Nezdržuje se na místě trvalého bydliště, dopisy na poštu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bubunka
Kecalka 302 příspěvků 03.03.19 09:31
Nezdrzuje se na místě trvalého bydliste, dopisy na poštu???

Ahoj, holky existuje nějaká služba na české poště aby mu chodili dopisy primo na postu? jelikoz pritel ma mit v nejblizsi dobe soud a na soude ma uvedenou jen adresu kde ma trvale bydliste, tady kde ted bydlime nelze mit trvaly pobyt.. jde mi o. to aby neco neprosvihl.. tak aby mu meli kam chodit dopisy.. diky

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8172 příspěvků 03.03.19 09:32

Ať si založí datovou schránku, všechno mu bude chodit tam a nic neprošvihne.

pikola
Generální žvanilka 20465 příspěvků 03.03.19 09:33

Může si to přesměrovat jinam

BaMaK
Závislačka 2996 příspěvků 19 inzerátů 03.03.19 09:38

@Bubunka ano může zajít na poštu a nahlásit ať mu pošta buď zůstává na pobočce, nebo ji přeposílaji jinam. Cosi se za to platí.

Luucy
Kecalka 156 příspěvků 03.03.19 09:46

Muze si zridit bud datovou schranku nebo dosilku, kdy mu z TB posilaji vsechno na uvedenou adresu. Vychazi to na 200 Kc/mesic

Bubunka
Kecalka 302 příspěvků 03.03.19 09:49

@Janli ta se zaklada na pobockach čp, kde maji czechpoint ze? a pro to pak uz nic nemusi dělat? tam se pak objevi vsechny dopisy co mu prisli na to misto trvalého bydliste?? nebo musí nahlasit soudu ze ma datovou schranku?

Aduš8
Závislačka 4127 příspěvků 03.03.19 09:56

Pozor na přeposílání pošty. Měla jsem adresu v ČR a chtěla jsem zásilky nechat přeposílat na poštu v jiném městě. Každý druhý dopis hodili do schránky, kde jsem měla trvalé bydliště a můj skvělý ex mi to odmítal vydávat. Několikrát jsem podávala stížnost a nebylo to nic platné. Na vedení pošty mi bylo řečeno, že si to každá doručovatelka musí ohlídat sama. Po několika stiznostech mi některé zásilky ani nedorazily.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 03.03.19 09:59

@Bubunka Ať si zřídí doručovací adresu v Centrální evidenci obyvatel. Na ČP bych opravdu nespoléhala.

Edit - odkaz: https://www.mvcr.cz/…byvatel.aspx

Příspěvek upraven 03.03.19 v 10:14

ugluk
Hvězda diskuse 45774 příspěvků 03.03.19 10:11

Taky bych na dosílku nespoléhala. Měla jsem teď možnost sledovat to v práci, stojí to každý měsíc nemálo peněz a funguje to jak kdy. Někdy třeba vůbec.
Pro úřední poštu datová schránka.
Já bydlím jinde než v trvalém bydlišti dlouhodobě, takže jsem si všude nahlásila jinou korespondenční adresu a většina institucí to respektuje. Sem tam některá to bohužel povhopit odmítá, takže ještě mám na místě TP spolehlivého člověka, co mě informuje, jakmile mi tam něco dorazí. Ale už jsem to vychytala a je to tak jednou za dva měsíce.

Janli
Echt Kelišová 8172 příspěvků 03.03.19 10:57

Datovou schránku zřídil kdekoliv na czechpointu. Poplatek tuším 200,–kč. Veškerá úřední pošta mu bude chodit už jen do datové schránky. Poštou nebudou doručovat nic. Hlásit nikde nic nemusí, úřady si sami datové schránky vyhledávají.

Váš příspěvek
Reklama