Nezletilá těhotná - musí být u porodu zákonný zástupce?

Anonymní
24.2.21 14:05

Nezletilá těhotná - porod

Ahojky, jdu si pro radu. Prosím ponechat anonymitu, nebo smazat.
Je mi 16 a jsem v 9. měsíci - cca za 3 týdny mám termín porodu. V průběhu těhotenství jsem spoustu vyšetření musela podstoupit se svým tatínkem, protože jsem nezletila. Chtěla bych se zeptat, jestli musí být můj tatínek i u porodu. Chtěla bych u porodu tatínka dítěte (bude na něho i dítě napsané, je mu 22), vím, že to v téhle době moje porodnice umožňuje, ale nevím pak, kdyby tam musel být můj tatínek, tak by tam už asi být nemohl. (díky Covidové době) Moje otázka tedy zní, Myslíte, že když jsem nezletilá, musí být můj zákonný zástupce u porodu? Komplikace nemám, měla bych mít porod normálně vaginální. Děkuju všem za odpovědi :kytka:.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
354
24.2.21 14:36

Ahoj, rada bych poradila, ale nevim. Logicky si ale rikam, ze v sestnacti jsem chodila k dr. sama - zubar, obvodak. Mozna slo o nepodstatne veci, ockovani, prohlidka a pod. Ale rekla bych, ze i kdyby musel byt tata v nemocnici kvuli podepsani ruznych papiru/rizik, nemusel by snad byt primo u porodu. Verim, ze by tam mohl byt otec ditete, zvlast, kdyz je plnolety a Tvuj tata v nejhorsim byt nekde dostupny na tel. a pobliz. Treba v evidenci nemocnice a pod. Hodne stesti u porodu a dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25093
24.2.21 14:45

Mno jo děvče a to sis nezjistila, než si otěhotněla? Taktéž ti to mohl zjistit tvůj zodpovědný přítel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 14:48

@lleennttiillkkaa urážky a komentáře Vašeho typu si vyprošuji. Nic o mé situaci, ani o mě nevíte. Jdu si pro radu, jako každý jiný. ;)

Příspěvek upraven 24.02.21 v 14:50

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 14:49

@Tajeka děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
25093
24.2.21 14:49
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa Urážky si vyprošuji. Nic o mé situaci, ani o mě nevíte. Jdu si pro radu, jako každý jiný. ;)

Neřekla jsem nic urážlivého, ale pokud si byla tak dospělá, aby si zvládla souložit s rizikem otěhotnění, případně byl tak dospělý i tvůj partner, tak si snad schopná si zjistit, jak je to s porodem ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10703
24.2.21 14:51

Tak otce ( svého ) bych u porodu opravdu nechtěla. Nějak nevidím důvod, proč by tam měl být, to samé i vyšetření. Moje dcera chodila od 15 ti všude sama :think: Po porodu bude dítě stejně prozatím v péči otce, svého, ne tvého, když on zletilý je. Ty jako nezletilá nebudeš moct zatím o dítěti rozhodovat, ale koho chceš u porodu je myslím tvoje rozhodnutí a nikdy jsem neslyšela, že tam musí být zákoný zástupce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 14:52

@lleennttiillkkaa nikde nepíši, že jsem dospělá. Pouze si jdu pro radu. Přestaňte se nade mnou povyšovat, dělat chytrou, nebo o co se tu snažíte. Evidentně to nevíte stejně tak, jako já. :D

Příspěvek upraven 24.02.21 v 14:53

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 14:52

@arinecka děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
3301
24.2.21 14:54

@lleennttiillkkaa nic proti ale tohle je už moc ne? Proč se tak do slečny navažite? Jako nezletilá má menší práva a nemůže se na nic zeptat nebo jak? I dospělé ženské se ptají na různé věci a přesto souloží? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
24.2.21 14:55

Myslím. Že taťka u porodu být nemusí měl by tam. Byt tvůj přítel pokud situace dovolí… 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 14:56
  • Citovat
  • Nahlásit
354
24.2.21 14:56
@lleennttiillkkaa píše:
Mno jo děvče a to sis nezjistila, než si otěhotněla? Taktéž ti to mohl zjistit tvůj zodpovědný přítel.

Ma smysl moralizovat nad tim, co se uz stalo? Vzdyt jsou to stranky, kde lide resi sve problemy a chodi pro radu. Proc by tu nemohlo byt milo, zvlast, kdyz zakladatelka je slusna a nejde sem s kravinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
24.2.21 14:57

Já myslím, že tvůj tatínek by u porodu být nemusel. Bude podepisovat jen dokumenty týkající se porodu ( souhlas s hospitalizací ). A jako doprovod budeš mít tatínka dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10703
24.2.21 14:58
@Anonymní píše:
@arinecka děkuji :hug:

Nejsem si na 100% jistá, ale tvůj otec by asi měl být v dosahu, kdyby byla třeba nějaká komplikace a byl by potřeba podepsat souhlas s operací. Tak ať ti to dobře dopadne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat