Nežit v podpaží

Anonymní
11.11.19 22:51

Nežit v podpaží

Prosím vás všechny o radu, už jsem bezradná. Udělal se mi pupínek v podpaží, myslela jsem že to je jen zarostlý chloupek. Jenže se to zvětšovalo. Začínalo to hodně bolet hlavně při pohybu ruky, začínalo to červenat a napuchat. Když člověk si to prohmatá tak je jakoby vevnitř pod kuží boule ve velikosti třešně a na povrchu to je červene a napuchlé a bolestivé. Pročítala jsem diskuze všude o tomto pupínku ale všude píšou něco jiného. Mám to necelé dva týdny a ještě se tomu neudělala ta hnisavá čepička. Někde na internetu pišou že se u pupinku nežit nemusí udělat ta čepička a já bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti. Mám to dva týdny a je to nekonečný. K lekaři nejdu nejsem v čr a tady jsou řezníci. Prosím napište mi jak dlouho trvá zda se t čepička musí udělat jaky je pruběch, přidám i foto moc děkuji všem :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1328
11.11.19 23:07

To vypada ošklivě, ja bych měla strach a mastila k doktorovi 8o i když tam jsou řezníci, stejně s tím musí něco udělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10988
11.11.19 23:11

No, pokud chceš čekat, až to zmizí samo, tak asi ještě to bude trvat, je to takové ještě nevyzrálé, i když čepička nemusí být vždy
já bych to potírala dětským zásypem, aby to nebolelo při kontaktu s oblečením
a „černou“ mast tam máte k dostání? též je dobrý tea tree olej, nebo něco mírně desinfekčního, já s takovýma věcma též nechodím k doktorovi, i když žiju v čr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 23:17

Kdyby to bylo menší tak mazat antibiotickou masti. Ale vypadá to, škaredě a bojím se, ze v tomto případě se to bude muset ošetřit malým chirurgickým zákrokem. Nebo zkus sehnat “višňák” a mazat. Třeba to praskne samo.

• Nahlásit
  • Citovat
11.11.19 23:20

Nepoužíváš nějaký nový deodorant?
Jinak určitě ničím nezatežovat, myslím tím deodorant. Já takovou bouli měla cca měsíc na noze, ale po 14 dnech začala hnisat a byla to zanícená cibulka, dostala jsem antibiotickou mastičku. Ale opravdu těžko říct jestli je to to samé :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1742
11.11.19 23:26

Dělá se mi to v létě. Je to zanícená potní žláza. Dobře na to funguje balzám višňák. Stačí nalít na odličovací tampón a přiložit a mít to tam klidně pár hodin a pořád dávat mast. Pak se tam udělá bílá dírka a hnis vyteče. Ale nelekni se, zůstane ti tam pěkná díra. Ale ta se zahojí. Já to poprvé léčila 3 měsíce (měla jsem to, ale větší a k dr.jsem se bála). O velikosti většího vlašského ořechů. A bolest neskutečná. Ani člověk nemohl hýbat rukou. Častěji sprchuj, nehol se teď a nepouzivej žádný sprej. Hlavně bacha, často se to potom vrací. Já to měla za léto 2×. Ale už jsem to začala léčit včas. A vyřadila deodoranty a začala používat antiperspiranty.

Klidně se zeptej, ráda poradím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20605
11.11.19 23:32

Holky, co je ten visnak? Manzel, chudak taky, to mel uz ponekolikate a trpela jsem i za neho.Ale co kupujeme jen Borotalco, tak to mel snad jednou.Njn deodoranty jsou svinstva, ty neprirodni, komercni atd. Zakladatelko, drzim palce, uplne soucitim, vazne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1742
11.11.19 23:36

@wildcherry
To ti namíchají v lékárně. Jen teda trochu smrdí. Ale pomáhá. :)
Je to takový hnědý hustší balzám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 23:41

Ahoj a moc děkuji za odpoveď mám to poprvé a bojím se co by se mohlo stát kdyby člověk k dr nešel ale tady se opravdu k lekařum nedá. Takže myslíš si že to bude ten nežit? Teď to mám namazane černou mastí ichtoxylem a višnák zda seženu nevím. Protože na tom netu pišou že by tam měla byt ta čepička bíla a ona stále nikde, mám to necele dva tydny tak zda je brzo na tu čepičku, a omlouvám se zda pišu někam jinam hledám kde se tu odpovídá ale zatím to nebidím sem tu nová ale moc si važím vašich odpovedí moc
@Dory22 píše:
Dělá se mi to v létě. Je to zanícená potní žláza. Dobře na to funguje balzám višňák. Stačí nalít na odličovací tampón a přiložit a mít to tam klidně pár hodin a pořád dávat mast. Pak se tam udělá bílá dírka a hnis vyteče. Ale nelekni se, zůstane ti tam pěkná díra. Ale ta se zahojí. Já to poprvé léčila 3 měsíce (měla jsem to, ale větší a k dr.jsem se bála). O velikosti většího vlašského ořechů. A bolest neskutečná. Ani člověk nemohl hýbat rukou. Častěji sprchuj, nehol se teď a nepouzivej žádný sprej. Hlavně bacha, často se to potom vrací. Já to měla za léto 2×. Ale už jsem to začala léčit včas. A vyřadila deodoranty a začala používat antiperspiranty.

Klidně se zeptej, ráda poradím.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20605
11.11.19 23:42
@Dory22 píše:
@wildcherry
To ti namíchají v lékárně. Jen teda trochu smrdí. Ale pomáhá. :)
Je to takový hnědý hustší balzám.

Ahaaaaaaaaaa, takze to je neco takoveho.Jsem si rikala, jestli to neni neco babskeho, co bych musela nekde shanet :mrgreen:.Kazdopadne super, dekuji. Kdyby byl problem, tak nalitnu jen do lekarny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20605
11.11.19 23:46

@Very19877
Manzel miva to stejny, takze ja jsem si skoro jista, ze je to ono.Kdyz se do toho jednou pustil driv, nez mel, tak to mel dokonce jak vajicko velky a hruza. Nastesti me tim neobtezuje, jsem na takove veci velmi citliva:nauseated_face: :sweat_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
11.11.19 23:49

Višňák nebo dehtová mastička… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1742
11.11.19 23:58

@Very19877
Já čepičku neměla. A ano pevně si stojím za tím, že je to zánět potní žlázy.
Já to hodně mazala tím višňákem a tam se potom udělala bílá tečka. A hnis potom vytékal.
A už to pak nebolelo. Jen zhojení trochu trvalo.
Případně můžeš dojit k doktorovi, který ti to píchne nebo něco takového. Taky jsem tenkrát hledala diskuse a sháněla info. Ale žádné nenašla. Určitě ti v lékárně poradí co na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1742
12.11.19 00:00

@wildcherry
Jasně a není na předpis. Jen pro info. :) A není drahý. Malá lahvička stála okolo 30,– a velká okolo 60,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 00:06
Děkuji moc za odpoveď takže lepší sehnat višnák než černou mast?( ichtoxil) dobře zkusím sehnat višnák a mazat to tím. Omlouvám se za moje zmatené otázky, jsem z toho hotová mám to poprvé a jsem z toho vyřízená. A až se tam udělá ta bíla tečka a bude to vytekat brr :) tak potom stale mazat tím višnákem?
@Dory22 píše:
@Very19877
Já čepičku neměla. A ano pevně si stojím za tím, že je to zánět potní žlázy.
Já to hodně mazala tím višňákem a tam se potom udělala bílá tečka. A hnis potom vytékal.
A už to pak nebolelo. Jen zhojení trochu trvalo.
Případně můžeš dojit k doktorovi, který ti to píchne nebo něco takového. Taky jsem tenkrát hledala diskuse a sháněla info. Ale žádné nenašla. Určitě ti v lékárně poradí co na to.
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama