Nezdárné první IVF s PCO

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leňa2017
Nováček 1 příspěvek 21.11.17 23:42
Nezdárné první IVF s PCO

Ahojte holky,

nevím jak bych měla začít… snad si ten můj dlooouhý text přečtete
Jako dospívající dívka jsem měla 18 let a neměla jsem ještě menstruaci, poslali mě k dětské doktorce, kde mi řekla, že mi napíše antikoncepci pro pravidelnou menstruaci, jinak bylo vše v pořádku.
Po 7 letech užívání antikoncepce jsme se rozhodli, že chceme miminko, jenže 4 roky uběhly a já jsem začala být čím dál více nervozní, že to nejde a nikdo se mnou nic nedělá a je vše v pořádku (a to jsem prostřídala hodně lékařů). Až v Gynet se mnou začali něco dělat. Předepsala mi clostilbedig 1× denně a nic.. 2× denně a nic… po domluvě s lékařkou jsme se rozhodli, že zajdeme na konzultaci do Eurofertilu v Ostravě.
Stimulovali mě prášky, ale vajíčka nedozravaly, ani inseminace nepřipadá v úvahu, kvůli nedozrávání vajíčků, protože mám syndrom polycystických vaječníků.
Proto jsme se rozhodli podstoupit IVF. Ovšem nic nešlo podle představ… Stimulace nešla vůbec dobře měla jsem strašně dlouhý stimulační protokol a nakonec to přešlo až k hyperstimulačnímu syndromu. Po odběru vajíček mi odebrali jen 3. Zamrazili jsme jen dva embryjka a pouze jen jedno jsme zavedli a druhé se rozpadlo :,( :,( :,(
Test byl negativní… nemohla jsem tomu uvěřit a ted jsem z toho dost špatná.
Prosím máte někdo podobné zkušenosti jako já… mám strach, že to nikdy nevyjde :,( :,( :,( :( :(
Děkuji všem za každou zkušenost a rady v komentářích :srdce:

Reakce:
karkarka
Závislačka 2820 příspěvků 22.11.17 06:28

Ono vetsinou prvni ivf nevyjde. neves hlavu a jdi do toho znovu.

mumisek79
Extra třída :D 12055 příspěvků 22.11.17 08:55

@Leňa2017 vyjde,neprestavej věřit a doufat. Zkus se zklidnit-relaxace, prospěšné je cvičit mojzisovku-investuj do terapeuta aby jsi cviky dělala spravne, ja to ještě kombinovala se spec. masazi na uvolnění panevniho dna, zensky aparát dobře podporu spravne medikovana čínská medicína (doporučuji TCM, dr. Zhang). Ja byla na5 IVF, podařilo se! IVF byly vždy kompletni neb má vajíčka takenebyly nic moc, nemrazilo se nikdy
Prosla jsem 3 zařízení, až v Gennetu udělali postup jinak a ja byla šťastná. Gennet me dal nejdřív antikoncepci na měsíc, pak antibiotika-kratkodobe, pak byla stimulace to jsem užívala ještě aspirin a fraxiparin na redeni krve, břicho rozpichane ale věřila jsem. Po transferu jsem byla doma ale chodila jsem na kratší klidne procházky a 10 den me konečně ukázal test dve // cele trhu jsem byla ve stresu abych o miminko neprisla a nakonec se mala narodila 40+5
Uz je to 5 let tudíž si detaily nevybavuju ale estli te neco zajímá klidne napis
Berusko chápu tě jak je to frustrující ale velké plus je tvůj věk a ted už jen vy musíte vydržet. Ano je to stresující a smutne ale musíte fakt vy věřit!
Hezky den

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 22.11.17 14:14

Dala bych pěstí tomu lékaři, který ti psal 7 let HA jako lék na to, že nemenstruuješ.

Nevěš hlavu a jdi do toho znovu! Málokdy to vyjde hned napoprvé, neboj :hug: věř a půjde to!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

K Jiřímu má vstup zakázán. Proč Andrea nesmí navštívit otce své dcerky?

Ještě před několika měsíci patřila k jeho nejbližším osobám, a když na konci... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >