prakticky nic. No, nevím. Jako nekecám mu do toho, ale moc se na to netvářím. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
2415
27.2.21 14:44
@Anonymní píše:
My naštěstí máme normální rodinu a dají si říct tipy. :lol: Ale právě jak píšeš, hoblík, vapka, bruska apod. To se nakoupilo a využilo přesně 1× a teď manžel řeší, že by chtěl ponk a plno věcí na zahradu a jako na co. Sám nic nevyrábí. Na to, že někde vymění prasklý díl nepotřebuje prakticky nic. No, nevím. Jako nekecám mu do toho, ale moc se na to netvářím. :oops:

No my vapku naopak hodne vyzijeme. Ale koupil treba hodne nadupanej gril a dva roky stoji v garazi, protoze se mu nechce pro nas dva zapinat a cistit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 14:52

Věci do baráku dokupujeme postupně a až když je potřebujeme. Vždyť to není žádný problém, dneska objednám na netu a za dva dny to mám doma :nevim:. To, co se použije jednou za uherský rok, si půjčujeme v rodině nebo mezi sousedy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30459
27.2.21 14:55
@Anonymní píše:
S manželem se nějak nemůžeme shodnout na rozumné cestě - co nakupovat, co ne. Jedná se mi o věci, které člověk využije párkrát za život a jinak leží někde v kůlně. Překvapilo mě totiž, kolik takových věcí je. Ne, že by nebyly peníze, ale připadá mi prostě zbytečné, zabírá to místo a užitek se blíží k nule. Jak řešíte takové věci, jako pily, bruska, deset typů všeho nářadí, zahradní nářadí, apod.? Já argumentuji tím, že do kuchyně si taky nepořídím věc, kterou využiju dvakrát za století, typu waflovač, i když třeba stojí jen pár stovek, protože prostě nechci hromadit krámy. :nevim: Manžel není kutil, semtam třeba něco opraví. Ještě podotknu, že třeba něco se dá prát si jako dárek od rodiny, ale i tak vždycky zvažuju, jestli neudělá víc radosti a užitku cokoliv jiného. Začínáme od nuly, nemáme k u domu žádnou garáž po dědovi apod. Jakto o máte vy, připadá vám nutné mít plně vybavený dům?

Já se nepletu do nářadí, on mě do mixérů. Jestli umí něco opravit, nářadí by měl mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
27.2.21 15:14

Já se manželovi nepletu do počtu vrtaček, brusek, beden s nářadím atp, on se mi zas neplete do počtu šicích strojů, stolků, galanterie, atp… navíc taky ráda kutim, takže kdybych někdy měla řeči na jeho nákupy, tak mi to pak nepujci :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
27.2.21 15:39

Ty jo, buď ráda, že do baráku :mrgreen: Můj manžel to má všechno v komoře, bydlíme v bytě :mrgreen: sotva se mi tam vejde vysavač. Na druhou stranu kolikrát čumim co všechno se hodí a nijak mu do toho nekecám. Je teda taky pravda, že tchán mu toho hodně věnoval, mě zas tchyně pomohla vybavit kuchyň, ale samozřejmě oba si oba dokupujem co potřebujem. Ale nářadí fakt nerozumim, on zas kuchyňskýmu vybavení, tak spolu spíš pak sdílíme jen radost z nových věcí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
27.2.21 15:59

Manžel si koupil co uznal za vhodně do dílny, já do kuchyně. Zbytek jsme vyřešili kompromisem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 16:11

My mame teda garaz i dilnu plnou naradi, ale staveli jsme barak sami dva svepomoci celej od zakladu po strop (jen strechu delala firma), takze se vse vyuzilo. Navic jsem to pouzila a vyrobila nabytek do satny, konferencni stolek a par dalsich chujovin.
S nutnym mistem pro deti-parkoviste pro kocarky, odrazedla, kola atp budeme postupne rozprodavat nebo posouvat dale po rodine. Byla bych rada kdyby se vse nakonec vlezlo jen do dilny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
27.2.21 17:50

My máme VŠECHNO, leccos ve více kusech, abysme se o to nehádali… :mrgreen:. Ale oba jsme kutilové, takže pro mě je důležitější vybavená dílna než vybavená kuchyň. Koukni, jestli nemáte poblíž půjčovnu nářadí, kde se dá za pár kaček půjčit dražší nářadí a pak kupujte jen to, co opravdu využijete. Ale asi bych do toho chlapovi moc nekecala, nevíš jak tě překvapí. Ten můj se vyvinul z městskýho kluka do Ferdy mravence zkříženýho s McGyverem… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31313
2.3.21 09:30
@Anonymní píše:
S manželem se nějak nemůžeme shodnout na rozumné cestě - co nakupovat, co ne. Jedná se mi o věci, které člověk využije párkrát za život a jinak leží někde v kůlně. Překvapilo mě totiž, kolik takových věcí je. Ne, že by nebyly peníze, ale připadá mi prostě zbytečné, zabírá to místo a užitek se blíží k nule. Jak řešíte takové věci, jako pily, bruska, deset typů všeho nářadí, zahradní nářadí, apod.? Já argumentuji tím, že do kuchyně si taky nepořídím věc, kterou využiju dvakrát za století, typu waflovač, i když třeba stojí jen pár stovek, protože prostě nechci hromadit krámy. :nevim: Manžel není kutil, semtam třeba něco opraví. Ještě podotknu, že třeba něco se dá prát si jako dárek od rodiny, ale i tak vždycky zvažuju, jestli neudělá víc radosti a užitku cokoliv jiného. Začínáme od nuly, nemáme k u domu žádnou garáž po dědovi apod. Jakto o máte vy, připadá vám nutné mít plně vybavený dům?

Dokupujeme podle potřeby, nicméně jak dlouho bydlíte? Přijde mi nepředstavitelné nevyužívat u baráku zahradní nářadí nebo wapku :nevim: pilu mame teda uprimne receno taky, jo, vytáhne se třeba 2× za rok, ale jezdit si půjčovat nářadí kvůli tomu mi prijde horší :nevim: určitě za sebe jsem raději za vybavený (jestli dům nebo byt je asi jedno) pokud to fakt není něco co se opravdu využije jen jednou a dá se půjčit od souseda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat