Neziskové organizace - účetnictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aspera
Generální žvanilka 21155 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 18:32
Neziskové organizace - účetnictví

Ahoj, stala jsem se pokladníkem v neziskové organizaci a pomalu se připravuju na daňové přiznání. Nyní mám možnost získat pro klub sponzorský dar, ale netuším jak moc může skončit klub v plusu na konci roku, aby byl furt neziskovkou. Je nějaký limit? Zkoušela jsem hledat na netu, ale nenašla jsem. Díky moc za odpovědi.

Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18795 příspěvků 11.10.18 18:48

Limit na sponzorské dary není. Neziskovka je stále neziskovkou bez ohledu na výši jejích finančních prostředků, které tímto způsobem získá.

Aspera
Generální žvanilka 21155 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 18:50

@hanka.br. takže i když bych na konci roku vykázala, že jsem v plusu třeba 5000Kč tak se nic neděje?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18795 příspěvků 11.10.18 18:51
@Aspera píše:
@hanka.br. takže i když bych na konci roku vykázala, že jsem v plusu třeba 5000Kč tak se nic neděje?

Jsem v plusu 300 000(nechci se chlubit) :-)

Aspera
Generální žvanilka 21155 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 19:11

@hanka.br. takže pokud to nepoužiju na mzdy nebo něco podobného tak můžu být klidně v plusu nebo pokud ty peníze nezískávám vyloženě jako zisk (ceník na pronájem budovy atd.)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18795 příspěvků 11.10.18 19:20
@Aspera píše:
@hanka.br. takže pokud to nepoužiju na mzdy nebo něco podobného tak můžu být klidně v plusu nebo pokud ty peníze nezískávám vyloženě jako zisk (ceník na pronájem budovy atd.)

Přesně tak. Ono je to všechno přesně popsáno v zákoně o neziskovkách. Co můžeš, co nesmíš a tak. V podstatě můžeš získávat dary, čerpat granty a dotace a vynakládat je na účely k tomu určené, jejich výše není limitována. Není to o tom, že neziskovka je neziskovkou, když nic nemá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 09:46

Ahoj, taky máme neziskovku, roční obrat cca půl milionu.
V drtivé většině jde o zisk z jedné akce a z dotace, bez kterých bychom nemohli fungovat. Peníze se točí, je neustále potřeba něco dokupovat. Účetní se tomu smála, ale říkala že pokud víme že musíme více investovat, máme před koncem roku. Ať zůstatek snížíme. Měli jsme ale max 100tis jednou přes konec roku, z důvodu že faktura nám přišla až po novém roce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >