Nezjištěná cukrovka v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
8.10.21 16:30

Nezjištěná cukrovka v těhotenství - dusledky

Ahoj holky chtela bych se zeptat zda je tu nekdo, komu nebyla zjistena tehotenska cukrovka i lres to, ze jste ji meli nebo byla zjistena az pozde napr. ve 35tt?
Moje testy OGTT dopadli 5,2 test se nedokoncil a na dalsi pokus me gynekolog neposlal. Gynekolog mi pak udelal uz jen udelal klasicky odber na lacno, ktery vysel 5,1 a rekl mi ze je to ok. No dnes sem si prohlizela tehu prukazku a zjistila sem, ze sem mela v 15tydnu na lacno hodnotu 5,3 a po precteni neco o tehotenske cukrovce sem se uplne zdesila, ze ji teda dle danych hodnot mam uz od 15tydne a nikdo to semnou neresil :zed: :zed: Ve 28tt mi sice vysla lacna 5,1 ale porad to je pry uz cukrovka. Nyni jsem ve 34 tydnu a jsem teda dost v soku a mam sileny strach o mimco, zda je vubec vse v poradku… Zatim dle UTZ bylo vsechno ok az na to, ze ve 20 tydnu na screeningu byl o tyden vetsi a ve 30tydnu take o tyden vetsi tudiz velikostne se od 20tt drzi stejne porad.
No je tu nekdo, komu byla zjistena tehotenska cukrovka hodne pozde nebo vubec? Bylo miminko v poradku nebo to melo následky? A vy jste po porodu byli take v poradku nebo Vam cukrovka zustala? Dekuju predem za Vase zkusenosti.

Příspěvek upraven 08.10.21 v 16:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26211
8.10.21 16:36

Proč se test nedokončil a nesla jsi na nový? Jinak můžeš držet preventivně dietu, ale ty hodnoty nejsou nijak závratné, akorát hraniční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.10.21 16:39

@Kriss Tina Protože mi paní co OGTT delala rekla, ze kdyz je vyssi lacna nad 5,1 v testu se nepokracuje a poslala me domu ze dalsi postup mi rekne gynekolog. Ten mi rekl ze me na dalsi posilat nebude a ze mi udela jeden lacny odber normalne v laborce pro kontrolu. Ten vysel 5,1 tak rekl ze je to ok a dal nic neresil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4108
8.10.21 16:54

@LenkaJL

Hele takhle těžko říct. Hodně záleží na tom, jak moc jsi prasila. Může to být v pohodě, nebo bude dítě max. potřebovat nějak stabilizovat hladinu cukru… Ale může to být i daleko horší.

Každopádně máš ještě pár týdnů do porodu, tak kontaktuj diabetologickou poradnu a domluv se s nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4108
8.10.21 16:56

@LenkaJL

Ještě je třeba zmínit, že hodně dělá třeba nachlazení. Stačí mít rýmu a cukr vyleze nahoru. Každopádně bych přemýšlela nad výměnou gynekologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9138
8.10.21 17:04

Gynekolog tě měl poslat znovu na OGTT. Před nějakou dobou se hranice hladin zpřísnily, do nich se teď vejde méně těhotných, proto mají více záchytů. Gynekolog je tedy dost neznalý, toto je naprostý základ. Neměla bych z něho dobrý pocit. Určitě kontaktuj dia poradnu a poraď se. Ale jak už tady někdo psal. ty hodnoty nejsou zas tak špatný. Akorát, že se tedy neměříš pravidelně a po jídle, tak nevíš, jak to s těmi glykémiemi vypadá. Jestli máš blbej pocit, tak se do porodu víc ve stravě hlídej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1108
8.10.21 17:38

Ach jo, ten tvuj gynekolog nepostupoval spravne. Ja mela ve 13tt 5,3 a okamzite me hnali na dia. Meli te poslat na druhy odber na lacno ze zily, pokud bys mela opet nad 5,1, tak jsi mela byt poslana na dia hned a na ogtt uz vubec nechodit.
Asi bych zavolala na diabetologii byt tebou, taky si muzes pripadne hned koupit glukometr a zjistit hodnoty po jidle. A najet ihned na dietu..
Rizika nekompenzovane cukrovky jsou bohuzel velka 😟

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2514
8.10.21 19:16

Ty hodnoty jsou jen hranicni, tzn. stejne by s tebou nikdo nic nedelal, proste si jen musis hlidat jidlo a bude ti doporucen indukovany porod ve 38. tt.
Moc bych to neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9138
8.10.21 19:20
@VitaminC píše:
Ty hodnoty jsou jen hranicni, tzn. stejne by s tebou nikdo nic nedelal, proste si jen musis hlidat jidlo a bude ti doporucen indukovany porod ve 38. tt.
Moc bych to neresila.

Nejsem zakladatelka, ale proč máš za to, že by měla mít doporučen indukovaný porod? Ležím u Apolináře na rizikovém, končím 38 tt, jsou tu jak kapacity porodnictví, tak diabetologie a dítě nepůjde ven dřív jak ve 39+0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2514
8.10.21 19:23

@MartinaCV Mam kolem sebe takhle nekolik zen - bud cukrovka nebo prediabetes. Je to kvuli tomu, aby miminka nemela velkou porodni vahu. Ale nerozporuju, ze kdyz je maminka hlidana, ze nechaji donosit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9138
8.10.21 19:29
@VitaminC píše:
@MartinaCV Mam kolem sebe takhle nekolik zen - bud cukrovka nebo prediabetes. Je to kvuli tomu, aby miminka nemela velkou porodni vahu. Ale nerozporuju, ze kdyz je maminka hlidana, ze nechaji donosit.

Myslím si, že by se muselo jednat o váhu třeba hodně přes 4 kg nebo 5 kg, aby to vybočovalo tak, že by upřednostnili ukrácení nitroděložního vývoje. A ještě by museli trvat na přirozeném porodu. Ptala jsem se kdy ukončují a Doc. Koucký (čerstvě je docentem) říkal, že z různých studií plyne, že děti narozené před 39+0 mají větší sklon k alergiím a astmatu, proto nedoporučují porod dříve. Kila vůbec neřeší, málokdo má pětikilové dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 19:31
@MartinaCV píše:
Myslím si, že by se muselo jednat o váhu třeba hodně přes 4 kg nebo 5 kg, aby to vybočovalo tak, že by upřednostnili ukrácení nitroděložního vývoje. A ještě by museli trvat na přirozeném porodu. Ptala jsem se kdy ukončují a Doc. Koucký (čerstvě je docentem) říkal, že z různých studií plyne, že děti narozené před 39+0 mají větší sklon k alergiím a astmatu, proto nedoporučují porod dříve. Kila vůbec neřeší, málokdo má pětikilové dítě.

A jak to u Apolinare vypada? Nedavno jsi tu mela na to tema diskuzi. Kolik je vas na pokoji, jak jsi spokojena? Taky se tam chystam rodit.

• Citovat
  • Nahlásit
9138
8.10.21 19:36
@Anonymní píše:
A jak to u Apolinare vypada? Nedavno jsi tu mela na to tema diskuzi. Kolik je vas na pokoji, jak jsi spokojena? Taky se tam chystam rodit.

Jsem na rizikovém a je to tu paráda. Včera jsem se tu dokonce vdala v jejich kapličce. Vše mi zařídili, nemusela jsem nic :) :andel: Sestřičky strašně hodné, doktoři opravdu jinej level, když to srovnám s jinou porodnicí, kde jsem rodila. Anestezioložka když se mnou probírala co bude, tak jsi opravdu jejich partner, hledají to nejlepší, věnujou se ti maximálně. Pokoje jsou dvoulůžáky, jsem tu sama, jak jsem chtěla. Jen pípnu, už vše zařídí. Jsem spíš jako v hotelu. Na šestinedělí je to prý horší, tam se mám prý trochu obrnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 19:37
@MartinaCV píše:
Jsem na rizikovém a je to tu paráda. Včera jsem se tu dokonce vdala v jejich kapličce. Vše mi zařídili, nemusela jsem nic :) :andel: Sestřičky strašně hodné, doktoři opravdu jinej level, když to srovnám s jinou porodnicí, kde jsem rodila. Anestezioložka když se mnou probírala co bude, tak jsi opravdu jejich partner, hledají to nejlepší, věnujou se ti maximálně. Pokoje jsou dvoulůžáky, jsem tu sama, jak jsem chtěla. Jen pípnu, už vše zařídí. Jsem spíš jako v hotelu. Na šestinedělí je to prý horší, tam se mám prý trochu obrnit.

Diky moc. A za dvojluzak uz platis jako za nastandard?

• Citovat
  • Nahlásit
9138
8.10.21 19:40
@Anonymní píše:
Diky moc. A za dvojluzak uz platis jako za nastandard?

Ne, to je normálně dvoulůžák. Mají tu i jednolůžák nadstandard. Ale jsem sama na dvoulůžáku, tak nepotřebuju nadstandard, jen jsem poprosila, jestli je místo, abych byla sama. Po porodu na šestinedělí si o nadstandard jednolůžák řeknu. Mají pak i dvoulůžáky nadstandardy, ale to postrádá smysl. Budu ráda sama s mimčem, ať máme klid a trochu se vyspíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat