Nezdravé jídlo ve školce

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mirila
Kecalka 145 příspěvků 10.06.18 15:23
Nezdravé jídlo ve školce

Pěkný den, řešili jste někdy nezdravé jídlo ve školce? Upozorňuji, že se jedná o školku vesnickou. Jsme na vesnici chvíli, rodičů znám opravdu jen jednotky. Ale nějak cítím, že se změně budou bránit sami rodiče.

Řešily jste někdy něco podobného? A s jakým dopadem? Zde je můj příběh, ve kterém hodlám pokračovat a něco (snad) změnit: https://www.tuhykorinek.cz/…do-skolky-1/

:mavam:

Příspěvek upraven 11.06.18 v 15:05

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 53 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTableta
Závislačka 4247 příspěvků 10.06.18 15:28

Kéž by takoví byli všichni rodiče. Dcera nastupuje do státní školky v září a už teď se toho děsím :?

Mirila
Kecalka 145 příspěvků 10.06.18 15:29
@Tableta píše:
Kéž by takoví byli všichni rodiče. Dcera nastupuje do státní školky v září a už teď se toho děsím :?

A jste na vesnici jako my? Držím palce, ať to probíhá lépe.)

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 10.06.18 15:33

Všechno má svoje meze. Mně nevadí pár bonbonů ve školce (na narozeniny). Dcera chodí do školky, která má certifikát zdravé školní jídelny. Jídla jsou celkem dobrý, ale můžu ti říct, že kolikrát se to jíst nedá a do pusy bych to nedala. Stejný názor mají i učitelky. Zdravé jídlo jo, ale s mírou. Mně dcera (a nejen ona, stížnosti rodičů se řešili) chodí domů často hladová.

marg
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 10.06.18 15:34

Neřešila jsem, nejsem žádná aktivistka, ale máme také vesnickou školku a popravdě já obědvám zdravěji a kvalitněji než moje dítě. Tam mají klasickou českou těžkou kuchyni. Luštěniny znamenaji klasickou čočku s parkem, hrachovku (ani jedno malá nejí), dále klasika, znojemska, ptáček..prostě já když čtu jeji jídelníček, vrací se mi 80' z mého dětství. Radu nemám.

Monchichik
Kelišová 6138 příspěvků 10.06.18 15:36

Tak co já vím, tak věci pečené doma se do školky nosit nesmí. U nás je taky zdravá školka, děti pít nic sladkého nemusí, mají k dispozici i vodu, vaří se jim třeba kuskus, quinoa, ryby, kuchařky fakt vaří dobře, děti jí taky dobře, přidávají si. Ale na druhou stranu mají kuchařky daný spotřební koš, který prostě musí splnit.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 10.06.18 15:39

@Monchichik u nás vaří podobně. Dcera to ale nejí… akorát polívku. Já bych naopak uvítala nějakou tu omáčku apod. Třeba s těstovinama, klidně, nemusí být knedlíky, ale občas něco „normálního“.

A když mají čočku, tak prostě jen čočka a chleba, kousek vajíčka. Nemají k tomu ani maso :nevim:

Příspěvek upraven 10.06.18 v 15:40

ka2ka
Extra třída :D 13478 příspěvků 10.06.18 15:39

No já nevím jestli to nehrotíš až moc :think: a jinak celý to na mě spíš působí jako reklama na paní Margit :nevim:

medunka23
Kelišová 7288 příspěvků 10.06.18 15:41

Asi takhle, držím palce, ať se zadari, jen se obávám, že to je tak trošku boj s větrnými mlýny. Ono co se týče svacin a obědu, není až tak velký prostor pro manévrování, vedoucí jídelny má rozpočet a do toho se prostě musí vejít, plus tedy mají určeno kolikrát týdně mají zařadit maso, ryby a luštěniny a da to sakra práci se do toho vejít.
Co se týče bonbonu za odměnu, je to masakr, záleží na ucitelkach, nám se teď jedna změnila a sladkosti ubylo, za odměnu dává razítko na ruku a jak se děti předhání aby ho dostaly. Co se kupovaných sladkosti týka je to o tom, že ze zákona nesmí dětem dát nic co není uvareno ve skolkove kuchyni, u nás ještě tolerují když přinesu na narozeniny ovoce.
A je pravda, že je strašně důležité jak se k této problematice staví rodiče protože pokud oni nebudou chtít, nic zásadního se nezmění, stále budou na oslavy nosit bonbóny a dorty a nebudou ochotní připlatit za jídlo.

Monchichik
Kelišová 6138 příspěvků 10.06.18 15:42

@Pomka Jo u nás jsou i omáčky, špaldový knedlík k tomu třeba nebo normální těstoviny. Není to jen o vyloženě zdravé stravě a zrní. Normální jídla jsou tu taky. Pár dětí co nejí nic tady taky je, ale většinou je strhne dav. A u nás musí aspoň ochutnat. Jíst to nemusí, ale ochutnat jo. A oni pak zjistí, že je to dobrý a sní to :D.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 10.06.18 15:42

Jo a taky mi vadí, že nemají třeba plátek šunky ke svačině. Je to uzenina :?

lampicka11
Závislačka 3510 příspěvků 4 inzeráty 10.06.18 15:47

Deti mají narozený potravinovy kos

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 10.06.18 15:54

U nas je to tedy o neco lepsi, ale ty bombony bohuzel take dostavaji, ale muzou nosit jen balene vetsinou ty medvidky. Rohliky detem nedavaji, pouze chleba. Nas jidelnicek:
pondělí

ovocný jogurt, mléko, jablko 7

brokolicová 1.1,7,9

kuře na způsob bažanta, rýže, citronáda 1.1

chléb, fazolová pomazánka, čaj rooibos, míchaná zelenina 1.1,7

útery

žitný chléb, čerstvý sýr, mléko, banán 1.1,1.2,1.3,7

z míchaných lištěnin 1.1,9

rybí filé na másle, bramborová kaše, salátová okurka, voda 4,7

chléb, celerová pomazánka s tvarohem, ovocný čaj, jmíchaná zelenina 1.1,7,9

středa

chléb s máslem, kakao, jablko 1.1,7

vývarová s drožďovými knedlíčky 1.1,1.2,1.3,3,6,9

masové koule v rajské omáčce, semolinové těstoviny, ovocný nápoj 1.1,3,6

chléb, tvarohová pomazánka s koprem, čaj rooibos, hruška 1.1,7

čtvrtek

celozrnný chléb, sýr kiri, mléko, hroznové víno 1.1,1.2,7,11

krupicová s vejcem 1.1,3,9

hovězí guláš, brambory, voda 1.1

chléb, pomazánka z rybiho filé, čaj s citrónem, míchaná zelenina 1.1,4,7

pátek

vanilkový pudink, ovocný čaj, hruška 7

mrkvová 1.1,9

římské bramboráčky, bílá káva 3,7

chléb, šunková pomazánka, zelený čaj, jablko 1.1,7

výrobky z mletého masa nesmažíme, ale pečeme v troubě.

V mateřské škole nepoužíváme žádné polotovary, všechny nápoje jsou bez konzervantů. Sladíme čaj také medem.

veria
Generální žvanilka 24018 příspěvků 1 inzerát 10.06.18 15:55

No tak good luck. U nás na vsi je podobný jídelníček, jedni rodiče z vedlejší školky se to pokusili změnit (dováží jim stejne jídlo ze ZŠ jako nám) a tvrde narazili. Jednak se naštval ředitel ZS kterému se jídelníček zda ok, jednak se urazili ve školce (která ale jen připravuje svačiny dle daného jídelníčku), a nakonec asi tak 3/4 rodičů se změnou ani nesouhlasilo. A to nechtěli nějaké strašně radikální změny (jen zrušit uzeniny, uměle tuky a tak).

Podle mne to chce aby takových rodičů ochotných ke změně byla většina, aby jste byli všichni ochotni si za jídlo připlatit (to zdrave stravovani za 30 Kč denne neporidis) a proste to až tak moc nehrotit, protože když budete chtit opravdu radikální změny (vůbec žádný cukr atd) tak moc podpory obzvlášť na vesnici nenajdete.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.18 15:56

Tak to na svačinu nebo oběd je moje dítě většinou hlady protože nejí ty pomazánky a brokolici na oběd apod.
ale ty bonbony, to dávají denně, to je hnus

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 53 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >