Český film, kde má mladý kluk cukrovku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Neli114
Stálice 59 příspěvků 07.08.19 09:40
Neznáte tenhle film o cukrovce?

Ahoj holky, už nějaký pátek mi vrtá hkavou jak se jmenuje český film, kde má mladý kluk cukrovku. Vím, ze jsem ho pár let zpatky videla a muže už byt třeba 20,30 let starý. Abych to ještě trochu přiblížila tak si pamatuji dvě scény. Ta prvni je, kdy si kluk musi píchnout inzulin a je naštvaný tak si to násilím zapichne do nohy a ta druha je, jak je někde v přirodě se školou, mám pocit, že možná na vodě.
Omlouvám se, že řeším asi blbosti ale ráda byvh se na ten film podívala :oops:

Reakce:
Čičorečka
Závislačka 2786 příspěvků 07.08.19 09:45

To je asi takový malý televizní seriál. Jmenuje se Když se slunci nedaří.

Murka
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 07.08.19 09:48

Mohl by to být i seriál? Když se slunci nedaří , tam je hned první díl věnovaný právě cukrovce.

Patnáctiletý Honza Pelc (J. Zdeněk) je hospitalizován na oddělení doktorky Šnajberkové. Honzu i jeho rodiče čeká nelehké životní období, v němž se budou muset vyrovnat s tím, že Honzův diabetes je nemocí na celý život. Zejména Honzova matka (S. Stašová), která synovo onemocnění prožívala nejtíživěji, odhodlaně přejímá roli synovy domácí „lékařky“. Ale zanedlouho po propuštění z nemocnice se Honza na nemocniční lůžko vrací. Poruší přísný režim cukrovkáře…

Uživatel je onlinemalákráličice
Závislačka 2936 příspěvků 07.08.19 09:51

@Neli114 Myslim, ze vim, ktery film myslis. Ten kluk se pak nastve a „predavkuje“ se sladkym a opije se. Taky jsem nad tim premyslela, ze to byl zajimavy film, asi jediny o cukrovce. Nazev si ale taky nevybavuju. Myslim, ze tam doktorku hrala Veskrnova a byl to serial o vice dilech. Tak treba si nekdo vzpomene.
Edit: jste holky sikovne, nez jsem to dopsala, uz je tu odpoved. :palec:

Neli114
Stálice 59 příspěvků 07.08.19 10:40

Holky děkuji vám moc :srdce:, hned večer až děti budou spát mrknu :dance:

Čičorečka
Závislačka 2786 příspěvků 07.08.19 12:54

@Neli114 jestli máš děti trochu větší, můžou koukat s tebou. Ten seriál je částečně cílený i na děti. Je to milé, ačkoli se tam probírájí vážná témata dětských nemocí. Aby si uvědomily, že i malý kluk nebo holka, kamarád, kamarádka, může mít problémy.

Murka
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 07.08.19 13:46

Přesně jak píše @Čičorečka, seriál je vhodný i pro děti. Probírají se tam různé zdr. potíže, např. krvácející znaménko, pomočování z přetěžování (rodič si plní své ambice přes dítě), nebo třeba porucha příjmu potravy. Moje starší dcera na něj nedávno celkem se zájmem koukala.

Neli114
Stálice 59 příspěvků 11.08.19 21:15
@Murka píše:
Přesně jak píše @Čičorečka, seriál je vhodný i pro děti. Probírají se tam různé zdr. potíže, např. krvácející znaménko, pomočování z přetěžování (rodič si plní své ambice přes dítě), nebo třeba porucha příjmu potravy. Moje starší dcera na něj nedávno celkem se zájmem koukala.

No mám pocit, že 2,5 letá Anička to moc nepobere a malej Pepíček už vůbec :lol:, ale už mám shlédnuté 3 díly a teď jdu na další :palec:

Váš příspěvek
Reklama