Jak používat psaní soupravu - nosí se celá krabička?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 12:00
Neznámé "použití" vánočních dárků - poraďme si

Napadlo mě, že možná nejsem jediná, která byla obdarovaná něčím pro mě v praxi nezvyklým, proto jsem založila tuhle diskusi.

Můj dotaz zní: Poprvé jsem dostala psací soupravu (pero, propiska), moc mi udělala radost, protože je od člověka, kterého si vážím. Na první pohled vypadá moc krásně, myslela jsem, že stála tisíce, ale ne. Byla za čtyři stovky dle googlu :mrgreen:. Nejde ani o cenu, to jenom, abyste si nemyslely, že jsem nějaká zbohatlice. Ráda bych sadu používala venku. Proto se chci zeptat - nosí se celá krabička, nebo se vyndají ty dva psací předměty a dávají se do tašky? Nikdy jsem se s tím nesetkala a ani ve snu by mě nenapadlo, že mi někdo psací sadu dá. Ráda bych se vyvarovala faux pas. Děkuju za osvětlení situace.

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24686 příspěvků 26.12.16 12:05
@Anonymní píše:
Napadlo mě, že možná nejsem jediná, která byla obdarovaná něčím pro mě v praxi nezvyklým, proto jsem založila tuhle diskusi.Můj dotaz zní: Poprvé jsem dostala psací soupravu (pero, propiska), moc mi udělala radost, protože je od člověka, kterého si vážím. Na první pohled vypadá moc krásně, myslela jsem, že stála tisíce, ale ne. Byla za čtyři stovky dle googlu :mrgreen:. Nejde ani o cenu, to jenom, abyste si nemyslely, že jsem nějaká zbohatlice. Ráda bych sadu používala venku. Proto se chci zeptat - nosí se celá krabička, nebo se vyndají ty dva psací předměty a dávají se do tašky? Nikdy jsem se s tím nesetkala a ani ve snu by mě nenapadlo, že mi někdo psací sadu dá. Ráda bych se vyvarovala faux pas. Děkuju za osvětlení situace.

Dala sis dárek do googlu? :mrgreen:
Jinak „na ven“ bych nosila propisku zasunutou v diáři.
Pero bych si nechala na psaní osobních dopisů.
Ale moc nerozumím dotazu „používala venku“ - podepisuješ často nějaké dokumenty nebo jak moc uplatňuješ „venku“ obyčejné psací potřeby?

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 26.12.16 12:05

Zbohatlíci chlapi nosí pero v saku, ženy vůbec. Ale pokud jsi manažerka, mě by se hodně líbilo mít tento komplet na stole v práci - jako sadu.
Jinak bych obé věci vyndala a používala normálně.

EMicina
Závislačka 2618 příspěvků 26.12.16 12:05

Kdybych psací soupravu dostala, nosila bych ji bez pouzdra. A používala. Ještě bych ráda k takové pěkné psací soupravě měla pěkný diář.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 26.12.16 12:07

Mám už snad sto let Parkera, nosím v kabelce zapíchlé v diáři. Jestli je to faux pas nevím a upřímně je mi to jedno, píše se s tím dobře, pěkně vypadá a nerazí na první pohled… I když člověk co je zná je pozná.

cecetka
Kelišová 7353 příspěvků 26.12.16 12:28

Na VS jsem dostala nadherne pero. Uz nekolik let ho nosim v kabelce, v te male vnitrni kapsicce na zip. Pokazde, kdyz neco nekde podepisuju, tak jsem rada, ze mam krasne pero a ne plastovou propisku. V praci mam jine pero. Hrozne si na to potrpim, takze za takove darky, co dostala zakladatelka (nevim, proc anonymne), byvam vdecna.

Jogrr
Závislačka 4319 příspěvků 26.12.16 12:37

Miluju inkoustova pera! Jedno nosim i v kabelce a to tedy bez obalu, jen tak zapichle v diari. V kancelari jich mam snad 10 a zapichle ve stojanku, kazde pero ma jinou barvu, byt jsou ze stejne edice a v kazdem mam jinak barevny inkoust.

Tarinka
Echt Kelišová 8211 příspěvků 26.12.16 12:42

Pokud je to papirova krabicka, tak se to nenosí, pokud je to pouzdro, tak se nosi. Jednoduse :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >